Peşin Harca Ertele Nedir? Nasıl Kullanılır?

Peşin Harca Ertele Nedir? Nasıl Kullanılır? Sorusu Bankkart’lar ile alışveriş yaparak bunu belirli dönem içerisinde ödemek isteyenlerce merak edilmektedir.

Peşin harca, ertele uygulaması Ziraat Bankası tarafından müşterilerine kolaylık sunmak amacıyla oluşturulan bir uygulamadır. Türkiye’nin en köklü kamu bankası arasında yer alan Ziraat Bankası müşteri portföyünü artırmak ve müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla yeni uygulamaları sunmaktadır. Kimi zaman düşük faiz ve yüksek vade oranları ile gündeme gelen banka kimi zaman ise peşin harca, ertele gibi uygulamaları ile müşterilerinin yüzünü güldürmeye devam etmektedir. Sizlere bu yazımızda Peşin Harca Ertele Nedir? Sorusu ve tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Peşin Harca Ertele Nedir? Nasıl Kullanılır?

Peşin Harca Ertele Nedir? Nasıl Kullanılır? Sorusu genellikle limitini tüketmiş peşin olarak alışveriş yapanların ödemelerini ertelemek istemesi talebi üzerine oluşturulan bir uygulamadır. Ziraat Bankası tarafından oluşturulan uygulamanın birçok kişi tarafından ilgi ile takip edildiğini görmekteyiz. Peki, Peşin Harca, Ertele Nedir? Nasıl Kullanılır? Gelin birlikte bakalım.

Peşin Harca Ertele Nedir? Nasıl Kullanılır?

Peşin Harca Ertele, kredi kartı özelliği bulunan Bankart üzerinden yapılacak olan alışverişlerde peşin  kredi kartı harcamaları içerisinde yer alan hesap dönemi içerisinde kendi belirlediğini dönem sayısı kadar bir sonraki ekstrenize erteleyebilmenizi sağlayacan uygulamadır. Günümüzde pek bilinmese de acil alışveriş yapmak isteyenler ve ödemelerini belirli dönemde gerçekleştirmek isteyenler tarafından oldukça çok tercih edilen bir işlemdir. Ziraat Bankası tarafından oluşturulan Peşin harca, ertele uygulaması erteleme işlemini gerçekleştirip ödeme kolaylığı sağlayarak pek çok müşterisini memnun etmeyi başarmıştır.

Ziraat Bankası Peşin Harca Ertele Özellikleri

Ziraat bankası peşin harca ertele uygulaması özellikleri ile de dikkat çekmektedir. Kredi kartı özelliği bulunan Bankkartlar üzerinden yapacağınız peşin kredi kartı harcamaları içerisinde yer alan hesap dönemi içerisinde kendi tercihinizce seçilen dönem sayısı kadar bir sonraki ekstreye öteleyebilmeniz mümkündür. Ziraat bankası peşin harca, ertele uygulamasında öne çıkan bazı özellikleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Fakat güncellemeleri kontrol etmek adına yine en net bilgiye Ziraat Bankası resmi web sitesi üzerinden ulaşabileceğinizi belirtelim.

  • Peşin Harca, Ertele uygulaması içinde bulunulan ekstre döneminde yapılacak harcamalar için kullanılır.
  • Peşin Harca, Ertele uygulaması hesap kesim tarihinden önce de uygulayabilirsiniz.
  • Yabancı para türünden yapacağınız işlemler ertelenmemektedir.
  • Yasal olarak taksit ve erteleme yapılamayan işlemler kapsam dışında bırakılmıştır.
  • Ekstre dönemi içerisinde bulunan harcamalar için erteleme yapabilirsiniz.
  • Dönem içerisinde kullanmış olduğunuz bu uygulamanın başvuru yapılan gün içerisinde iptali yapılır

Peşin Harca Ertele İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Peşin harca ertele iptal işlemi gerçekleştirmeniz de aynı başvuru yapmanız kadar kolaydır. Bu özelliği iptal ettirmek için yine aynı işlemleri gerçekleştirerek başvuru iptali gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetleri ve fiziki şubeler ile de iletişime geçebilirsiniz. İptal işlemi yapmanız durumunda ise peşin harca, ertele özelliğini kullanarak yapmış olduğunu alışveriş tutarlarınız bir sonraki ekstrenize dahil edilecektir. Ayrıca bu özelliğin iptali için en kısa yol müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek ya da fiziki şubelerden yardım almaktır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.