Banka Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Banka Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? Sorusu günümüzde gerek insanların maddi durumu gerekse iş ve işlemlerin yürütülebilmesi için oldukça önemli bir konudur.

Banka Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? Sorusu son dönemlerin en popüler konusu haline gelmiştir. Çeşitli sebeplerden dolayı banka hesabına bloke konulan kişiler, başta para çekememek olmak üzere çeşitli engellemelere maruz kalmakta hatta haklarında suç duyurusunda bulunulmaktadır. Bankalar genellikle şüpheli buldukları işlemleri önlemek adına bloke işlemi uyguluyor olsa da, bunun yanı sıra yasalar ve tedbirler gereği de banka hesabına bloke koymaktadırlar. Sizlere bu yazımızda Banka bloke sorgulama nasıl yapılır? Banka bloke kaldırma nasıl yapılır? ve Banka hangi durumlarda hesaba bloke koyar? gibi birçok sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Banka Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Banka Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? işlemine dair sizlere başlıklar halinde bilgi aktarmaya çalışacağız. Sizlerde bankanın haksız bir şekilde hesabınıza bloke işlemi uyguladığını düşünüyorsanız, izlemeniz gereken bir kaç yöntem vardır. Bunun yanı sıra farklı bir duruma maruz kalmış iseniz, yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Bunun yanı sıra sizlerle aynı duruma maruz kalan kişilerinde yardımının dokunacağını düşünmekteyiz.

Banka Hesabına Bloke Konulması

Banka hesabına bloke konulması, banka hesabına konulan bloke nasıl kaldırılır? ve Banka hangi durumlarda hesaba bloke koyar? gibi birçok soru ile karşılaşmamıza neden olmaktadır. Bankaların hesabınıza bloke koymasının birçok nedeni bulunmaktadır. Başlıca nedenlerine baktığımızda ise, şüpheli işlemler, yasal olmayan işlemler, tedbir ve güvenlik nedenleriyle hesaplara bloke konulmaktadır. Bunun yanı sıra yasal işlemler nedeniyle de hesabınıza bloke konulması mümkündür.

Ayrıca yasal olmayan yollardan para elde edenler için genellikle, yasa dışı bahis, küçük miktarlı olsa da hesaplara sürekli gönderilen ücretler veya yurt dışı büyük meblağdaki para aktarımları gibi birçok sebeple hesaplara bloke konulduğunu bilmekteyiz. Yani buradan anlayacağımız bankalar gerek yasal düzenlemeler gerekse güvenlik ve tedbir maksatlı hesaplarınıza bloke koymaktadırlar. Peki, bu bloke işlemini nasıl öğreniriz ve nereden kaldırabiliriz? Gelin, detayları ile birlikte bakalım.

Banka Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Banka Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? Sorusu genellikle haksız yere banka tarafından veya icra yoluyla hesaplarına bloke konulan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Baktığımızda ise en popüler olanının maaşlara konulan blokeler olduğunu görebilmekteyiz. Bunun yanı sıra bankalarında haksız yere uyguladığı blokeler de söz konusu olmaktadır.

Bloke işleminin önüne geçebilmek adına sizlerin ilk olarak banka hesabınızda bloke olup olmadığını netleştirmeniz gerekmektedir. Bu durumu netleştirdikten sonra icra yoluyla konulan blokelerin kaldırılması için İcra Müdürlüğüne veya bankaların haksız yere uyguladığı blokenin kaldırılması için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna dilekçe yazmanız gerekmektedir. Bu dilekçe örneklerine https://www.aylakbilgin.com/banka-bloke-kaldirma-dilekce-ornegi-2019-1384/ yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Banka Hesabımda Bloke Var Mı?

Banka hesabımda bloke var mı? Nasıl öğrenebilirim? Soruları günümüzde oldukça popüler bir hal almıştır. Bazen bankalar güvenlik amaçlı kısa süreli hesaplara bloke koymakta ve kendiliğinden kaldırmaktadırlar. Sizlerde hesabınızda bloke olup olmadığını net olarak öğrenmek istiyorsanız izlemeniz gereken bir kaç yol vardır. Bu durumu netleştirmek adına ilk izleyeceğiniz yol bankanız ile iletişime geçmektedir. Ayrıca farklı bir yöntem olan e  haciz uygulaması üzerinden de bankanızda bloke bulunup bulunmadığını öğrenebilmeniz mümkündür. Peki, bloke işlemi varsa bunu nasıl kaldıracaksınız? Gelin hep birlikte bakalım.

Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır?

Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır? Sorusunun yanıtını aslında sizlere Banka Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? Başlığımız altında anlatmıştık. İlk olarak sizlere bloke işleminin neden uygulandığını tespit etmeniz gerekmektedir. Eğer borcunuz nedeniyle icra yoluyla sizlerin hesabınıza bloke konulmuş ise, bunun önüne geçmenizin en hızlı yolu icrayı veren kurum veya kuruluşun avukatına ulaşarak ödem taahütü vermeniz ve icrayı kaldırmasını talep etmeniz olacaktır.

Bunun yanı sıra haksız nedenler ile bloke sebebiyle maaşınızdan fazla para kesiliyorsa İcra Müdürlüğüne yazacağınız dilekçe ile bunun önüne geçebilirsiniz veya bankanızın sizlere haksız yere bloke uyguladığını düşünüyorsanız, Banka Düzenleme ve Denetleme Kurumuna bankanız ile ilgili şikayette bulunabilirsiniz. Buna dair dilekçelere ulaşabileceğiniz linki yukarıda yayınlamıştık. Eğer farklı bir probleminiz var ise yorum kısmından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

8 Yorum
 1. Ömer

  Garanti bankası maaş müşterisiyim bankaya borcum var maaşlarıma bloka koymuş icram var başkasına zaten kesiliyor bankadan bilokeyi nasıl kaldıra bilirim.

 2. Saim Önar

  Memur emeklisiyim Denuzbanktan emekli maaşımı aldığım emekli hesabıma eft ile gelen paraya vakıfbank tarafından bloke kunuldu.Bu yasalmı.Not.emekli maaşımı kullanabiliyorum

 3. Saim Önar

  Memur emeklisiyim Denuzbanktan emekli maaşımı aldığım emekli hesabıma eft ile gelen paraya vakıfbank tarafından bloke kunuldu.Bu yasalmı.Not.emekli maaşımı kullanabiliyorum.

  1. Aylak Bilgin

   Merhaba gelen EFT ile ilgili kesim hakkında bilgi veremiyoruz. Bu durumda olan ve mağduro lan bir çok kişi var fakat yapılan yasal mı ne yazık ki bizlerin bir bilgisi yok. Bankanız ile görüşmüş müydünüz?

 4. Mehmet

  Maaşımda hacız var işyerim borcum olan ve maaş haczınde 3.sırada bulunan banka maaş hesabıma bloke koymuş ve maaşımın %25 kesileçegini geri kalanın size iade edileçeğini söylüyor ne yapmalıyım

  1. Aylak Bilgin

   Merhaba icra dairesine başvurabilirsiniz. Oradan sizlere yönlendireceklerdir.

 5. Bülent

  Maaş hesabımda zaten 2 adet ssk+eski ortak haczi var şimdi v dairesi bloke koymuş ne yapabilirim

  1. Aylak Bilgin

   Merhaba İcra dairesi aracılığı ile koymuş ise belirtmiş olduğumuz dilekçe ile talepte bulunabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.