Gebelik Testi Aç Karnına Yapılır Mı?

Gebelik Testi Aç Karnına Yapılır Mı? Sorusu günümüzde birçok anne adayının araştırdığı ve bu testi ne zaman yapacağı konusunda merak duyduğu bir konudur.

Hamilelik testi aç karnına mı yoksa tok karnına mı yapılır? sorusu günümüzde anne adaylarının oldukça çok merak ettiği ve araştırdığı bir konu haline gelmiştir. Kadınların hamilelik şüphesi olduktan sonra ilk yaptığı işlem olan gebelik testi aynı zamanda ne zaman yapılacağı konusunda da pek çok kişiyi kaygıya düşürmüş ve araştırmaya yönlendirmiştir. Sizlere bu yazımızda gebelik testinin ne zaman yapılacağı ve aç m ı yok sa tok karna mı yapılacağı konusunda edinmiş olduğumuz bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Gebelik Testi Aç Karnına Yapılır Mı?

Hamilelik Testi Aç Karnına Yapılır Mı? hamilelik şüphesi oluştuğu andan itibaren sorulmaya başlanılan sorular arasında yer alan bu soru aynı zamanda ne kadar süre sonra yapılması gerektiği ve nasıl olacağı yönünde de birçok kişiyi ikilemde bırakmaktadır. Bizlerde bunu düşünerek yeni anne adaylarının bu testi ne zaman ve nasıl gerçekleştireceği yönünde bilgileri derledik. Peki, bakalım bu bilgiler nelermiş.

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

Gebelik testi ne zaman yapılmalı? sorusunu cevaplandırmadan önce sizlere bir konuda uyarıda bulunmak istiyoruz. Evde kendi başınıza yapacağınız testler sizlere tam ve doğru sonucu vermemektedir. Bu yüzden dolayı lütfen uzman bir doktor muayenesinden geçmeyi göz ardı etmeyin. Gebelik testinin uygulanabilmesi için en uygun zaman dilimi sabah saatleridir. İdrarınızı küçük bir kap içerisine koyun, test kutusundan çıkartacağınız şeridi içe kabın içerisine koyarak yaklaşık 5 dakika kadar bekletin. 5 dakika sonra aldığınızda sonuç hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Gebelik Testi Aç Karnına Yapılır Mı?

Gebelik testi aç karnına yapılır mı? sorusunun cevabı evettir. Gebelik testini yapabilmeniz için sizlerin aç ya da tok olmanızın pek bir önemi yoktur. Gebelik testinizi hem aç karnına hem de tok olarak gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda uzman bir doktor eşliğinde kan ya da idrar tahlili ile birlikte bu testi gerçekleştirmeniz ya da muayene olmanız sizler açısından en net ve doğru cevabı bulmanızı sağlayacaktır.

Gebelik Testi Sabah Mı Yapılmalı?

Gebelik testi sabah mı yapılmalı? sorusunun aslında net bir cevabı olmasa da genellikle sabah yapılması önerilmektedir. Fakat evinizde yapacağınız testleri günün her saatinde de gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Sabah yapılmasının nedeninin hormonsal faaliyetlere dayalı olduğunu düşünmekteyiz. Yine yazımızın her aşamasında belirttiğimiz üzere uzman bir doktor eşliğinde gebelik testinin yapılması en doğru ve net sonucu sizlere verecektir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.