Vize İstemeyen Tatil Yapılabilecek Ülkeler 2020

Vize İstemeyen Tatil Yapılabilecek Ülkeler 2020 yılının yaz aylarının yaklaşmasıyla güzel ve eğlenceli tatil geçirmek isteyenlerce araştırılmaktadır.

Vize İstemeyen Tatil Yapılabilecek Ülkeler 2020 yılında da birçok vatandaşımız tarafından araştırılmaktadır. Vizesiz tatil imkanı sunan yerler genellikle yoğun ve rutin iş hayatından sıkılmış ve yaşamın vermiş olduğu yorgunluğu üzerinden atmak isteyenler tarafından araştırılmaktadır. Vizesiz tatil imkanı sağlayan ülkeler ise son dönemlerde yapılan iyi ilişkiler nedeniyle günümüzde oldukça fazladır. Bu ülkelerde eğlenceli ve güzel bir vakit geçirmek istiyorsanız yazımızdaki önerilere kulak verebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Vize İstemeyen Tatil Yapılabilecek Ülkeleri paylaşacağız.

Vize İstemeyen Tatil Yapılabilecek Ülkeler 2020

Vize İstemeyen Tatil Yapılabilecek Ülkeler 2020 hayatına renk katıp farklı kültürler görmek isteyen ve biraz olsun sıkıntılarından uzaklaşarak enerji toplamak isteyenlerce araştırılmaktadır. Vizesiz tatil yapmak isteyenler ise bu araştırmalarını vize istemeyen ülkelere yönlendirmişlerdir. Bu yazımızda vizesiz ülkelerde nasıl tatil yapacağınızı, hangi ülkeleri önerdiğimiz ve tatilin maliyetinin ne olacağı hakkında sizlere bilgi aktarmaya çalışacağız. Bunun yanı sıra Yurtdışı en güzel tatil yerleri hakkında araştırma yapıyorsanız https://www.aylakbilgin.com/yurtdisi-en-guzel-tatil-yerleri-2819/ yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Vize İstemeyen Ülkelerde Tatil Nasıl Yapılır?

Vize istemeyen ülkelerde tatil nasıl yapılır? Sorusu yaz aylarının yaklaşması ile birlikte oldukça çok sorulan bir sorudur. Son dönemlerde ülkeler arasında yapılan anlaşmalar neticesinde gerek ekonomi anlamında gerekse turizmin canlanması anlamında birçok ülke birbirine vize vermektedir. Oldukça geniş bir ağa sahip olan bu ülkeler arasından birini tercih ederek tatil planınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Seçmiş olduğunuz ülkelerde dikkat etmeniz gereken ilk nokta kaç gün vize uyguladığıdır. Bunu tespit ettikten sonra yapmanız gereken ilk şey vize çıkartmak olacaktır. Daha sonrasında ise uygun ve güzel bir otel bulmak ve bunun yanı sıra uçak biletinizi ayarlamanız gerekecektir. Tüm bunları tamamladıktan sonra güzel ve keyifli bir tatile adım atmış olacaksınız.

Vize İstemeyen Tatil Yapılabilecek Ülkeler 2020

Vize İstemeyen Tatil Yapılabilecek Ülkeler 2020 yılında tatilini yurtiçinden ziyade yurtdışında değerlendirmek isteyenler tarafından araştırılmaktadır. Sizlerde farklı bir kültür, farklı bir yaşam tarzı ve farklı bir nefes almak istiyorsanız Yurtdışı tatil olanaklarından faydalanabilirsiniz. Sizler için tatilinizi güzel ve eğlenceli kılacak en güzel vizesiz tatil yapılabilecek ülkeleri listeledik;

Makedonya

Makedonya, vizesiz olarak tatil yapılabilecek yerlerde vatandaşlarımızın en çok tercih ettiği ülkeler arasında gelmektedir. Tatil yeri olarak ise genellikle Üsküp, Manastır ve Ohrid şehirleri tercih edilmektedir. Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile birlikte Türk mimarisi ile de karşılaşacağınız bu güzel ülkede keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Her yıl birçok turiste ev sahipliği yapan ve yaklaşık 550 yıllık Osmanlı Hakimiyetinin bulunduğu bu güzel yeri tatil listenize ekleyebilirsiniz.

Filipinler

Filipinler, Güney Asya kıtasında yer alan ve her yıl yoğun bir turist kitlesine ev sahipliği yapan bir ülkedir. Türk vatandaşlarından da vize istemeyen Filipinler, doğal  bitki örtüsü, kumsalları, yağmur ormanları ve tropikal bitkileri ile birlikte sizlere  harika bir tatil keyfi sunacaktır. Ayrıca maliyeti açısından da oldukça uygundur. Sizlerde Filipinler’i tatil listesine ekleyerek güzel ve eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

Maldivler

Maldivler, bilindiği üzere vatandaşlarımızca genellikle balayı için tercih edilmektedir. Hint Okyanusu kıyısında yer alan ve binlerce adadan oluşan bu güzel ülke Tropikal iklimi ile birlikte neredeyse her ay doluluk oranını korumaktadır. Güzel, temiz ve berrak denizi ve sahilleri ile birlikte birçok kişiyi hayran bırakan Maldivler’i sizlerde tatil listenize ekleyebilirsiniz.

Ukrayna

Ukrayna, yurtdışı tatil yapmak isteyenlerin oldukça çok tercih etmiş olduğu ülkedir. Türkiye vatandaşlarından vize istemeyen Ukrayna, dağlık ve ormanlık bir yapıya sahiptir. Zengin bitki örtüsü ve termal yer altı suları ile ön plana çıkan Ukrayna kendisini birçok turiste hayran bırakmayı başarmıştır. Sizlerde vizesiz bir şekilde tatil yapabileceğiniz bir ülke arıyorsanız Ukrayna’yı tercih edebilirsiniz.

Malezya

Malezya, Asya kıtasında yer alan ve Türk vatanşlarına karşı vize uygulamayan nadir ülkelerdendir. Malezya mağaraları, camileri, tapınakları ve birçok mimari yapısı ile birlikte birçok turisti kendisine hayran bırakmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra botanik bahçeler, tropikal park ve güzel kumsallara sahiptir. 90 gün vizesiz olarak kalabileceğiniz Malezya’yı tatil listenize ekleyebilirsiniz.

Güney Kore

Güney Kore, dostlukları ile birlikte ülkemize oldukça sevecen yaklaşan bir ülkedir. Geçmiş dönem ilişkiler ile birlikte vize uygulamayan Güney Kore aynı zamanda Türk insanlarına karşı oldukça güler yüzlü ve dostça bir  yaklaşım sergilemektedir. Sizlere eğlenceli ve keyifli bir tatil geçirmek istiyorsanız Güney Kore’yi tatil listenize ekleyebilirsiniz.

Vizesiz Tatil Maliyeti Ne Kadar?

Vizesiz tatil maliyeti ne kadar? Gideceğiniz yeri belirledikten sonra ilk yapmanız gereken şey bütçenizi ayarlamak olacaktır. Bütçenizi ayarlarken gidiş dönüş biletleriniz. Kalacağınız otel tutarı ve geziniz boyunca harcayabileceğiniz tüm tutarları ayarlamanız gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta acil ihtiyaçlarınıza karşı her zaman yanınızda fazladan para bulundurmanız olacaktır. Bu sizlere yapacağınız tatilde çıkacak aksiliklere karşı her zaman fayda sağlayacaktır. Bütçenizde tamamen sizlerin yol ve konaklama hariç diğer harcamalarınıza göre şekillenecektir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.