Telefon Batarya Ömrü Nasıl Korunur?

Telefon Batarya Ömrü Nasıl Korunur? Sorusu Yeni telefon alanların ya da bir müddet sonra batarya ömrü bitenlerin merak ettiği ve cevabını aradığı sorudur.

Akıllı telefonların günlük hayatımızda ne denli kullanıldığını bilmekteyiz. Durum böyle olunca birçok kişi telefonlarından yüksek seviyede verim almak için bazı yollara başvurmaktadır. Bunların başında ise telefon batarya ömrü uzatmak gelmektedir. Sürekli olarak kullanımda olan telefonların batarya ömrünün yanı şarjın uzun gitmesi günlük hayatta da bizlere kolaylık sağlamaktadır. Peki, telefon batarya ömrü nasıl korunur? gelin birlikte bakalım.

Telefon Batarya Ömrü Nasıl Korunur?

Telefon batarya ömrü gerek günlük hayatta kullanım için gerekse akıllı telefonlara verilen ücretin karşılanması için oldukça çok araştırılan konulardandır. Son dönemlerde piyasaya çıkan akıllı cep telefonlarının mAh seviyeleri yüksek olsa da grafik değerleri artan uygulamalar bataryaları çabuk bir şekilde tüketmektedir. Batarya ömrü korumanızı sağlayacak tüm detayları yazımızda paylaşacağız.

Telefon Batarya Ömrü Nasıl Korunur? Neden Korunmalı?

Telefon batarya ömrü neden korunmalı? sorusu yeni telefon edinmiş birçok kişinin vermiş olduğu ücret ile birlikte telefonunu iyi bir şekilde muhafaza etmek istemesi ile hali hazırda kullanımda olan telefon ömürlerinin uzun ömürlü ve sağlıklı bir şekilde olmasını istemesinden kaynaklanmaktadır. Fakat günümüzde batarya ömrü korumada birçok hataya düşülmektedir. Yazımızda başlıklar halinde hem pil sağlığınızı korumak hem de ölçümünü gerçekleştirmek için  detayları aktaracağız.

Telefon Pil Sağlığı Nasıl Korunur?

Telefon pil ya da batarya sağlığını korumak için belirli etkenlerden faydalanmanız gerekmektedir. Bunları sağlamanız hem batarya hem de telefon kullanım ömrünün uzamasını sağlayacaktır. Aksi halde bataryanız çabuk tükenecek ve telefonunuza zarar verecektir. Sizler için Telefon Batarya Ömrü  Uzatan Etkenleri listeledik;

İşte Telefon Batarya Ömrü Uzatan Etkenler;

  • Orjinal Şarj Aleti Kullanmak
  • Gece Uyurken Telefonu Şarjda Bırakmamak
  • Pil Ömrünü Zayıflatan Uygulamalardan Uzak Durmak
  • Telefon Şarjını Tamamıyla Bitirdikten Sonra Şarj Etmek
  • Telefonu Şarjı Full iken Şarjda Bekletmek

Yukarıda saymış olduklarımız telefon batarya ömrünü en çok etkileyen nedenler arasındadır. Bunun yanı sıra uygulamalardan kaynaklı ya da telefon kullanımından kaynaklı etkenlerde pil ömrünüz ile alakalıdır.

Telefon Pil Ömrü Testi Nasıl Yapılır?

Telefon Pil Ömrü bazı telefonlarda gösterilirken bazen uygulamalara ihtiyaç duyulmaktadır. Genellikle batarya ölçümünde kullanılan Accubattery isimli uygulamayı kullanarak sizlerde pil testi gerçekleştirebilir ve batarya ömrünüzün ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz. Uygulama üzerinden edineceğiniz bilgiler ile birlikte sizlerde bataryanızı yenileyebilir veya kullanmaya devam edebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.