Kolay Yağ Yakma Yöntemleri

Kolay Yağ Yakma Yöntemleri yaz aylarının gelmesi ile birlikte birçok kişinin heyecanla yapmaya çalıştığı ve bir an evvel zayıflamak istediği bir konudur.

Fit bir vücuda sahip olmak isteyenlerin yapması gereken ilk kural yağ yakmaktır. Beslenmeniz ve sağlayacağınız egzersizler ile birlikte sizlerde yağ yakım seviyesini en doruk noktalara çıkarabilir ve istemiş olduğunuz kiloya ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece sabırlı ve azimli davranmanız olacaktır. Bunun yanı sıra kendinize bir ajanda tutabilir ve yapmanız gerekenler ile birlikte sonuçları not edebilirsiniz. Bu sizlerin hem daha fazla motive olmasını hem de sonuçları doğru bir şekilde analiz etmenizi sağlayacaktır. Peki, kolay yağ yakma nedir? Gelin, birlikte bakalım.

Kolay Yağ Yakma Yöntemleri

Kolay yağ yakma yöntemleri denilince ilk akla gelenler diyet ve egzersizlerdir. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte araştırılan bu konu pek çok kişininde hedeflerine ulaşmasında yardımcı olmuştur. Bu hedefleriniz doğrultusunda ilerlerken belirli başlı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Önceliğiniz kesinlikle öğünlerinizde daha az kaloriye sahip besinleri tüketmeniz olmalıdır. Bunun yanında yapacağınız egzersizler de yağ yıkımınızı hızlandıracak ve daha çabuk kilo vermenizi sağlayacaktır.

Yağ Yakmak İçin Yapılması Gerekenler

Hızlı ve Kolay Yağ Yakma için ilk yapılması gereken düzenli bir program ile ilerlemektir. Bunun içinse kendinize mutlaka bir ajanda alın ve günlük aldığınız kalori ile yaktığınız kaloriyi not tutun bunun en güzel yolu ise şudur. Uzman bir diyetisyenden kendinize 30 günlük bir program alınız. Bu programı elde ederken yiyeceklerin günlük olarak kalorisini öğrenin ve gün gün sayfanızın yarısına yiyeceklerinizi ve kalorilerinin toplamını yazın. Sayfanın diğer yarısına ise kendinize özgü bir egzersiz programı hazırlayın ve bu egzersizler ile günlük olarak yakmış olduğunuz kaloriyi hesap edin. Almış olduğunuz kaloriden biraz daha yüksek olmasını dikkat edin. Yağ yakacak spor hareketlerini ve egzersizlerini tercih etmeniz sizlere fayda sağlayacaktır. Erkekler için özel zayıflama yolları için araştırma yapıyorsanız https://www.aylakbilgin.com/erkekler-icin-zayiflama-onerileri-329/ yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yağ Yakmak İçin Hareketler

Yağ Yakmak İçin Hareketler hem vücudunuzu dinç kılacak hem de daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Belirli bir düzen içerisinde yapacağınız bu egzersizler sağlığınız açısından da oldukça önemlidir. Ayrıca bu hareketleri hem evinizde rahat bir şekilde hem de dışarıda kolayca yapabilmeniz mümkündür. Fakat bizler daha rahat ve kalitelisi için dışarıda temiz hava içerisinde bu hareketleri yapmanızı öneririz.  Sizler için kolay ve yağ yaktıracak birkaç hareketten bahsedeceğiz.

 • Squat
 • Suma Squat ve Zıplama
 • Şınav
 • Mekik
 • Plank
 • Zıplama (İp Atlama)

Yağ Yakmak İçin Spor Programı

Yağ Yakmak İçin Spor Programı arıyorsanız ilk yapacağınız kendinize en uygununu belirlemek olacaktır. Sizlere vereceğimiz programlar hem vücut sağlığınız için hem de daha hızlı yağ yakmanız için oldukça etkilidir. Sizlere bir günlük yapacağınız programı bildireceğiz. Fakat sizler bu programı haftada 2 gün dinlenme verecek şekilde aylık olarak da uygulayabilirsiniz.

İşte Yağ Yakmak İçin Spor Programı;

 • 2 km kadar koşu ya da yürüyüş
 • Isınma Hareketleri
 • 10 defa Suma Squat ve Zıplama
 • 3 set halinde 5 Şınav
 • 4 set halinde 5 Mekik
 • 4 set 5 er kez Karışık Plank Hareketleri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz spor programına ekleme veya çıkarma yapabilirsiniz. Belirtmiş olduğumuz hareketler bir uzman tarafından oluşturulmamış ve uzman tavsiyesi değildir. Daha etkili olmasını istiyorsanız uzman bir diyetisyen ve fitness eğitmeni tarafından yardım almanız gerekmektedir. Ayrıca ajandanıza günlük olarak yapacağınız spor hareketlerini ve hesaplayabilmeniz takdirinde yakmış olduğunuz kaloriyi de eklemeyi unutmayın.

 

 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.