Kurumlar Arası Geçiş Dilekçe Örneği 2020

Kurumlar Arası Geçiş Dilekçe Örneği, 2020 yılı itibari ile kurumlar arası geçiş yapmak isteyen memurların kurum değişikliği için aradığı dilekçe örneğidir.

Kurumlar arası geçiş yapmak isteyen birçok kişi nasıl talep edeceği ve nasıl bir yol izleyeceği hakkında hakkında bilgi toplamaya çalışmaktadır. Kurum değişikliği talebinde bulunmayı düşünen birçok kişi kurumlar arası değişiklik ile ilgili şartları ve yeni işi ile ilgili planlamaları yapmaktadır. Fakat bunları sağlayabilmeniz için ilk adımınız başvuruda bulunmak olacaktır. Sizler için kurumlar arası geçiş dilekçesi örneği ile ilgili detayları paylaşacağız.

Kurumlar Arası Geçiş Dilekçe Örneği 2020

Kurumlar arası geçiş dilekçe örneği 2020 yılında işinden sıkılan ve sevdiği işi yapmak isteyen birçok kişi tarafından araştırılmakta ve başvurularda bulunmaktadır. Belirli kanun olanaklarına dayanan kurum değişikliği için bazı şartları taşımanız gerektiğini unutmayın. Bu şartları yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız sizlerde kurumlar arası geçiş yapabilirsiniz. İnternet ortamında yer alan genel geçer dilekçelerin yanı sıra istediğinizi iyi bir şekilde belirtecek tarzda başlıklar halinde 2020 yılına ait en yeni 2 adet kurumlar arası geçiş dilekçe örneği ile sizlerde kurum değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

Kurumlar Arası Geçiş Dilekçesi Nedir?

Kurumlar arası geçiş dilekçesi nedir? Sorusunun en net cevabı 657 sayılı Kanunun 74. Maddesinde kurumlar arası nakil işlemleri için öngörülen bazı şartları taşıyan çalışanların talepte bulunmaları için gerekli başvuruyu yapacakları belgedir. Genellikle iş ortamından oldukça sıkılan ve psikolojik olarak sevdiği işi yapmaya yönelen kişilerce araştırılan bir konudur. Peki, 2020 kurumlar arası geçiş dilekçesi örneği ile kurum değişikliği dilekçe örneği nasıl hazırlanır? Gelin birlikte bakalım.

ÖNEMLİ: Kurumlar arası geçiş nedir? Kurumlar arası geçişe neden muvafakat verilmez? gibi soruların yanıtı arıyorsanız https://www.aylakbilgin.com/kurumlar-arasi-gecis-nedir-2490/ yazımız kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz. En azından dilekçeyi yazmadan önce kurumlar arası geçiş hakkında iyi bir şekilde bilgi sahibi olur ve muvafakat verilmeme durumunda da ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi almış olursunuz.

Kurumlar Arası Geçiş Dilekçe Örneği 2020

Kurumlar arası geçiş dilekçe örneği 2020 yılına ait derlenerek en iyi şekilde kullanabileceğiniz tarzda hazırlandı. Kurum değişikliği planınızın ilk aşaması olan bu dilekçeyi word sayfasına kopyalayarak kolayca uyarlamanız mümkündür. Ayrıca kurumlar arası geçiş dilekçe örneği üzerine almış olduğunuz sertifika ve belgeleri eklemeyi unutmayınız. Bunun yanı sıra hem eş durumu naklen tayine nedeniyle hemde kurum değişikliği yapmak istiyorsanız https://www.aylakbilgin.com/es-durumu-tayin-dilekcesi-ornegi-1084/ yazımızda paylaştığımız eş durumu tayin dilekçesi örneği ile bu dilekçe örneğini harmanlayabilirsiniz.

……………….. BAKANLIĞINA/GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE/ BAŞKANLIĞINA

                                                                                                                                                       ANKARA

Kurumunuzda ..… / …… / 20…. tarihinden itibaren halen ……………………….. unvanında çalışmaktayım.  ..… / …… / 20…. tarihinde ……………………….. Üniversitesi ………………………..  Fakültesi ……………………….. Bölümünden mezun oldum. Ayrıca mezun olduğum bölüm ile alakalı olarak ……………………….. ve ……………………….. sertifikalarım bulunmakta olup tüm bu hususlar nazara alınarak daha iyi bir şekilde hizmet verebilmek amacıyla kurumlar arası geçiş talep etmekteyim.

Dilekçem ekinde yer alan eğitim bilgilerim, sertifikalar ve özgeçmişim göz önünde bulundurularak 657 sayılı Kanunun 74. maddesinde yer alan “Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür. Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların isteği de şarttır.” hükmü uyarınca ……………………….. Bakanlığınız/Müdürlüğünüz/ Başkanlığınız da öncelikle boş bulunan ……………………….. kadrosuna, bu kadronun olmaması durumunda da durumuma uygun bir kadroya naklen atanmamın yapılması hususunda,

Gereğini saygılarımla arz ve talep ederim.

.………/………../20…….

ADI SOYADI – İMZA

 

Adres                 :……………………………………………………………………………………………………….…………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Tel No                : ………………………………………………

Ekler                  :

  • Özgeçmiş (CV) Formu
  • Eğitim Bilgileri (Diploma Suretleri)
  • Sertifikalar
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Kurum Değişikliği Dilekçe Örneği

Kurum değişikliği dilekçe örneği herhangi bir devlet kurumunda fiilen çalışmakta iken, farklı bir devler kurumu kadrosuna yatay geçiş ya da nakil yoluyla atamalarına imkan sağlayan bir başvuru belgesidir. Kurumlar arası değişiklik yapmak isteyenler için faydalanabilecekleri tarzda kurum değişikliği dilekçe örneği hazırladık.

……………….. BAKANLIĞINA/GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE/ BAŞKANLIĞINA

                                                                                                                                                       İSTANBUL

Kurumunuzda ..… / …… / 20…. tarihinden itibaren fiili olarak ……………………….. unvanında görev yapmaktayım. Dilekçem ekinde yer alan özgeçmişime ilişkin bilgiler, almış olduğum eğitim ve edinmiş olduğum sertifikalar göz önünde bulundurulmak suretiyle kurum değişikliği talep etmekteyim.

657 sayılı Kanunun 74. maddesinde belirtilen “Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür. Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların isteği de şarttır.” hükmü uyarınca sunmuş olduğum özgeçmiş, eğitim bilgilerim ve sertifikalarda göz önünde bulundurularak daha iyi bir şekilde hizmet verebileceğim  ……………………….. Bakanlığınız/Genel Müdürlüğünüz/Başkanlığınız bünyesinde münhal bulunan bir kadroya naklen atanmam hususunda,

Gereğini saygılarımla arz ve talep ederim.

.………/………../20…….

ADI SOYADI – İMZA

 

Adres                 :……………………………………………………………………………………………………….…………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Tel No                : ………………………………………………

Ekler                  :

  • Özgeçmiş (CV) Formu
  • Eğitim Bilgileri (Diploma Suretleri)
  • Sertifikalar
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.