Counter-Strike 2 D3D Başlatılmama Hatası Nasıl Düzeltilir

Oyunun düzgün başlamamasına neden olan Counter-Strike 2 D3D Oluşturma hatasını nasıl düzeltebileceğinizi adım adım açıklıyoruz.

Counter-Strike 2’nin çıkışıyla birlikte bazı oyuncular CS2 D3D Oluşturma hatası nedeniyle oyunu Steam’de başlatamıyor. Bu hata oyunun ilk Sınırlı Test aşamasından beri mevcut ve birden fazla “düzeltme” yapıldı. Bu yazımızda hataya takılmadan nasıl oyuna giriş yapabileceğinizi anlatacağız.

CS2 D3D Oluşturma Hatası Çözümü

Öncelikle, oyuncuların CS2’yi başlatırken “Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulamak”tan CS2’yi kaldırıp yeniden yüklemeye kadar D3D Oluşturma hatasını düzeltmek için uğraştığı birçok potansiyel düzeltme var. Ayrıca grafik kartı sürücülerinizi güncelleyebilir, Windows’u güncelleyebilir, oyunu Pencereli Modda çalıştırmayı deneyebilir ve hatta başlatma seçeneklerini kaldırabilirsiniz. Bu düzeltmelerin hiçbiri zarar veremez; dolayısıyla aşağıdaki adımlarımız işe yaramazsa CS2 D3D Oluşturma hatasını düzeltmek ve oyunu başarıyla başlatmak için bunları denemenizi öneririz.

D3D Oluşturma hatasının çoğunlukla üçüncü taraf yazılımlardan kaynaklandığını tespit ettik. Bu nedenle hatayı düzeltmek için aşağıdaki adımları takip edebilir ve Steam üzerinden CS2’ye özel bir başlatma seçeneği ekleyebilirsiniz.

  • Counter-Strike 2 uygulamasını kapatın
  • Steam kütüphanenizde Counter-Strike 2 ye sağ tuşla tıklayın
  • Özellikler penceresine geçiş yapın
  • Sol alanda bulunan Genel sekmesine gelin
  • Başlatma seçenekleri kısmına gelin
  • Kutu içerisine -allow_third_party_software yazıp pencereyi kapatın
  • Tekrar Counter-Strike 2 ye giriş yapmayı deneyin

Ek olarak bu kod ile oyuna giriş yapamaz iseniz bahsettiğimiz gibi yazılım güncelleştirmelerinizi yapmanız sorununuzu çözmenize yardımcı olabilir.

1 Yorum var
  1. Kutay

    format sonrası cs2 açılmıyordu bir türlü allah razı olsun sonunda çalıştı

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.