Disiplin Cezasının Silinmesi İçin Dilekçe Örneği

Disiplin Cezasının Silinmesi İçin Dilekçe Örneği, belirli sürenin bitmesiyle birlikte disiplin cezasının özlük dosyasından silinmesi için oluşturulmaktadır.

Disiplin Cezasının Silinmesi İçin  birçok kişinin Dilekçe Örneği aradığını bilmekteyiz. 2020 yılında disiplin cezasının süresinin dolması ile birlikte özlük dosyasından silinmesi için oluşturulan yazılı talep belgesidir. Disiplin cezası 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 133. maddesi hükümleri gereğince özlük dosyalarından silinebilmesi mümkündür. Fakat disiplin cezanızın özlük dosyasından silinebilmesi için ilk olarak sizlere vereceğimiz Dilekçe Örneğini doldurmanız gerekmektedir.

Disiplin Cezasının Silinmesi İçin Dilekçe Örneği 2020

Disiplin Cezasının Silinmesi İçin Dilekçe Örneği çalışmış olduğu kurumdan ya da öğrenim görmüş olduğu okuldan disiplin cezası alanların bu ceza sürelerini doldurmasıyla beraber özlük dosyalarından cezalarının silinmesi ve kısıtlanan hakların geri verilmesi üzerine oluşturulmaktadır. Alınan cezaların süreleri değişiklik göstermektedir. Memurlarda bu süreler genellikle 5 yıl ile 10 yıl arasında iken öğrencilerde daha düşük sürelere tabidir. Bu yüzden oldukça temkinli davranmanızı öneririz. Eğer cezanızın süresini dolduğunu tespit ettiyseniz dilekçenizi hemen hazırlamaya başlayın. Sizlere 2 başlık halinde Disiplin Cezasının Silinmesi ile ilgili Dilekçe Örneği sunacağız.

Disiplin Cezasının Silinmesi Dilekçesi Nedir?

Disiplin Cezasının Silinmesi Dilekçesinden bahsetmeden önce sizlere disiplin cezası ile ilgili olarak birkaç bilgi vermek istiyoruz. Disiplin cezası 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 124. maddesinin  son fıkrasında tanımlanmıştır. Disiplin cezası ile korunan hukuki değer ve menfaat ceza hukukundan farklıdır. Bunun yanı sıra kamu hizmetlerinin gereği gibi yürütülmesi amaç edinilmiştir. Disiplin cezası dilekçesi ile ilgili talepler genellikle öğrenciler ve memurlar tarafından yapılmaktadır. Memurlarda Uyarma, Kınama, Aylıktan Kesme ve Kademe İlerlemesinin Durdurulması cezası verilirken öğrencilerde ise genellikle uzaklaştırma cezası verilmektedir. Bizler yazımızda hem öğrencilere hem de memurlara yönelik olarak 2 adet dilekçe örneği sunmaya çalışacağız.

Disiplin Cezasının Silinmesi İçin Dilekçe Örneği 2020

Disiplin Cezasının Silinmesi İçin Dilekçe Örneği 2020 yılına göre güncellenerek sizlerin en iyi şekilde faydalanabilmesi için hazırlanmıştır. Öğrencilere yönelik olarak ve memurlarında sade bir şekilde kullanabileceği dilekçe örneğini yazımızın sonunda sunacağız. Sizlere bu başlık altında sunmuş olduğumuz dilekçeyi memur arkadaşlar uyarlayarak kullanabilir. Bu dilekçe örneğimizi bir word sayfasına yapıştırarak kolaylıkla kullanabilmeniz mümkündür.

……………….. BAKANLIĞINA/GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE/ BAŞKANLIĞINA

                                                                                                                                                       ANKARA

Kurumunuzda ..… / …… / 20…. tarihinden itibaren halen ……………………….. unvanında çalışmaktayım. …………………….. Disiplin Amirliğinin ..… / …… / 20…. tarih ve 20../….. sayılı kararı ile hakkımda ……………………….. (Uyarma/Kınama/Aylıktan Kesme/Kademe İlerlemesinin Durdurulması) disiplin cezası verilmiştir.

Hakkımda verilen yukarıda tarih ve karar numarası yazılı disiplin cezası ile ilgili olarak cezanın üzerinden ……………… (Beş/On) yıl geçmiştir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 133. Maddesi hükümleri uyarınca disiplin cezasını tamamlamış olmakla bahsi geçen disiplin cezasının özlük dosyamdan silinmesi hususunda,

Gereğini saygılarımla arz ve talep ederim.

.………/………../ 20…….

ADI SOYADI – İMZA

Adres  Bilgisi    :……………………………………………………………………………………………………….…………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Tel No                : ………………………………………………

Öğrenci ve Memur Disiplin Cezasının Silinmesi Dilekçe Örneği

Öğrenci ve Memur Disiplin Cezasının Silinmesi Dilekçe Örneği ile edinilmek istenilen talebi en öz değerleri ile aktarmaya çalıştık. Değerli öğrenci arkadaşlar bu dilekçelerin üzerinde sizlerin biraz değişiklik yapması gerekmektedir. İlgili kanun maddelerini silerek cezanızı tamamladığınızı ve silinmesini talep etmeniz yeterli olacaktır. Yine sizlere de fikir vermek adına bir dilekçe örneği daha paylaşalım.

……………….. BAKANLIĞINA/GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE/ BAŞKANLIĞINA/OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                                                                                       İSTANBUL

Kurumunuzda ..… / …… / 20…. tarihinden itibaren halen ……………………….. unvanında çalışmaktayım.

Okulunuzda  ………… Şubesinde …………….. numaralı öğrenci olarak bulunmaktayım.

Hakkımda …………………….. Disiplin Amirliğinin/ Okulunuzun  ..… / …… / 20…. tarih ve 20…./….. sayılı kararı ile disiplin cezası verilmiştir. İlgili cezanın süresi dolmuş olup hakkımda hükmedilen disiplin cezasının özlük dosyamdan/öğrenci sicil dosyamdan silinmesi/kaldırılması hususunda,

Gereğini saygılarımla arz ve talep ederim.

.………/………../ 20…….

ADI SOYADI – İMZA

Adres Bilgisi    :……………………………………………………………………………………………………….…………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Tel No                : ………………………………………………

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.