PUBG Mobile Sunucu Doğrulama Hatası

PUBG Mobile Sunucu Doğrulama Hatası giriş başarısız sorununu oyuna bağlanırken sanırım yaşamayan yoktur, PUBG sunucu doğrulama çözümü detayları yazımızda.

PUBG Mobile sunucu doğrulama sorunu genellikle Twitter isimli sosyal medya platformu üzerinden giriş yapmaya çalışan oyuncularda meydana gelmektedir. Sizlere bu yazımızda PUBG Mobile sunucu hatası ile ilgili tüm çözüm yollarını sunacağız. Bu çözüm yollarından faydalanarak sizlerde PUBG ile keyifli vakit geçirebilir ve eğlenebilirsiniz.

PUBG Mobile Sunucu Doğrulama Hatası

PUBG Mobile sunucu doğrulama hatası birçok nedene bağlı olarak gelişebilmektedir. Bu nedenlerin başında ise sizlerin ağ ayarı ve windows güvenlik duvarından kaynaklı bağlantı hataları yer almaktadır. Son dönemlerin popüler oyunu haline gelen PUBG aynı zamanda vermiş olduğu hatalar ile de birçok oyuncunun giriş yapamamasına neden olmuştur. Sunucu Doğrulama Hatası Giriş Başarısız sorunu ile ilgili yazımızda detaylı olarak çözüm yollarını sizlere sunacağız. Bunun yanı sıra PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Harcar diye merak ediyorsanız https://www.aylakbilgin.com/pubg-mobile-ne-kadar-internet-harcar-600/ yazımızdan öğrenebilirsiniz.

PUBG Mobile Sunucu Doğrulama Hatası Çözümü

PUBG Mobile sunucu doğrulama hatası ile karşılaşıyorsanız bu hatanın sistemle alakalı olması durumu %70’dir. Geriye kalan %30’luk kısmı ise geçici olarak bağlantı kopuklu yaşamanızdan kaynaklanmaktadır. Klasik PUBG haritasında yer alan Erangil için gelecek olan görsel güncelleme öncesinde yaşanan sunucu doğrulma sorunu pek çok oyun severi mağdur etmiş durumdadır. Yetkililer her ne kadar durumu düzelteceklerini belirtseler de bizler sizlere birkaç çözüm önerisi sunacağız. Wifi üzerinden bağlantı gerçekleştiriyorsanız ethernet kablosu takarak oyuna giriş yapmayı deneyin ve ayrıca ağ adaptörü donanımınızı güncellemeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra PC ya da mobil cihazınızda DNS ayarlarınızı 8.8.8.8 – 8.8.4.4 ayarlayarak oyuna giriş sağlayabilirsiniz. Sorun bu şekilde düzelmediyse başka çözüm önerilerimiz de olacak.

Ağ Ayarlarını Düzelterek Giriş Sağlama

Sunucu doğrulama hataları genellikle ağ ayarlarından kaynaklanmaktadır. Bu tür hataları giderebilmek için bazı donanımlarınızı güncel tutmanız ve bazı ayarları yapılandırmanız gerekmektedir. Router, Splitter, Wi-Fi, ve Mobil veri ile bağlantı kuran oyun severlerin dikkat etmesi gereken bazı etkenler vardır. Bunlar;

  • Oyunu güncel olarak tutmak
  • DMZ Kurulumunu yerine getirmek
  • Lan Kart sürücüsünü güncel tutmak
  • Ağ ve Mobil Veri ayarlarını yapılandırmak

Genellikle lan kart sürücüsünün eski sürümde olmasından kaynaklanan bu hatayı Denetim Masası > Aygıt Yöneticisi > Ağ adaptörü > Ağ kartı isminiz bulunduğu alanda güncel olup olmadığını kontrol ederek güncel değilse güncelleme yaparak bu sorunu giderebilirsiniz.

Windows Güvenlik Duvarı ile Sorunu Giderme

Windows güvenlik duvarı bazen oyunların ve programların içerisinde yer alan kodları güvenlik nedeniyle engellemektedir. Bu engellemelerin kaldırılması ile sunucu doğrulama hatasını giderebilmeniz mümkündür. Bunun için ilk olarak Kontrol Paneli daha sonra güvenlik duvarı daha sonra ise fabrika ayarlarını geri yükle seçeneğine tıklayıp güncelik duvarını ilk günkü haline getirerek sorunu çözebilirsiniz.

Antivirüs Programı Engel Listesini Kontrol Etmek

Antivürs programları ve güvenlik duvarı mevcut birçok bilgisayar oyun girişlerinde sorun yaşatmaktadır. Eğer bilgisayarınızın bu yönde eğilimi var ise engel listesini kontrol edebilirsiniz. PUBG Mobile oyunu engel listesinde yer alıyorsa bu engeli kaldırmanız bu sorunun halledilmesini sağlayacaktır. Fakat indirdiğiniz oyunun kötü amaçlı yazılım içermediğine ve nereden indirildiğine oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. aksi halde bu durum bilgisayarınıza zarar verebilir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.