Kurumsal Mail Adresi Açmak

Kurumsal Mail Adresi Açmak neredeyse kurumların hem resmi olduğunun hem de daha kaliteli bir şekilde hizmet verdiğinin bir göstergesi haline gelmiştir.

Kurumsal mail adresi açmak yeni iş yeri kuracaklar ya da yeni web sitesi edinenlerin oldukça çok araştırdığı bir konu haline gelmiştir. Mail üzerinden yapılacak olan işlemleri daha resmi ve kaliteli bir hale getirmek isteyenler kurum adı ile mail adresi edinmek istemektedirler. Bu durum aynı zamanda sizlerin destek, iletişim, istek ve sorun gibi alanlarda müşterileriniz ile daha hızlı ve çabuk iletişim kurmanıza da olanak sağlayacaktır. Aslında oldukça kolay olan Site uzantılı mail adresi açmak konusu hakkında sizlere yazımızda detaylı bir şekilde bilgi aktarmaya çalışacağız.

Kurumsal Mail Adresi Açmak

Kurumsal Mail Adresi Açmak için öncelikle bir web sitenizin ya da daha doğru bir deyişle alan adınızın olması gerekmektedir. Site uzantılı mail adresi açmak göründüğü kadar zor bir iş değildir. Şirketinizin belirli bir statü kazanmasını ve daha kaliteli hizmet vermek istiyorsanız bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sizlere nasıl yapacağınızı tarif etmeden önce biraz bu durumun önemine değinmek istiyoruz.

Kurumsal Mail Adresi Açmak Neden Önemli?

Kurumsal mail adresinin önemi nedir? Sorusu kadar ne denli önemli sorusunun da cevabı aranmalıdır. Sizlerin iş ve işlemlerinizi kendi şirket isminiz ya da kurumunuz bünyesindeki mail adresiniz ile yürütmeniz yani [email protected] bu şekilde mail adresi edinmeni sizleri daha resmi ve diğerlerinden ayrı kılacaktır. Bu durum ise hem kurumunuzu hem de sizleri daha kaliteli gösterecektir.

Kurumsal Mail Adresi Nasıl Açılır?

Kurumsal Mail Adresi Nasıl Açılır? Sorusu hemen cevaplamadan önce edinmeniz gereken bazı bilgileri söyleyelim. İlk olarak C-Panel bilgilerinizin mevcut olması gerekmektedir. Bunu sunucu şirketinizden yani hosting şirketinizden alabilirsiniz. Ayrıca mail hesabınıza nasıl gireceğinize dair bilgiyi yazımızın sonunda paylaşacağız. Şimdi kurumsal mail hesabı nasıl açılır maddeler halinde açıklayalım.

  • URL kısmında www.siteadi.com/cpanel yazarak panelinizi açın
  • Sunucu sağlayıcınızdan edinmiş olduğunuz hesap bilgilerinizi girin
  • Giriş yaptıktan sonra E-Posta sekmesine tıklayın
  • Açılan sayfada E-Posta Hesapları bölümüne tıklayın
  • Buradan e-posta adı ve şifresini belirleyerek kurumsal mail hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Kurumsal Mail Hesabına Nasıl Girilir?

Kurumsal mail hesabına giriş sağlamak istiyorsanız ilk olarak www.sitenizinadi.com/webmail olarak giriş sağlayın bu kısma yukarıda anlatımını gerçekleştirmiş olduğumuz ve kendi oluşturduğunuz mail adresi ve şifreniz ile giriş sağlayarak maillerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha hızlı bir şekilde işlem yapabilmek istiyorsanız masaüstüne oluşturacağınız mail programları ile birlikte hızlı bir şekilde mailinizden işlem gerçekleştirebilmeniz de mümkündür.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.