instagram Saati Nasıl Düzeltilir?

instagram Saati Nasıl Düzeltilir? Sorusu son dönemlerde instagram ya da facebook üzerinde saat sorunu yaşayanlar tarafından araştırılan bir konudur.

instagram Saati Nasıl Düzeltilir? ya da farklı bir deyişle İnstagram saat sorunu nasıl çözülür? Soruları Son dönemlerde sosyal medya kullanıcıları için büyük bir sorun haline gelen ve düzeltilmesi için uğraşılan bir konu olmuştur. Zamanının büyük bir kısmını başta instagram olmak üzere sosyal medyalar üzerinden geçiren birçok kişi içerik paylaşma saatlerinin çok geri saatleri veya ileri saatleri göstermesi ile birlikte sıkıntı çekmektedirler. Sizlere bu yazımızda çokça sorulan ve araştırılan konu olan İnstagram saat sorunu çözümü hakkında detaylı olarak bilgi vermeye çalışacağız.

instagram Saati Nasıl Düzeltilir?

instagram saat sorunun çözümünü cevaplandırmadan önce sizlere bu sorunun kaynağından bahsedelim. Kullanmış olduğunuz akıllı telefonların saat ayarı yapılandırması yapılmaksızın zamanlı içerik oluşturmak bu sorunun başlıca kaynağıdır. Yazımızda bu sorunun çözümünü paylaşacağız. Bunun yanı sıra instagram üzerinden ücretsiz çekiliş düzenleme programlarından da faydalanmak istiyorsanız https://www.aylakbilgin.com/instagram-ucretsiz-cekilis-yapma-programlari-2254/ yazımızı ziyaret edebilirsiniz. 

instagram Saati Nasıl Düzeltilir?

instagram saati sorunu birçok sosyal medya kullanıcısı için zamanlı içerik paylaşımında sıkıntı çıkartmaktadır. Hatta bu durum öyle bir hal almıştır ki birçok kullanıcının sinirlerini bozmuştur. Zamanlı ve düzenli olarak içerik paylaşmak isteyen birçok kişi içerik paylaşımı konusunda sekteye uğramış ve hedeflemiş olduğu beğeni ve takipçi sayısına ulaşamamıştır. Bu sorunun çözümüne dair yazımızın sonunda bilgilere erişebileceksiniz. Bunun yanı sıra eğer düzelmezse yorum kısmında belirtirseniz elimizden geldiğinde yardımcı olmaya çalışırız.

instagram ve Facebook Saat Sorunu Çözümü

instagram saat sorunu özellikle zamanlı olarak içerik paylaşanlar için oldukça büyük bir derttir. Bu sorun akıllı telefonlarınız da yer alan saat yapılandırması ile ilgilidir. Sorunun çözümü için aşağıdaki aşamaları takip etmeniz bu sorunu çözüme kavuşturacaktır.

 • Akıllı telefonunuzun “Ayarlar” kısmına girin
 • Ayarlar kısmından “Tarih ve Saat” ayarlarına girin
 • Burada yer alan “Saat Dilimi” sekmesine tıklayın
 • Saat diliminizi “+03:00 GMT Bağdat” olarak değiştirin

Bu ayarı yaptıktan sonra ekranınızda Arabistan standart saati yazıyor olmasının bir sakıncası yoktur. Bu yapılandırmadan sonra saat diliminiz Bağdat’a göre ayarlanmış olacaktır. Bu ayarları yapıp sosyal medya hesabınıza girdiğinizde saat sorununuz ortadan kalkmış olacaktır.

3 Yorum
 1. Zehra

  Merhaba istatistiklerdeki yanlış olan saati düzeltmek için yukarıda söylediklerinizi yaptığım halde hala saati yanlış gösteriyor. Yardımcı olabilir misiniz?

 2. Davud

  Benim ifrit olduğum konu ve kimsenin cevaplamadığı konu şu önceden postların tarihi verilirken bir anda verilmemeye daha doğrusu “4 hafta önce” falan yazmaya başladı. Yok mu bunun çaresii? Tam tarih görmek istiyorum nedir nasıl düzeltilir?

  1. Aylak Bilgin

   Android bir cihaz kullanıyorsan instagram uygulamasının eski bir sürümünü kurup deneyebilirsin. Sanırım eski instagram sürümlerinde tarih gösteriliyordu ama instagram yazılım tarafında tüm veri yapısını değiştirdi ise eski sürüm kursan bile yayınlanma tarihini göremeyebilirsin.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.