Telefon Numarasından Adres Bulma

Telefon Numarasından Adres Bulma araştırmaları kimi zaman acil ve ihtiyaçlı durumlar için, kimi zamansa suçluların bulunması için oldukça önem taşımaktadır.

Telefon Numarasından Adres Bulma günümüzde GSP takip programlarının veya uygulamalarının artması ile pek çok kişi tarafından merak edilen bir konu haline gelmiştir. Telefon numarasından adres tespiti işlemleri kimi zaman dolandırıcılar başta olmak üzere suçluların yakalanması, kimi zamanda acil ve ihtiyaçlı durumlarda yer tespiti yapabilmek amacıyla kullanılmaktadır. Her iki seçenek içinde uygulayabileceğiniz ve en net bilgilere erişebileceğiniz tek noktanın Savcılık kanalı olduğunu sizlere söyleyelim. Şikayetiniz üzerine başlatılan soruşturma da etkin soruşturma yürütülmesi halinde bu tespit yapılabilmektedir. Peki, Telefon Numarasından Adres Tespiti İşlemi Nasıl Yapılır? Gelin hep birlikte tüm detaylarına bakalım.

Telefon Numarasından Adres Bulma

Telefon Numarasından Adres Bulma konusu çeşitli nedenler ile sıkıntı içinde olanların biran evvel bu konuyu sonuçlandırmak isteyenlerin merak ettiği ve araştırdığı bir konu haline gelmiştir. Sizlere yazımızda başlık başlık telefon numarasından adres tespitine veya bulmaya ilişkin olarak bilgi aktarmaya çalışacağız. Bunun yanı sıra sizlerinde eklemek veya sormak istediği bir husus olursa bunu yorum kısmından bizlerle paylaşabilir.

Telefon Numarasından Adres Bulma Mümkün Mü?

Telefon Numarasından Adres Bulma işlemi günümüzde mümkün olarak gözükse de, güvenilirliği açısından bir tereddüt devam etmektedir. Google Play Store veya İOS mağazaları üzerinde birçok GPS takip uygulamasının yer aldığını görmekteyiz. Fakat bu programların casus yazılım olup olmadığı ve güvenilip güvenilmeyeceği yönünde büyük tartışmalar yapılmaktadır. Bizim kanaatimizce bu uygulamalara güvenmek yersizdir.  Bunu programa yapılan yorumlardan da anlayabilirsiniz. Yazımızda bunun nedenini detaylıca dile getireceğiz. Şimdilik sizlere yapılan yorumlar üzerinden birkaç değerlendirme yapalım.

Telefon numarasından adres tespitine ilişkin olarak kendimizce denenen ve diğer programlara yapılan yorumları değerlendirdiğimizde, programların sadece reklam üzerine kurulu olduğunu, tam anlamıyla yer tespiti yapmadığını hatta casus yazılımlar olduğunu görmüş bulunmaktayız. Bu yüzden bu programlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.Program haricinde yer tespiti yapılabilmesi de mümkündür. Bunun yöntemini de yazımızda sizlere aktaracağız.

Telefon Numarasından GPS Takibi İle Adres Bulma

Telefon Numarasından GPS takibi ile adres tespiti işlemi mümkündür.  Zaten yer tespitlerin in birçoğu GPS sinyalleri üzerinden yapılmaktadır. Bu da bir çoğumuz tarafından bilinmektedir. Aksi halde farklı sinyal alıcılar ile yer tespiti yapılması GPS sistemine göre daha zordur. Peki, GPS ile adres bulma nasıl  yapılır? hemen açıklayalım.

GPS bilindiği üzere kodlanmış cihazlar üzerinde gerçekleşen sinyal alışverişlerinin uyduya, uydu üzerinden de ilgili bağlantılara aktarılması anlamına gelmektedir. GPS kesin konumun belirlenmesinde bizlere oldukça yardımcı olmaktadır. Türkçe karşılığına baktığımızda da Küresel Konum Belirleme Sistemi anlamına geldiğini görmekteyiz. GPS sistemi Amerika Birleşik Devletleri tarafından geliştirilmiş düzenli sinyal sağlayan bir uydu bileşenidir. Bu sistem ile telefon sinyalleri üzerinden kişinin nerede olduğunun ve adresinin tespitinin yapılabilmesi mümkündür.

Acil Durumlar İçin Telefon Numarasından Yer Tespiti

Acil Durumlar İçin Telefon Numarasından Yer Tespiti genellikle kaybolma, kaçırılma, diğer suçlar ve ölüm ile ilgili vakıalar üzerinde ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durum da bürokrasi ile ilgili çalışmaları beklemeden sinyal bilgilerinizden yeriniz tespit edilmektedir. Fakat bunun için yapmanız gereken, aşağıdaki acil numara kaynaklarından birine durumu bildirmeniz olacaktır. Hemen bu numaraları sizlere maddeleyelim.

  • 112 Sıhhi İmdat
  • 155 Polis İmdat
  • 156 Jandarma İmdat
  • 110 Yangın İhbar
  • 151 Kıyı Emniyeti
  • 158 Sahil Güvenlik
  • 168 Türk Kızılayı
  • 177 Orman Yangın Hattı
Telefon Numarasından Adres Bulmak
Telefon Numarasından Adres Bulmak

Telefon Numarasından Adres Bulma Nasıl Yapılır?

Telefon numarasından adres takibi nasıl yapılır? yukarıda yapmış olduğumuz açıklamalardan sonra birçoğunuzun bu işlemi nasıl yapacağı hakkında bilgi almak istediğini biliyoruz. Sizlere izleyeceğiniz yol ile ilgili cep telefonundan sabit hatta kadar pek çok konuda detayı aktaracağız. Eğer aklınıza takılan bir soru olursa yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Cep Telefon Numarasından Adres Bulma

Cep telefon numarasından adres bulma mümkündür. Fakat burada bilmeniz gereken adres tespiti sadece telefonunuzda hali hazırda bulunan veya telefon şirketleri tarafından özel olarak üretilip kullanıcılara sunulan bazı uygulamalar ile gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamaların asıl amacıda yazımızın başında belirtiğimiz gibi kaybolma veya çalıntı işlemlerinin önlenmesi amacıyladır. Bu uygulamalara genellikle telefonum nerede ismi verilmektedir.

Telefonum nerede uygulamalarında dikkat edeceğiniz birkaç husus yer almaktadır. Bu uygulama ile kendi telefonunuzun nerede olduğunu bulabilirsiniz. Uygulamaya yapılan yorumları değerlendirdiğimizde birçok olumlu yanıtın olduğunu görmekteyiz. Burada özellikle dikkat etmeniz gereken ise uygulamayı cihazının desteklediği ve telefon şirketinin orjinal uygulamaları üzerinden yüklemenizdir. Aksi halde casus veya güvensiz uygulamalar ile karşılaşmanız mümkündür.

Telefon Numarasından Adres Bulma Programı Nedir?

Telefon numarasından adres bulma programları günümüzde oldukça yaygın hale gelmeye başlamıştır. Fakat burada da oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. Samsung ve Iphone markaları kullanıcıları için özel programlar üreterek özellikle hırsızlık suçlarının önlenmesi amacıyla “Telefonum Nerede” uygulamaları geliştirmiştir. Telefon numarasından adres tespiti programlarının temel mantığında ise çalıntı cihaz durumu gelmektedir.

Aksi halde kendi isteğinize göre farklı bir kişinin telefon numarası üzerinde adres tespiti yapmaya çalışmanız sonuçsuz kalacaktır. Yine piyasada buna ilişkin olarak programlar yer alsa da güvenilirliği ve sonuçların netliği tartışılmaktadır. Bu tartışmanın yanı sıra casus yazılım olup olmadığı konusunda da birçok tereddüt yaşanmaktadır. Bundan dolayı bu tarz programlardan uzak durmanızı, acil ve ihtiyaçlı durumlar ve suçlara karşı mücadele etmek istiyorsanız bunu bir suç duyurusu ile birlikte savcılık kanalıyla çözmenizi tavsiye ederiz.

Sabit Telefon Numarasından Adres – Yer Tespiti Nasıl Yapılır?

Sabit Telefon Numarasından Adres –  Yer Tespiti yapmak, cep telefonlarına göre daha kolaydır. Bilindiği üzere her ilin ve ilçenin kendisine özel bir telefon kodu bulunmaktadır. Genellikle; tehdit,  şantaj, hakaret ve dolandırıcılık suçları açısından kişiler sabit hat telefon üzerinden adres öğrenmeye çalışmaktadır. Hattın sabit olması normal cep telefonlarına göre işinizi daha çok kolaylaştıracaktır. Yine yazımız aşamalarında belirttiğimiz üzere savcılığa vereceğiniz bir şikayet dilekçesi üzerine, savcılık tarafından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile yapılacak yazışmalar neticesinde sabit hatta ilişkin adres bilgileri kolaylıkla temin edilmektedir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.