Banka Bloke Kaldırma Dilekçe Örneği 2020

Banka bloke kaldırma dilekçe örneği 2020 yılında banka tarafından icralık olan ve maaş hesabına bloke konulan kişiler tarafından araştırılmaktadır.

Banka tarafından maaş hesabı bloke edilen birçok kişi kaldırma yöntemleri ve dilekçe örneği araştırmaktadır. Sosyal yaşamın vermiş olduğu harcama yükü ile birlikte ödeme düzeni oldukça çok bozulan kişiler kredilere başvurmaktadır. Bilinçsizce edinilen ya da hesaba katılmayan borçlanmalar neticesinde kredileri ödeyemeyecek duruma gelen birçok kişi ise bankalarca icraya koyulmakta ve maaş hesapları bloke edilmektedir. Bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmek için bir dilekçe örneğine ihtiyacınız olduğunu düşünerek hem banka bloke kaldırma işlemi hakkında hem de banka bloke kaldırma dilekçe örneği hakkında sizlere bilgi aktarmaya çalışacağız.

Banka Bloke Kaldırma

Banka bloke kaldırma, devlete veya bankalara borcu olanların maaşlarında yaşanan kesintileri kaldırmak istemesiyle ortaya çıkmış bir konudur. İcra Daireleri tarafından borcun karşılanması adına maaşlardan belirli tutarda kesim yapılmaktadır. Bu blokeyi kaldırmak isteyen birçok kişi ise bankalarla ya da devlet kurumu avukatları ile görüşmekte ve anlaşma yaparak bloke kaldırma dilekçesi yazmaya çalışmaktadır. Sizlere bu yazımızda hem banka bloke kaldırma hem de banka bloke kaldırma dilekçe örneği ile ilgili detayları anlatacağız. Dilekçe örneğine geçmeden önce net olarak sorunuzun tespiti için yani blokenin konulma nedenini öğrenmek için https://www.aylakbilgin.com/banka-bloke-kaldirma-nasil-yapilir-2683/ yazımızı okumanızı mutlaka tavsiye ederiz.

Banka Bloke İşlemi Nedir?

Banka bloke işlemi, bankalara ya da devlet dairelerine olan borçların maaş hesabına bloke konulması yani maaşlardan belirli oranda tutar kesimi yapılması ile oluşmaktadır. Belirli bir zaman içerisinde borcunuzu ödemediğinizde ilgili kurum icra dairelerine başvurarak sizlerden borcu tahsil işlemine yani bir nevi maaşınızı haczederek bloke konulmasını sağlamaktadır. Bu işleme banka bloke işlemi denilmektedir. Banka bloke kaldırma işlemi ile ilgili bazı detayları bilmeniz ve dilekçe örneği üzerinden kaldırma işlemi talebinde bulunmanız sizlere fayda sağlayacaktır. Peki, Banka bloke kaldırma nasıl yapılır? Gelin birlikte bakalım.

Banka Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Banka bloke kaldırma nasıl yapılır? İcra ile maaş hesabından kesinti yapılanların sormuş olduğu bu güzide soru aynı zamanda kişilerin bloke kaldırma işlemi ile ilgili birçok araştırma yapmasına neden olmuştur. Banka bloke kaldırma işleminin en hızlı yolu icra takibi yapılan dosyanızdan kurumun avukatına ulaşarak belirli bir teminat karşılığında borç ödeme taahütü vermenizdir. Eğer anlaşma sağlayabilirseniz ilgili dosyanız icra işleminden kaldırılarak borcu sizlerden tahsil etmeye başlayacaklardır. Borcunuzu bir miktar ödeyip yine ödemezseniz ilgili kurum veya kuruluş sizlerden borcunuzu tekrar icra yoluyla alabilmektedir. İkinci sefer ise anlaşma yoluna gidilmekte sizlere zorluk çıkartılacaktır.

Banka Bloke Kaldırma Dilekçe Örneği

Banka bloke kaldırma dilekçe örneği genellikle ilk aşamada kurum yada kuruluşlar ile anlaşarak bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmek isteyenler tarafından doldurulmaktadır. Ayrıca bloke işleminden haberdar değilseniz ve usulsüz bir şekilde bloke konulduğunu düşünüyorsanız sizlere 2 adet banka bloke kaldırma dilekçesi örneği paylaşacağız. Bu örneklerden faydalanarak bloke kaldırma işlemine dair dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz.

Maaş Hesabı Bloke Kaldırma Dilekçe Örneği

Maaş hesabı bloke kaldırma dilekçe örneği, bankanın maaşa haczi ve bloke  koyması neticesinde 2020 yılında oluşturulmuş bir örnektir. Maaş hesabı bloke kaldırma dilekçe örneğini word sayfasına yapıştırarak hızlı bir şekilde düzenleyebilir ve icra müdürlüğüne sunabilirsiniz.

…………………..İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                                                                                       ANKARA

DOSYA NO: 2020 /……..
KONU        : Maaş Hesabına Konulan Blokenin Kaldırılması Hk.

Müdürlüğünüzün, yukarıda esas numarası yazılı dosyasından ………………………… Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından maaş hesabım olan ………………………… Bankası adına kayıtlı …………………………………………………… IBAN No’lu hesabıma bloke konulmuştur. Haciz tatbik edilen yani bloke konulan hesap, benim maaş hesabımdır. Buna ilişkin belgeleri de dilekçe ekinde sunuyorum.

………………………… Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından maaş hesabıma konulan bloke nedeniyle maaşımı alamamaktayım. Bu hususta oldukça çok mağduriyet yaşamaktayım. Yapılan yasal düzenlemeler ile maaş hesabıma konulan bloke yasaya ve usule uygun değildir. Gerekli araştırmanın yapılarak söz konusu maaş hesabım üzerine konulan haciz ve blokenin fekki hususunda,

Gereğini saygılarımla arz ve talep ederim.

………/………../20…….

ADI SOYADI – İMZA

 

Adres                 :……………………………………………………………………………………………………….…………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Tel No                : ………………………………………………

Ekler                  :

  • Maaş Hesabı Cüzdanı Sureti
  • Maaş Hesap Hareketin Gösterir Belge
  • Kimlik Fotokopisi

Banka Bloke Kaldırma Dilekçe Örneği 2020

Banka bloke kaldırma dilekçe örneği, yukarıda belirttiğimiz dilekçe örneğinden farklı olarak sizlerin haberi olmaksızın ve usulsüz olarak bloke işlemi yapan banka üzerinden bloke kaldırma talebinize yönelik olup 2020 yılı için güncellenmiştir.

BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMUNA

                                                                                                                                                       İSTANBUL

ŞİKAYETÇİ            :
ŞİKAYET EDİLEN : ………………………… Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü 
KONU                     : Banka Tarafından Usulsüz Bloke İşlemi Hk.

AÇIKLAMA            :

………/………../20……. tarihinde ………………………… Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından maaş hesabım olan ………………………… Bankası adına kayıtlı …………………………………………………… IBAN No’lu hesabıma bloke konulduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.

………………………… Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan bloke işleminin neden yapıldığı, tarafıma neden ihtarname gönderilmediği ve işlemlerin hangi aşamalardan geçerek gerçekleştiğini öğrenmeye çalışmış isem de tarafıma herhangi bir bilgi ve belge gönderilmemiş ve sunulmamıştır.

………………………… Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından maaş hesabım olan ………………………… Bankası adına kayıtlı …………………………………………………… IBAN No’lu hesabıma uygulanan bloke işlemi hukuka aykırı ve usulsüzdür. Yapılan bloke işlemi ile ilgili tarafıma bilgi verilmediği gibi hesabımdan neden bu miktarın çekildiği ile ilgili de tarafıma bilgi verilmemiştir. Herhangi bir bilgi ve ihbarname göndermeyerek bloke işlemi uygulayan ………………………… Bankası A.Ş Genel Müdürlüğünden şikayetçiyim. Haksız ve keyfi uygulamaya son verilerek hesabım üzerindeki blokenin kaldırılması hususunda,

Gereğini saygılarımla arz ve talep ederim.

………/………../20…….

ADI SOYADI – İMZA

 

Adres                 :……………………………………………………………………………………………………….…………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Tel No                : ………………………………………………

Ekler                  :

  • Maaş Hesabı Cüzdanı Sureti
  • Maaş Hesap Hareketin Gösterir Belge
  • Kimlik Fotokopisi

 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.