Değer Kaybetmeyen İkinci El Arabalar 2020

Değer Kaybetmeyen İkinci El Arabalar 2020 yılında da araba alım satımı ile uğraşanların veya bu konuya merakı olanların araştırdığı bir konudur.

Değer kaybetmeyen ikinci el arabalar 2020 yılında da birçok kişinin ilgisini üzerine toplayacağına benziyor. Araç alım satımı ile uğraşan kişiler ya da ikinci el araç alıp ilerleyen dönemlerde satmak isteyen birçok kişi hangi aracın zarar ettireceği hangi aracın ise kar ettireceği yönünde araştırma yapmaktadırlar. Bizlerde bu hususunun çözümü için birçok kaynaktan ve araç pazarlarından araştırma yaparak sonucunu sizlerle paylaşmak istedik. Peki, Değer kaybetmeyen ikinci el arabalar nelermiş, gelin hep birlikte bakalım.

Değer Kaybetmeyen İkinci El Arabalar 2020

Değer kaybetmeyen ikinci el arabalar 2020 yılında da birçok kişinin kafasını karıştıracak gibi görünmektedir. Altından daha çok yükseliş gösteren ikinci el araba piyasası ise birçok kişiyi tereddütte bırakmayı başarmıştır. Öyle ki, piyasaya bulunan araçlarda değişeninden boyalısına,  kilometresi düşürülenden ağır hasar kayıtlısına kadar birçok araç yer almaktadır. Bizlerin bu hususta da oldukça dikkatli davranması ve en temiz araç seçiminde bulunması gerekmektedir. Bu satış döneminde de bizlerin oldukça işine yarayacaktır.

2. Elde Değer Kaybetmeyen Arabalar 2020

2. Elde değer kaybetmeyen arabalar 2020 yılında diğer yıllara nazaran daha iyi kazanç getireceğe benziyor. Bilindiği üzere ikinci el araba piyasasında dikkat edilen başlıca hususlar yer almaktadır. Bunlar genellikle aracın motor düzeyi, sağlamlığı ve kilometresi yönündedir. Bu değerler karşılığında fiyat biçilmekte ve araç alımı gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra ülkemizde ilana koyulur koyulmaz satılan araçlarda bulunmaktadır. Bir kısmını sizlere listeleyelim;

 • Fiat Egea
 • Renault Megane
 • Fiat Linea
 • Renault Fluence
 • Hyundai i20
 • Renault Symbol
 • Fiat Doblo
 • Renault Clio

Yukarıda belirtmiş olduğumuz araç modelleri genelde ilk kez araç alanların tercihi arasında bir geçiş aracı olarak kullanılmaktadır. Bu durum ise ikinci el piyasasında bu araçların alım ve satımını kolaylaştırmakta ve hızlı bir hal almasını sağlamaktadır.

2. Elde Zarar Etmeyen Arabalar

2. Elde zarar etmeyen arabalar yukarıda belirttiğimiz gibi hızlı bir piyasası olduğu kadar kazanç getirmesi de ikinci el araç alım ve satımında da bir kısas olarak görülmektedir. Hem temiz bir araç alıp sıkıntısız bir şekilde kullanmak hem de zamanı geldiğinde satarak kazanç elde etmek birçoğumuz için araç alım satımında temel etkenler arasında yer almaktadır. Peki, bu araçlar nelerdir? Gelin hep birlikte bakalım.

 • Ford Fiesta
 • Dacia Sandero
 • Honda Civic
 • Nissan Qashqai
 • Opel Corsa
 • Toyota Corolla
 • Volkswagen Polo
 • Hyundai Getz

Yukarıda belirtmiş olduğumuz araçların temizini uygun fiyatlara bulup birkaç değişimden sonra güzel bir şekilde pazarlayarak gelir elde edebilirsiniz. Bu tamamıyla sizlerin ticari zekasına kalmıştır. Genellikle kazandıran modellerin bunlar olduğu söylenmektedir.

4 Yorum
 1. Yakup

  2ci el araba alıp değer kaybetmesin diyorsanız abicim gidip reno alın özellikle Clio efsane hep müşterisi var.

  1. Aylak Bilgin

   Aynen öyle, genellikle ilk kez araba alacaklar hem konforlu hem de idare eder bir araç düşünüyorlar, haliyle bu da fiat ve renault gibi markaları ön plana çıkarıyor.

  2. Mustafa

   Hacı sıfır araba fiyatları artınca ikinci el de çok etkilendi reno demişsin ama şuan temiz ve uygun yakıtlı araçlara ciddi rağbet var. Takip ettiğim bir kaç ilan var sahibinden üzerinden sürekli fiyatları 2-3 artıyor.

   1. Aylak Bilgin

    Şuan ikinci el piyasası altından daha değerli, temiz ve uygun araç bulmakta zor. Sahibindende ki fiyatların şişirildiğini düşünüyorum. İşte bütçeye uygun reno ya da fiat arabalarda üstüne koyuyor. Bakalım piyasa ne zaman durulacak.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.