Yeni Site Açarken Yapılması Gerekenler

Yeni Site Açarken Yapılması Gerekenler genellikle kişinin daha fazla ziyaretçi almak ve kaliteli bir web sitesi oluşturmak için yapması gerekenlerdir.

Yeni site açarken yapılması gerekenler konusu yeni site edinenler kadar hali hazırda sitesi bulunan site sahiplerini de ilgilendirmektedir. Sizlerde açacağınız siteden güzel bir gelir elde etmek istiyor ya da kaliteli bir web siteniz olsun istiyorsanız, size vereceğimiz önerileri uygulamanızı tavsiye ederiz. Bu öneriler sizlerin yazılarını hem ön planda tutacak hem de nasıl davranmanız gerektiği hakkında sizlere bilgi verecektir. Peki, Yeni site açarken yapılması gerekenler nelermiş gelin tüm detayları ile birlikte beraber bakalım.

Yeni Site Açarken Yapılması Gerekenler

Yeni site açarken yapılması gerekenler konusunu yalın bir halde bırakmayacağız. Sizleri sıkmadan başlıklar halinde site açılış aşaması açılış gerçekleştirdikten sonra yapılması gerekenler ile son durumu değerlendirecek şekilde bilgiler aktarmaya çalışacağız. İyi ve kaliteli bir site edinmenin temel iki kuralı vardır. Bunlardan biri azim diğeri ise sabırdır. Bu iki temel sizleri başarıya götürecektir.

Yeni Site Açarken Yapılması Gerekenler

Yeni site açarken yapılması gerekenler aslında web sitelerinin temelini oluşturmaktadır. Temeli ne kadar iyi olursa sitenin açılış hızı, ziyaretçi sayısı ve kalitesi artacaktır. Dışarıya para verip yaptırmaktansa kendinizin uğraş vererek bazı problemleri çözmesi ve adımlar atması daha faydalı olacaktır. Peki, yeni site açarken yapılması gerekenler nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

Site Adresini Google Arama Motoruna Kaydetmek

Sitenizde paylaştığınız yazılarınızın index almasını istiyorsanız yapacağınız ilk şey Google’ye bunu bildirmek olacaktır. Arama motoruna “Google add url” yazarak google resmi web sitesinden kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt yaptırdıktan sonra yazılarınız direk olarak arama motoruna düşmemektedir yaklaşık olarak 2-3 gün sonra siteniz arama motoruna eklenmiş olacaktır.

Google Analytics Kaydını Yapmak

Google Analytics web sitenize gelen ziyaretçilerin hangi kaynaktan geldiği, ne kadar sitede gezindiği ve nereden bağlantı kurulduğuna dair bizlere bilgi vermektedir. İlerleyen aşamalarda oluşturacağınız analizler içinde oldukça büyük bir öneme sahip olan Google Analytics kaydını resmi web sitesinden yapabilir alacağınız kodu web siteniz içerisine yapıştırarak kullanıma başlayabilirsiniz.

Sitemap Haritası Göndermek

Sitemap haritası göndermek ya da oluşturmak yeni site için yapılması gerekenlerin başında yer almaktadır. Sitenizin hızlı bir şekilde index alabilmesi için oldukça önemli olan sitemap haritasını eklentiler ile birlikte hızlıca oluşturabilirsiniz. Bu sayede oluşturduğunuz resimler ve yazılar hızlıca index alır.

Robots.txt Oluşturmak

Robots.txt dosyası da en az sitemap kadar önemli bir etkendir. Google tarafından sağlanan botlar ilk olarak sitenizde bu dosyayı incelemekte indexleme işlemini gerçekleştirmektedir. Hangi içerik, ortam ve görseller, kategoriler neredeyse tüm bilgiler bu dosya üzerinden çekilmektedir.

Yeni Site İçin Yapılması Gerekenler

Yeni site için yapılması gerekenler hem sizlerin ziyaretçi sayınızın artmasına hem de web sitenizin daha kaliteli bir hal almasında yardımcı olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken temel nokta sabırla hareket etmek olacaktır. Tabi bu süreç içerisinde düzenli içerik eklemeniz de gerekmektedir. Başlıklar halinde yeni site için yapılması gerekenleri anlatalım.

Tamamen Özgün İçerikler Eklemek

Özgün ve kaliteli içerikler ile birlikte web sitenizi doldurmanız gün geçtikçe sitenizin daha ön planda olmasını ve daha kaliteli bir hale gelmesini sağlayacaktır. Özgün olmayan kopya yazılar ise web sitelerini adeta çöp siteye çevirmektedir. Bu yüzden dolayı oldukça dikkatli davranmalı ve kaliteli içerik eklemek için özen göstermelisiniz.

Özgün ve Kaliteli Resim Kullanmak

Kaliteli içerik kadar telif hakkı bulunmayan kaliteli resimlerin oluşturulması da oldukça önemlidir. Unutulmamalıdır ki içerik aramalarınız kadar günümüzde görsel aramalarınızda önemlidir. Kaliteli bir görsel kullanmak sizleri daha önde tutacaktır.

Google Search Console’dan Faydalanmak 

Google Search Console hem sitenizin  daha hızlı indeks almasını hem de anahtar kelimelerin analizi açısından oldukça önemlidir. İlerleyen zamanlar analiz yapacağınızda bu anahtar kelimeler oldukça işinize yarayacaktır. Bunun yanı sıra yazınızın hemen index alması içinde Search Console kullanımı gerekmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarını Oluşturmak

Sosyal medya günümüzde vaktimizin büyük bir çoğunluğunu geçirdiğimiz platformlardır. Başta Facebook, Twitter ve İnstagram olmak üzere birçok alanda insanlar etkileşim kurmaktadır. Sitenizde paylaşacağınız bir yazınız ile birlikte sosyal medya üzerinden etkileşim kurmak sitenizi üst sıralara taşıyacaktır.

Yeni site açtıktan sonra yapılması gerekenler bence bu yazının en püf noktasıdır. Site açmakla kalmayıp aynı zamanda analiz ve takibini yapan birçok kişi başarıya ulaşmış ve güzel gelirler elde etmiştir. Sizlerde belirteceğimiz önerilere kulak vererek kaliteli bir şekilde web sitenizi takip edip yükseltebilirsiniz.

 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.