Telefonda Reklam Virüsü

Telefonda Reklam Virüsü direkt olarak işletim sistemine bulaşmasıyla birçoğumuzu tedirgin etmekte ve çıkan reklamlarda oldukça sinirlendirmektedir.

Telefonda Reklam Virüsü silme işlemi birçok kişi için merak edilen ve araştırılan bir konu haline gelmiştir. Telefonda durduk yere ve sürekli reklam çıkıyor olması da birçoğumuzun sinirlerini tabiri caizse yerinden hoplatmayı başarmıştır. Bizde sinirlerin yatışması amacıyla bu konuyu tüm detayları ile ele almak istedik. 3 ana başlık halinde telefonda reklam virüsü, android reklam engelleme ve telefonda sürekli reklam çıkıyor konularında yardım arıyorsanız kesinlikle bu makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Peki, telefonda reklam virüsü nedir? Gelin bu soruya tüm detayları ile birlikte bakalım.

Telefonda Reklam Virüsü 2020

Telefonda reklam virüsü 2020 yılında da birçok kişiyi rahatsız etmeye devam etmektedir. Zararlı yazılımların direkt olarak işletim sistemine bulaşması ile meydana gelen sürekli reklam çıkmasının engellenebilmesi mümkündür. Yazımızın her aşamasında sizleri bu konu hakkında bilgilendirecek ve çözüm yollarını açıklayacağız. Bunun yanı sıra sizlerinde eklemek veya danışmak istediği bir husus olursa yorum kısmında belirtmeniz yeterli olacaktır.

Telefonda Reklam Virüsü Neden Olur?

Telefonda reklam virüsü, genellikle uygulamalar veya uygunsuz linkler aracılığı ile bulaşmaktadır. Çok nadir olsa da bazen verdiğimiz onaylar neticesinde de bu reklamların çıkmasını kabullenmiş oluruz. Ne yazık ki, bizlerde okuma alışkanlığı olmadığı için kullanım sözleşmelerini direkt olarak kabul edip uygulamanın indirilmesini bekliyoruz. Bunun haricinde olan zararlı yazılımlar ise gizlice işletim sistemine bulaşmaktadır. Bunların çözümü mümkündür. Başlıklar halinde çözümleri açıklayacağız.

Telefonda Sürekli Reklam Çıkması

Telefonda sürekli reklam çıkması, aslında biraz sizlerden kaynaklanmaktadır. Tamam bunların bir çözüm yolu var ama lütfen riskli gördüğünüz linkleri tıklamayın veya kullanım sözleşmesini okumadan uygulama yüklemeyin. Hemen en basit ve etkili çözüm yoluna geçelim.

Telefonda Sürekli Reklam Çıkması Çözüm 1: Akıllı telefonunuzda yer alan “Ayarlar” kısmına girin. Buradan “Uygulamalar” sekmesine tıklayın. Yüklemediğinizi düşündüğünüz ve kaynağı olmayan ayrıca kullanmadığınız ıvır zıvır tüm uygulamaları kaldırın. Büyük ihtimal sorun hallolacaktır. Eğer devam ederse yazımızın devamındaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Telefonda Reklam Virüsü Silme

Telefonda reklam virüsü silme veya temizleme işlemi birçoğumuzun çözümünü aradığı bir konudur. Yukarıda en etkili çözüm yöntemini sizlere aktardık. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa spamlardan kurtulmanızı sağlayacak olan bir diğer çözüm yolunu sizlerle paylaşalım.

Telefonda Reklam Virüsü Silme Çözüm 2: Uygulamaların kaldırılmasından sonra hala reklam sorunu devam ediyorsa, kullanmış olduğunuz tarayıcınızın ön belleğini temizlemeniz gerekmektedir. Genellik Chrome kullanılmaktadır. Yine sırasıyla; “Ayarlar”, “Uygulamalar” ve “İnternet” sekmesini bulun. Burada kullandığınız  tarayıcıyı açarak ayarlar kısmından “Ön Belleği Temizle”  veya “Verileri Temizle” sekmesine tıklayın. Uyguladıktan sonra telefonunu yeniden başlatın.

Android Reklam Engelleme
Android Reklam Engelleme

Android Reklam Engelleme

Android reklam engelleme günümüzde İOS işletim sistemi de dahil olmak üzere birçok akıllı telefon kullanıcısının canını sıkmaktadır. Yukarıda bir kısım açıklamaları yaptık. Reklam çıkmasının genel nedeni malware, bootkit ve old boot gibi direk işletim sistemini hedef alan zararlı yazılımlardır. Bunların engellenebilmesi mümkündür. Hemen sizlere bu reklamlardan kurtulmanın yollarını anlatalım.

Android Reklam Engelleme 2020

Andoid reklam engelleme için uygulama veya program arıyorsanız, bunu kolaylıkla halledebilirsiniz. Genellikle film veya dizi izlerken çıkan reklamlardan sıkılanlar tarafından araştırılan bu uygulamaların en popüleri “AdBlock” isimli uygulamadır. 40 milyondan fazla indirilen AdBlock ile birlikte google tarafından sunulan reklamlardan kurtularak kesintisiz bir şekilde dizi ve film izleyebilirsiniz.

AdBlock’un yanı sıra tercih edilen diğer programlar arasında; AdGuard ve uBlock Plus Adblocker da reklamların çıkmasını engelleyen uygulamalar arasındadır. Bunun yanı sıra Opera ve Brave gibi tarayıcılarda reklamsız olarak gezinebilmeniz mümkündür.

Android Telefonda Reklam Virüsü

Android telefonda reklam virüsü  birçok kişinin sinirlerini bozmuş durumdadır. Durup dururken aniden karşınıza reklamın çıkması, reklamların sürekli olarak sizi takip etmesi, işlem yaptırmaması bunlar birçoğumuzu bir hayli zorlamaktadır. Malware, bootkit ve old boot gibi zararlı yazılımların direkt olarak işletim sistemine yapışması ile çıkan bu sorun hakkında yukarıda 2 adet çözüm paylaştık. Eğer reklamlar hala çıkmaya devam ediyorsa sizlere bir çözüm önerisi daha sunacağız.

Android Telefonda Reklam Virüsü Çözüm 3: Eğer yukarıda bahsetmiş olduğumuz uygulama kaldırma ve spam temizleme işlemleri sonucu reklamlar hala çıkmaya devam ediyorsa bu aşamada sizlere önerimiz bir virüs programı kurmak olacaktır. Anti-malware uygulaması indirdikten sonra telefonunuzu şöyle bir güzel virüs taramasından geçirerek temizleyin. Sorununuz bu aşamada hallolacağını düşünmekteyiz. Yine hallolmazsa aşağıda bir çözüm önerisi daha paylaşacağız.

Android Youtube Reklam Engelleme

Android Youtube reklam engelleme hakkında aslında yukarıda birkaç uygulama belirtmiştik fakat Youtube için ayrıca geliştirilen bir reklam koruyucusu yer almaktadır. Youtube ™ için reklam engelleyici uygulaması ile birlikte Youtube videolarında yer alan, video öncesi reklam, metin reklamı ve banner reklamlarından rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Telefonda Sürekli Reklam Çıkıyor
Telefonda Sürekli Reklam Çıkıyor

Telefonda Sürekli Reklam Çıkıyor

Telefonda sürekli reklam çıkıyor, bundan nasıl kurtulurum? diyorsanız sorunuzun yanıtını tüm detayları ile birlikte bu yazımızda sizlere açıklıyoruz. Oldukça sinir bozucu bir hal alan durduk yere sürekli reklam çıkmasının birçok nedeni yer almaktadır. Bizler bu nedenleri ve çözüm yollarını araştırarak sizlerin bu reklam safsatasından kurtulmanıza yardımcı olacağız. Hemen detayları açıklayalım.

Telefonda Sürekli Reklam Çıkıyor

Telefonda sürekli reklam çıkıyor, bunu bir türlü halledemedim diyenler için bu başlığımızın altında en etkili çözüm yolundan bahsedeceğiz. Merak etmeyin önceki denediklerimiz olmadıysa bu çözüm yolu ile reklamlardan kurtulabileceksiniz. Yine aklınıza takılan bir kısım olursa yorum kısmından yazarsanız elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Telefonda Sürekli Reklam Çıkıyor Çözümü 4: Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm çözüm yöntemlerini denediniz ve bir sonuç alamadıysanız, sizlere net bir çözüm yolundan bahsedelim. Telefonunuzun “Ayarlar” kısmına girin. Buradan “Yedekle ve Sıfırla” veya “Fabrika Ayarlarına Döndür” seçeneğine tıklayarak telefonunuzu formatlayın. Sorununuz çözülmüş olacaktır. Eğer bu haliyle devam ederse telefonuna root işlemi yapılması gerekmektedir. Bunu siz veya bir telefon tamircisi yardımı ile yapabilirsiniz.

Telefonda Durduk Yere Reklam Çıkıyor

Telefonda durduk yere reklam çıkıyor, sürekli olarak çıkan bu reklamları nasıl engellerim diyorsanız. Sizlere çözüm yollarını derleyerek maddeler halinde anlatalım. Bu belirtecek olanlarımız sizlerin telefonda bir işlem yapmaksızın çıkan reklamlar ile ilgili olanlarıdır. Bunun yanı sıra dizi veya film izlerken ve uygulama kullanırken reklamdan kurtulmak istiyorsanız bununda derlenmiş halini yazımızın sonunda sizlere vereceğiz. Şimdi izleyeceğiniz yolları maddeler halinde açıklayalım. Basamakları sorununuz düzelmediğinde deneyiniz.

  1. Yüklemediğinizi düşündüğünüz, riskli ve kaynağı olmayan uygulamaları kaldırın.
  2. İnternet tarayıcınızın ayarlar kısmından “Ön Belleği Temizle”  veya “Verileri Temizle” seçeneğine tıklayın.
  3. Anti-malware uygulaması ile telefonunuzu virüslerden temizleyin
  4. Ayarlar kısmından “Sıfırla” veya “Fabrika Ayarlarına Döndür” seçenekleri ile telefonunuzu formatlayın.
  5. Tüm bunlara rağmen sonuç elde edemezseniz telefon tamircisi yardımı ile root attırın.

Telefonda Reklam Engelleme

Telefonda reklam engelleme, genellikle uygulama kullanırken veya dizi ve film izlerken reklam çıkmasını istemeyenler tarafından araştırılmaktadır. Yazımızda kısım kısım kullanılabilecek uygulamalara ve çözümlere değindik. Hepsini derlemek gerekirse reklamsız olarak rahatça uygulama kullanmak, dizi veya film izlemek istiyorsanız, aşağıdaki seçenekleri deneyebilirsiniz.

  1. AdBlock
  2. AdGuard
  3. uBlock Plus Adblocker
  4. Opera veya Brave (Web Tarayıcıları)
  5. Youtube için; Youtube ™ için reklam engelleyici (AdBlock for Youtube)
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.