Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi bahar aylarının yaklaşması ile birlikte pek çok kişinin araştırdığı ve elbise seçiminde kararsız kaldığı konulardan biridir.

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi giyim tarzına dikkat edenlerin oldukça önem verdiği bir konudur. Elma ve armut gibi başlıca vücut tiplerine en uygun kıyafeti bulmak isteyen başta kadınlar olmak üzere birçok kişi araştırma yapmaktadır. Tercih edeceğiniz kıyafetler aynı zamanda sizlerin vücut tipine uygun olmalı, kıyafet tercihiniz kadar önemseyeceğiniz bir diğer durum ise doğru aksesuarı seçmek olacaktır. Peki, Vücut tipine göre kıyafet seçimi nasıl yapılmalı? Sizlerde bu sorunun cevabını merak ediyorsanız yazımız tam da sizlere göre. Sizlere bu yazımızda Vücut tipine göre kıyafet seçimi hakkında detaylı olarak bilgi aktarmaya çalışacağız.

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi

Vücut tipine göre elbise seçimi denilince ilk araştırmaları yapan kesinlikle hanımlardır. Hanımların vücut tipine göre kıyafet seçimi yapması hem şıklık hem de tarzlarını ortaya koyabilmeleri açısından son derece önemlidir. Vücudunuza uymayan kıyafetler seçtiğiniz takdirde güzelliğinize gölge düşürdüğünüz yetmezmiş gibi insanların karşısında da komik bir durumda kalabilirsiniz. Sizlere seçeceğiniz elbiseler hakkında detaylı olarak bilgi aktarmaya çalışacağız. Bunun yanı sıra elbiseniz ile uyumlu bir şekilde Makyaj yapmak istiyorsanız https://www.aylakbilgin.com/guzel-makyaj-yapmanin-yollari-83/ yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Elbise

Vücut tipine göre kıyafet seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken ufak detaylar sizi olduğunuzdan daha uzun ya da zayıf göstermenize yardımcı olacaktır. Mesela kısa boylu bayanlar kıyafet seçiminde tek renk elbiseleri tercih edebilirler. Bu tek renk elbiseler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Ayrıca diz altında veya ayak topuğunuzu bir karış üzerinde olan elbiseleri tercih etmemelisiniz. Yani burada dikkat etmeniz gereken nokta kendinize en uygun şekilde yakışan kıyafeti tercih etmeniz olacaktır. Ayrıca giyeceğiniz kıyafetlerde vücut tipinize göre değişiklik göstermektedir. Sizlere ön plana çıkan iki vücut tipi hakkında bilgi verelim.

Elma Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi

Elma vücut tipine göre kıyafet seçimi yapmak isteyenlerin oldukça dikkatli davranması gerekmektedir. Elma vücut tipine sahip olanların yüzlerini daha fazla ön plana çıkarmaları avantaj sağlayacaktır. Bu tarz elbiseler sizi daha da kısa gösterecektir. Elbise seçiminiz  ayak bileğini örtecek uzunlukta olmalı. Pantolon seçiminde ise İspanyol paça pantolonlar da sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir. Uzun boylu ve biraz kilosundan şikâyetçi hanımlar için ise çok aşırı bol kıyafetler giymekten kaçınmalıdır.

Armut Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi

Armut vücut tipine göre kıyafet seçimi yapmak elma vücut tipine göre seçim yapmaktan biraz daha kolaydır. Özellikle zayıf olan hanımların çok dar kıyafet giymelerini önermiyoruz. Çünkü bu kıyafetler sizleri ziyadesi ile daha da zayıf gösterecektir. Kollarının genişliğinden şikâyetçi bayanlar da kolsuz elbiseler yerine dökümlü kolları olan elbise ya da bluzları tercih edebilirler. Geniş omuzlara sahip hanımların v yakadan uzak durarak dar yakalara yönelmesi onları daha şık gösterecektir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.