Aliexpress’ten Kargo Kaç Günde Gelir?

Aliexpress’ten Kargo Kaç Günde Gelir? Sorusu Aliexpress üzerinden alışveriş yapanların kargo süresi ve zamanı konusunda yaşadığı sıkıntıyı göstermektedir.

Günümüzde Aliexpressten ucuza alışveriş yapmak isteyen birçok kişi kargo kaç günde gelir sorusunu yöneltmektedir. Uygun alışveriş denilince ilk akla gelen sitelerden birisi AliExpress’dir. AliExpress, Çin merkezli olan ve Alibaba Group şirketi tarafından oluşturulan B2C girişimidir. İçerisinde her türlü ürünü bulabileceğiniz Aliexpress aynı zamanda dünyanın birçok ülkesi tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Bakıldığında sistemin de Amazon’dan çok farklı olduğunu söyleyemeyiz. İkisinde de aynı amaç küçük üreticilerin ürünlerini tüketiciler ile doğrudan ulaştırma hedefi bulunmaktadır. Bu durum ise hem maliyetin daha ucuz olmasını hem de daha kaliteli ürün elde edilmesini sağlamaktadır. Fakat burada can sıkan ortak payda kargo süreleridir. Peki, Aliexpress kargo süresi ve zamanı konusuna gelin birlikte bakalım.

Aliexpress’ten Kargo Kaç Günde Gelir?

Aliexpressten Kargo Kaç Günde Gelir? Sorusu alışveriş yapanların ve içerisinde ya gelmezse kaygısı olanların en çok sormuş olduğu sorudur. Çin Merkezli bir e-alışveriş sitesi olan Aliexpress diğer sitelere nazaran ürünleri çok uygun fiyatlar ile vermesi ile son dönemlerde oldukça gündeme gelmiş durumdadır. Kargo yönünden zaman sıkıntı olduğu söylenen Aliexpress, ülkemizde ise en çok elektronik parça ticaretinde tercih edilmektedir. Zaman konusunda ise yapılan siparişlere göre bu durum değişiklik göstermektedir. Sizler için Aliexpress kargo süresi ve yapacağınız Aliexpress  kargo takibi hakkında tüm detayları paylaşacağız.

Aliexpress Kargo Süresi 2020

Aliexpress Kargo Süresi 2020 yılında geçmiş yıllara nazaran daha hızlı gönderilmektedir. Bu durumun farklı olmasının temel sebebi ise üreticilerin farklı olmasıdır. Küçük üreticilerin doğrudan tüketicilere sunmuş olduğu ürünler ucuz olsa da kargo sürelerinde bazı sıkıntılar yaşanmaktadır. Çin meşeli olan bu e-alışveriş sitesinden yapmış olduğunuz siparişler yaklaşık olarak 1 ay içerisinde elinize ulaşmaktadır. Fakat bu zaman genelde bakıldığında 24 ya da 26 günde de elinize ulaşabilmektedir. Bazen ise bu zaman yaklaşık olarak 2 ya da 3 ayı bulabilmektedir. Bunun en büyük nedeni ise Çin’den aktarmalı gelmesi ülkemize ulaşması ve ülkemizden adresinize gelmesi sürecidir. Bu durumu gidermek ve kargo durumunuzu öğrenmek için ürünü aldıktan sonra aşama aşama Aliexpress kargo takibi yapmanızı öneririz.

Aliexpress Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Aliexpress kargo takip hususu kargonun ne zaman geleceği hususu kadar önemlidir. Aslında kargonuzun gecikmesinin tek sebebi aşama aşama yol alan bu kargolama sürecidir. Aliexpress üzerinden almış olduğunuz ürün ilk olarak Çin üzerinden gönderilmektedir. Aliexpress sitesi kullanıcı hesabınızdan kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz. Eğer kargo takip numaranız LP ile başlıyorsa bu ürünün aktarımlı geleceğini göstermektedir. Bu kargo takibinizi 17Track isimli uygulama üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca ürününüz Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra sizleri an ve an bilgi vermektedir.

Aliexpress Kargo Ne Zaman Gelir? 2020

Aliexpress Kargo Ne Zaman Gelir? uzun süre kargosu gelmeyenlerin en çok sormuş olduğu sorulardan bir tanesidir. Aliexpress üzerinden gelen kargolar genel olarak bakıldığında ve yapılan alışverişler ile yorumlar gözetildiğinde yaklaşık olarak 30 gün içerisinde gelmektedir. Aynı zamanda Aliexpress tüketicileri korumak maksadıyla 45 gün korumaya almaktadır. Bu koruma süreniz içerisinde ürününüz elinize ulaşmadığı takdirde dispute seçeneği (Anlaşmazlık butonu) ile birlikte para iadesi talebinde buluna bilmektesiniz. Yapacağınız alışverişlerdeki tüm merakınızı gidermek adına sizlere özet bir liste hazırlayalım.

  • Bilindiği üzere kargolara artık Gümrük Vergisi uygulanmaktadır.
  • Sipariş edeceğiniz kargo süresi yaklaşık olarak 60 gün içerisinde gelmektedir.
  • Çalışılan firmaya göre gün sayısı 30 ve 45 güne kadar düşmektedir.
  • Ürün Ülkeye giriş yaptıktan sonra yaklaşık 7 iş günü içerisinde elinize ulaşır.
  • Gelmeyen ürünlerde dispute seçeneği (Anlaşmazlık butonu) ile birlikte para iadesi alabilirsiniz.
  • 17Track isimli uygulama üzerinden kargo takibi yapabilirsiniz.
  • Takip Numarası LP ile başlayan ürünler aktarmalı geleceği için uzun sürebilmektedir.

Yukarıda belirttiklerimiz alışveriş yapacağınız süre içerisinde ve ürünün elinize ulaşması gereken süre içerisinde kullanabileceğiniz oldukça önemli bilgilerdir. Uygun fiyatlarla alışveriş yaptığınızı düşünebilirsiniz fakat Gümrük vergisini ve zamanınızı da işin içerisine katarak hesap yapmayı sakın gözardı etmeyin.

Aliexpress Kargo Türkiye’ye Geldikten Sonra Kaç Günde Gelir?

Aliexpress Kargo Türkiye’ye Geldikten Sonra Kaç Günde Gelir? En çok merak edilen sorulardan birisi de budur. Çin ile yapılan anlaşma gereğince Çin’den gelen ürünlerin Türkiye üzerinden dağılımı ve gümrük işlemleri PTT Kargo aracılığı ile yapılmaktadır. Chine Post ile Türkiye’ye gelen siparişiniz gümrükte PTT’ye teslim edilmektedir. Aliexpress Ptt barkod kodunu öğrenerek PTT kargo takip sistemi üzerinden ürününüzün durumunu öğrenebilirsiniz. Gözlemlediğimiz üzere ürünün gümrükten PTT’ye tesliminden itibaren yaklaşık olarak 7 iş günü içerisinde tesliminin sağladığını görmekteyiz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.