Bilgisayardan Program Kaldırma Yöntemleri

Bilgisayardan Program Kaldırma Yöntemleri genellikle inatçı ve bir türlü kaldırılması mümkün olmayan programlar nedeni ile araştırılan bir konu olmuştur.

Bilgisayardan program kaldırma yöntemleri aslında bilgisayarımızda önemli ya da önemsiz birçok programın ayıklanması konusunda da bizlere yardımcı olmaktadır. Kullanmadığımız ya da yerine yenisini tercih ettiğimiz programların kaldırılması aynı zamanda bilgisayarınızda sizlere yer açacaktır. Fakat bazen bazı programların kaldırılması mümkün olmayabiliyor bu ise bizleri muzdarip ederek can sıkıntısı oluşturuyor. Sizlere bu yazımızda bilgisayardan program kaldırma yöntemlerini en basitten başlayarak detaylıca anlatacağız.

Bilgisayardan Program Kaldırma Yöntemleri

Bilgisayardan program kaldırma yöntemleri konusuna geçmeden önce sizlere bazı bilgileri aktaralım. Bilgisayar kullanımında yeni iseniz system dosyalarını silmeniz sizlere bazı sorunlar yaşatabilir. Fakat işinize yaramayan programları temizlemenizde aynı oranda bilgisayarınızı daha hızlı hale getirebilir. Bundan dolayı programı kaldırmadan önce bu ayrımı iyi bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Şimdi gelin bilgisayardan program kaldırma işlemine en basitten en zora doğru bakalım.

Bilgisayardan Program Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bilgisayar Program Kaldırma Nasıl Yapılır? Sorusunu en basit ve herkesin bildiği haliyle cevaplamaya çalışalım. Unutmayın ki masa üstünüzden kaldırdığını program sisteminizde halen bulunmaktadır. Tümüyle silme işlemini ya da kaldırma işlemini tamamlamanız için bazı adımları izlemeniz gerekmektedir. Bunlar;

 • Başlat Menüsüne Tıklayın
 • Açılan Ekranda Denetim Masasına Girin
 • Buradan Programlar Bölümüne Tıklayın
 • Programlar Bölümü İçerisinde Programlar ve Özellikler Sekmesine Tıklayın
 • Silmek İstediğiniz Programa Tıklayarak Üsten Kaldır Butonuna Tıklayın

Bilgisayardan Silinmeyen Program Nasıl Silinir?

Bilgisayardan Silinmeyen Program Nasıl Silinir? Sorusu can sıkan ve bir türlü kaldıramadığınız programlarla ilgili olsa gerek. Üzülmeyin bu programı kaldırmanın da pek çok yöntemi bulunmaktadır. Bizler ilk olarak sizlere bu işlemi programsız olarak yapabileceğiniz bir yolu gösterelim.

 • Başlat Menüsüne Tıklayın
 • Buradan Arama Kısmına Çalıştır Yazın
 • Çalıştır Sekmesi Açıldıktan Sonra regedit Yazarak Entera Basın
 • Sırasıyla HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Uninstall Adımlarına Tıklayın
 • Unistall Sekmesinden Sonra Silmek İstediğiniz Programı Seçin ve Kaldırma İşlemini Bitirin

Bilgisayardan Kaldırılmayan Programı Kaldırma

Bilgisayardan Kaldırılmayan Programı Kaldırma, her iki adımı denediniz ve hala hata alıyor ve programınız kaldırılmadı ise tam teyit olarak bilgisayarınızı bir kez yeniden başlatın eğer program hala kalkmadıysa yeni bir yönteme daha başvuralım. Programın bulunduğu alt klasörleri silmekle bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Ayrıca eğer program arka palanda çalışıyor ise bunu da sonlandırmamız gerekmektedir. Bu iki aşamadan oluşmaktadır.

Bilgisayardan Kaldırılmayan Programı Kaldırma Birinci Adım:

 • Control+Alt+Del Yapın ve Görev Yöneticinizi Başlatın
 • Buradan Uygulamalar ve İşlemler Bölümünü Kontrol Edin
 • Programınız Burada Yer Alıyorsa Üstüne Tıklayarak Görevi Sonlandır Deyin

Bilgisayardan Kaldırılmayan Programı Kaldırma İkinci Adım:

 • Bilgisayar – Yerel Disk (C)’ye Tıklayın
 • Açılan Sayfada Program Files Tıklayın
 • Silmek İstediğiniz Programı Bulun ve Silin
 • Daha Sonra Yazımızın Başında Belirttiğimiz Denetim Masası – Programlar ve Özellikler Sekmesi Üzerinden Kaldırma İşlemini Tamamlayın

Bilgisayardan Program Kaldırma Programı ve Yöntemleri

Bilgisayardan Program Kaldırma Programı ve Yöntemleri aslında aynı amacı taşımaktadır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemlerin sizler açısından en uygunu olduğunu düşünüyoruz. Pek fazla program kaldırma programı kullandığımızı söyleyemeyiz. Bu yüzden dolayı da örnek vererek yanlış yönlendirmek istemiyorum. Programsız da silinebileceği kanaatindeyim. Bu yüzden dolayı yapamadığınız takdirde yorumda bulunursanız elimizden gelen desteği sizlere sağlarız.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.