WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları otomatik olarak sessize alma özelliğini kullanıma sunuyor

WhatsApp, dünyanın en büyük pazarı olan Hindistan’da, 500 milyondan fazla kullanıcısı olan chat uygulamasının son birkaç ayda spam çağrılarında artış yaşandığından şikayet eden müşterilerin ardından, bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları otomatik olarak sessize alma özelliği tanıttı.

Salı günü, Mark Zuckerberg, yeni bir gizlilik denetimi seçeneği ile birlikte çağrı sessize alma özelliğini duyurdu.

“Artık WhatsApp’taki bilinmeyen kişilerden gelen gelen çağrıları otomatik olarak sessize alabilir ve gizlilik ve kontrolünüzü daha da artırabilirsiniz,” dedi.

Kullanıcılar, bu seçeneği etkinleştirebilmek için Ayarlar > Gizlilik > Aramalar yolunu izleyerek “Bilinmeyen kullanıcıları sessize al” seçeneğini seçebilecekler. WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen çağrıların otomatik olarak sessize alınacağını, ancak bildirimlerde ve uygulamanın çağrı listesinde görüneceğini belirtti. Bu sayede, daha sonra kişinin tanıdığı ancak rehberinde kayıtlı olmayan birinden geldiği kontrol edilebilir.

Bilinmeyen bir numaradan çağrı aldığınızda, telefon sadece numarayı ve “bilinmeyen numara sessizleştirildi” mesajını size gösterecek.

Ayrıca, WhatsApp, Gizlilik bölümünde görünecek yeni bir gizlilik denetimi özelliği ekledi. Bu denetim, “Sizi kimlerin iletişime geçebileceğini seçme,” “Kişisel bilgilerinizi kontrol etme,” “Sohbetleriniz için daha fazla gizlilik ekleme” ve “Hesabınıza daha fazla koruma ekleme” gibi farklı gizlilik kontrolleri hakkında sizi bilgilendirecek. Kullanıcılar bu süreçte iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlayabilir, kimlerin kendilerini gruplara ekleyebileceğini belirleyebilir, kaybolan mesajlar için varsayılan bir zamanlayıcı belirleyebilir ve profil resimlerini kimlerin görebileceğini kontrol edebilirler.

1 Yorum var
  1. Batuhan

    1 aydır yıldık bu aramalardan dediğiniz gibi yaptım en azından şimdi cevapsız arama olarak düşüyor.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.