Bekçilik Sözlü Mülakat Soruları 2020

Bekçilik Sözlü Mülakat Soruları 2020 yılı alımlarının açıklanması ile birlikte oldukça gözde bir hale gelerek birçok kişi tarafından da araştırılmaktadır.

Bekçilik Mülakat soruları 2020 yılı ve öncesi için genel kapsamlı ve belirli soruları içermektedir. Son dönemlerde yoğun yapılan alımlar ile birlikte birçok kişinin bu mülakatlara hazırlandığını bilmekteyiz. Sizlerde diğer adaylardan bir adım önde olmak istiyorsanız kesinlikle bu yazımızı dikkate almalısınız. Sizlere vereceğimiz bilgiler gerek bekçilik mülakatına katılanların tecrübesinden gerekse diğer işlerin mülakat tecrübesine dayanarak hazırlanmıştır. Mülakat sorularına ve nasıl davranacağınıza ilişkin olarak başlıklar halinde sizlere bilgi aktarımı yapacağız. Peki, 2020 yılı Bekçilik Mülakat Soruları Nelerdir? Gelin hep birlikte bakalım.

Bekçilik Sözlü Mülakatı Bilinmesi Gerekenler

2020 Bekçilik Mülakat soruları, bekçilik mülakatında ne giyilmeli ve nasıl davranılmalı gibi birçok sorunun aklınızı karıştırdığını bilmekteyiz. Bundan dolayı burada ilk öğreneceğini şey kaygıya düşmeden özgüvenli bir şekilde hareket etmek olacaktır. Bekçilik sonuçlarının açıklanması ile birlikte birçok adayı mülakat heyecanı sarmıştır. Bizler sizlerin bu heyecanı yenmesi adına mülakatlara dair geniş kapsamlı bilgi paylaşacağız. Bunun yanı sıra daha önceki yazılarımızdan olumlu dönüş aldığımız diğer mülakat sorularını da inceleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Mübaşirlik Mülakatına ilişkin bilgilere https://www.aylakbilgin.com/mubasirlik-mulakat-sorulari-853/ yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bekçilik Mülakatında Ne Giyilir?

Bekçilik Sözlü Mülakatında Ne Giyilir? Sonuçların açıklanmasından sonra sanırım ilk düşünülenlerden birisi de ne giyileceği hususundaki bu sorudur. Çeşitli sosyal medya ve forum sitelerinde sizlere normal günlük kıyafet giyin bir şey olmaz diyenlere kesinlikle aldırış etmeyin. Daha önce pek çok resmi kurumun ve özel şirketin mülakatında olan ve birçoğunu da başarı ile tamamlamış biri olarak sizlere tavsiyem resmi kıyafetle bulunmanız olacaktır. Resmi kıyafet sizlerin hem bu işi ne kadar ciddiye aldığınıza işaret edecek hem de duruşunuzla artı puan kazandıracaktır. Erkeklerde siyah veya mavi takım elbise ile beyaz gömlek, yine siyah ayakkabı ve kemer ile lacivert veya siyah renkte kravat tercih edilmesi, bayanlarda siye yine erkeklerde olduğu gibi resmi olacak şekilde aynı özelliklere sahip elbiseler tercih edilmesini öneririz. Kıyafet işini netliğe kavuşturduğumuza göre diğer ayrıntılara geçebiliriz.

Bekçilik Mülakatından Önce Ne Yapılmalı?

Bekçilik Mülakatından önce yapmanız gereken ilk şey 1 – 2 saat önce hazır bulunmanız olacaktır. Mülakattaki sıra numaranız kaç olursa olsun saatinden önce orada bulunmanız ve oradaki havayı teneffüs etmeniz sizlerin faydasına olacaktır. Ortama hâkim olduktan sonra mülakata girecek olanlar veya çıkanların verdiği tepkileri değerlendirin. Hatta eğer mümkünse mülakattan çıkanlara neler soruldu. Nasıl davranıyorlar gibi işinize yarayacak bilgiler edinmeye çalışın böylece içeride olanlara az çok vakıf olmuş olursunuz. Bunu yapmanız da sizlere fayda sağlayacaktır. Peki, ya sonra mülakat aşaması nasıl olacak gelin birlikte bakalım.

Bekçilik Mülakatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bekçilik mülakatında dikkat edilmesi gerekenler en az soruların cevaplandırılması kadar önemli bir konudur. Hemen heyette yer alacakları sizlere söyleyelim. İçeride değişmekle birlikte Albay, Emniyet Müdürlü, Emniyet Müdür Yardımcı, Kaymakam ve Başkomiser yer almaktadır. Haliyle sakalınıza, saçınıza kıyafetine dikkat etmeniz gerektiğini komisyona bakınca daha rahat anlayabilirsiniz. Sakallar kesilmiş, saçlar düzgün ve jilet gibi bir takım ile odaya girin. Yüzük ve rozet takmamanızı öneririz. İçeri girmeden önce ceketinizi ilikleyin veya daha profesyonel davranmak istiyorsanız kapıyı açtıktan sonra elinizi hemen ceketin düğmesine götürün ve ilikleyin. Hemen bir kafa selamı ile kolay gelsin deyin. Hoş geldiniz edasıyla mülakatınız başlayacak ve sorulara geçilecektir. Çıkabilecek soruları da sizlerle irdeleyelim. Ha, bu arada eğer oturacağınız bir alan varsa oturun denilmeden oturmayın ve ayrıca otururken de benim gibi ceketinizin düğmesini açmayı unutmayın. 🙂

Bekçilik Mülakat soruları 2020
Bekçilik Mülakat soruları 2020

Bekçilik Sözlü Mülakat Soruları 2020

Bekçilik Mülakat soruları 2020 yılı alımlarının başlaması ve sonuçların açıklanması ile birlikte birçok adayın merak ettiği ve araştırdığı bir konu haline gelmiştir. Heyecanlı bir şekilde beklenen bekçilik mülakatına ilişkin olarak yukarıda nasıl giyineceğiniz ve davranacağınız şeklinde bilgileri sunduk bunun yanı sıra sözlü mülakat sorularına ilişkin olarak da sizlere bilgi vermek istiyoruz.  3 başlık halinde sorulabilecek soruları listelemeye çalışacağız. Sizlerinde eklemek istediğiniz sorular olursa bunu yorum kısmında belirtmeniz yeterli olacaktır.

1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sözlü Mülakat Soruları

1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sözlü Mülakat Soruları 2020 yılında da geçmiş yıllarda olacak şekilde düzenlendiğini düşünmekteyiz. Bilgi ve iletişim becerisinin değerlendirildiği bu aşamada vereceğiniz cevaplar kadar özgüveniniz ve kendinizden eminliğinizde önemlidir. Sözlü mülakat sorularının bir kısmını bu başlık altında paylaşalım.

 • Kendinizi Tanıtın
 • Cumhurbaşkanları Görev Sıralamaları
 • Bakanlar Kurulu ve Bakanların İsimleri
 • Hukuk Devleti Nedir?
 • Anayasalar ve Özellikleri
 • Şehrinize Komşu İller Nelerdir?
 • Memleketiniz ile İlgili Ön Plana Çıkan Özellikler
 • Atatürk İlke ve İnkılapları
 • Neden Bu Mesleği Tercih Ettiniz?
 • İller ve Hangi Bölgede Yer Aldıkları
 • Güncel Konular (Özellikle son dönemde yaşanan seçimler ve diğer güncel konuları takip edin)

2020 Bekçilik Sözlü Mülakat Soruları

2020 Bekçilik Sözlü Mülakat Soruları sorulurken sizlerden asıl istenen bazı nedenler bulunmaktadır. Bunlar; Konu hakkındaki bilgi düzeyiniz, kendisinden istenileni kavrama, özgüven, ifade etme yeteneği ve beden dilini kullanma becerisi olarak belirlenmektedir. Soruları cevaplarken bu hususlarda dikkat etmenizi önererek hemen bir kısım soruları da sizlerle paylaşalım.

 • Bekçi nedir?
 • Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Görevli ve Çalışma Sistemleri
 • 15 Temmuz Hakkındaki Fikirlerin Nelerdir?
 • Danıştayın Görevi Nedir?
 • İçişleri Bakanımız Kimdir?
 • Kolluk Kuvveti Nedir?
 • Başarıyı Nasıl Tanımlarsın?
 • Anayasamızın Değişmez Maddeleri Nelerdir?
 • Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Ne Demektir?
 • Cumhurbaşkanlığı Rozetinde Kaç Yıldız Var?

Bekçilik Sözlü Mülakat Soruları ve Cevapları 2020

Bekçilik Sözlü Mülakat Soruları ve Cevapları 2020 yılında sorulabilecek düzeydeki sorulardan derlenerek siz değerli okuyucularımız ile buluşturuldu. Bunun yanı sıra daha önce bekçilik mülakatını tecrübe etmiş olan arkadaşlar kendisine yöneltilen soruları yorum kısmında paylaşa bilirlerse yeni girecek olan arkadaşlar için faydalı olacağını düşünmekteyiz. Hemen sorularımıza ve cevaplarına geçelim. Cevapları derken bu soruların cevapları tamamen sizlerde saklıdır. Soruları bilemeseniz bile kendinizi ifade etme yeteneğinizin ön planda ve özgüveninizin yerinde olduğunu  göstermeniz gerekmektedir.

 • Seni Neden Bekçi Yapalım? (Burada Mesleği Layıkıyla Yerine Getirebileceğinizi Açıklayın.)
 • Binlerce Kişi Varken Neden Seni Aramıza Alalım? (İkna Yeteneğinizi Kullanın.)
 • Kendini Bize Tanıtır Mısın?  (Özgeçmişinizi Kendinizden Emin Bir Şekilde Anlatın.)
 • Yeteneklerin ve Zayıflıkların Nelerdir?
 • Bekçilik Mesleğinin Yeterliliklerine Sahip Olduğunu Düşünüyor Musun?
 • Mesleğe Kabul Edilirsen Neler Yaparsın?
 • Takım Çalışması Nedir? Düşünceniz Nedir?
 • Müşteki, Sanık ve Tanık Nedir? Kısaca Açıklayınız.
 • Cumhuriyet Ne Zaman Kuruldu?
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.