Hattımı Taşıdım İnternet Bankacılığına Giremiyorum

Hattımı Taşıdım İnternet Bankacılığına Giremiyorum pek çok kişinin mobil bankacılıkta yaşadığı ve çözümünü aradığı bir problem haline dönüşmüştür.

Bankalar sağlamış oldukları güvenlik ile birlikte adlarından oldukça bahsettirmişlerdir. Hat değişiklik işlemlerinde veya hat taşıma işlemlerinde de bu güvenlik gereği numaralara bloke işlemi uygulamakta ve dolayısıyla internet bankacılığına erişim sağlanamamaktadır. Gönderilen SMS kodu ise numaranız aynı olsa dahi telefonunuza gelmeyecektir. Bunun engellenmesini önlemek adına bazı bilgileri edinmeniz ve uygulamanız gerekmektedir. Peki, Hattımı Taşıdım İnternet Bankacılığına Giremiyorum probleminin çözümü nedir? Gelin, birlikte bakalım.

Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl  Yapılır? Sorusu günümüzde hattını taşıyan birçok kişinin yaşamış olduğu problemler arasında yer almaktadır. Aslında bunu tam olarak problem olarak adlandırmak sanırım yanlış olacaktır. Bir önlem niteliği taşıyan bu durum aslında sizlerin kartınızın çalınmasına ya da kopyalanmasını önleyerek sizleri güven altına almaya yöneliktir. Peki, Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır? Sorusunu başlıklar altında inceleyim. Farklı bir nedenden dolayı sim kart bloke olduysa https://www.aylakbilgin.com/sim-kart-bloke-kaldirma-614/ yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Numara Taşıma Sonrası Sim Kart Bloke Kaldırma

Hattımı Taşıdım İnternet Bankacılığına Giremiyorum ya da Numara Taşıma Sonrası Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır? Son dönemlerde oldukça karşılaştığımız sorular arasında yer almaktadır. Bu soruların çözümü için bankanız ile görüşerek yeni numaranızı teyit ettirmeniz gerekmektedir. Genellikle Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone hattı üzerinde meydana gelen bu önlemi için fiziki şubeler müracaat etmeniz işleminizin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini ve olayın çözüme kavuşmasını sağlayacaktır.

İnternet Bankacılığı Sim Kart Bloke Kaldırma

İnternet Bankacılığı Sim Kart Bloke Kaldırma işlemini yapabilmeniz için aynı yukarıda açıkladığımız şekilde bankanızın müşteri hizmetleri ya da fiziki şubeleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Hattınızı taşıdığınız ya da numaranızı değiştirdiğinizde bu işlemi uygulamanız sizlerin banka güvenliği açısından da oldukça önemlidir. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse hemen müşteri hizmetlerini arayarak böyle bir değişikliği yapmadığınızı bildirmeniz gerekmektedir.

ATM den Sim Kart Bloke Kaldırma

ATM den Sim Kart Bloke Kaldırma işlemini gerçekleştirmek isteyenlerin genellikle sorunu ve söyledikleri şey Hattımı Taşıdım İnternet Bankacılığına Giremiyorum olacaktır. Blokeyi kaldırmanızın üç yöntemi bulunmaktadır. İlk yöntem bankanızın çağrı merkezi ile iletişim kurarak hattınızı teyit ettirip blokeyi kaldırmak, ikinci yöntem direk olarak fiziki şubeye giderek aynı işlemi yapmak olacaktır. Üçüncü yöntem ise ATM kullanarak numaranızı güncellemektir.  Kartınızı ATM’ye taktın sonra işlem menüsünden kayıtlı iletişim bilgileri değiştirme alanından numaranızı güncelleyebilirsiniz.

2 Yorum
  1. cumhur

    Vodefone dan pttcell e geçtim garanti bankasının mobil uygulamasına giremiyorum ne yapmam gerek?

    1. Aylak Bilgin

      Garanti bankası şubesine giderek blokeyi kaldırabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.