Para Kazandıran İşler 2020

Para Kazandıran İşler 2020 yılında birçok girişimci ve yatırımcıyı araştırmaya sevk ederek yapılabilecek işlerin düşünülmesine neden olmuştur.

Para kazandıran işler 2020 yılında diğer yıllara göre daha çok kazandıracağa benziyor. Günümüzde yapılabilecek işler arasında birçok kişinin üzerinde uzunca bir vakit düşündüğünü bilmekteyiz.Birçok insan gerek kısa süreli maddi ihtiyaçların karşılanması gerekse kendilerine ekmek kapısı haline gelecek olan işlerin peşinde koşmaktadır. Burada odak nokta ise yapılabilecek olan işin en doğru ve en yarayışlı bir şekilde seçilmesidir. Peki 2020 yılında yapılabilecek para kazandıran işler nelerdir? Gelin tüm analizleri ile birlikte beraber bakalım.

Para Kazandıran İşler 2020

Para kazandıran işler 2020 yılı içinde birçok girişimci ve yatırımcının merakla beklediği bir konudur. İşleri paylaşmadan evvel sizleri başarıya götürecek bir kaç kelam edeceğiz. Bunun yanı sıra denemeleriniz ya da başarı hikayeleriniz olursa sizlerinde yorum kısmından bizimle paylaşmanızı isteriz. Peki, bakalım 2020 yılında para kazandıracak işlerin başında neler geliyormuş.

2020 Yılı İş Önerileri Nelerdir?

2020 yılı iş önerileri denilince ilk aklınıza gelmesi gereken insanların taleplerinin ve ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yapılacak işlerdir. Her insan yaşamın maddi zorluklarına karşı koymak için bir iş planlamakta. Bu iş kimileri için kısa vadeli kimileri içinse gelecek olan nesline kadar uzanacak uzun vadeli planlardır. Sizlerin bu aşamada yapmanız gereken bu iki seçenekten birini seçmek olacaktır. Bizler 2020 yılında da popülerliğini koruyan hem uzun vadeli hem de kısa vadeli bazı iş önerilerini sizlerle paylaşacağız.

2020 Para Kazandıracak Uzun Vadeli İşler;

 • Bilirkişilik Yapmak
 • Düğün Nişan Organizatörlüğü
 • Organik Ürün Yetiştirme
 • Çay ocağı Açma
 • Yük Taşımacılığı Yapma
 • İkinci El Oto Alım ve Satımı
 • Teşvik ile Hayvancılık Yapma
 • Oto Kurtarıcı İşi Yapmak

2020 Para Kazandıracak Kısa Vadeli İşler;

 • Sosyal Medyadan Ürün Satışı
 • Takı Tasarım İşi
 • Makale Yazarlığı
 • Oto Yıkamacılık
 • Kaz Yetiştiriciliği
 • Bisiklet Kiralama (Popüler)
 • Halı Temizleme İşi
 • Evden Eve Taşımacılık

2020 Para Kazandıran Yapılacak İşler Nelerdir?

2020 Para kazandıran yapılacak işler nelerdir? Sorusu ile aklınızda birçok karmaşık sorunun olduğunu bilmekteyiz. Yapmış olduğumuz analiz ve değerlendirmeler neticesinde 2020 yılında en güzel para kazandıracak olan işlerin yöresel ürün satışı olduğunu sizlere söyleyelim. Bunun için yapmanız gereken sadece güzel şehirlerimizin meşhurlarını bulmak olacaktır. Hele ki, GDO’lu besinlerin artması ile birlikte bu iş oldukça popüler hale gelmiştir. Bu konuyu yazımızda bahsetmenin okuyucularımızı sıkacağını düşünerek öncelikle yapılabilecek işleri listeleyeceğiz. Daha sonrasında ise sizlere detaylı olarak bu konu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Holografik Tiyatro İşi

Holografik tiyatro işi, bunu hiç duymuş muydunuz? Evet, çoğumuzun duymadığı fakat çağımızda birçok kişinin heyecan ile izlediği yeni neslin tiyatro türlerinden birisidir. Eski zamanlarda, çokta eskiye gitmeden 19. yüzyılda kalın camlar ile birlikte yapılan bu uygulama yeni teknolojik cihazlar ile birlikte 3 boyutlu gerçek görüntülerin sahneye yansımasını sağlamaktadır. Güzel bir kurgu ve yeni cihazlar ile birlikte bunları seminerler, okullar ve özel programlarda kullanarak 2020 yılında yeni bir sektöre el sallayarak güzel bir gelir elde edebilmeniz mümkündür.

Yöresel Ürün Alım Satımı

Yöresel ürün alım satımı, Amerikayı tekrar keşfetmeye gerek yok! Yöresel ürün denilince marul, soğan aklınıza gelmesin. Dünyaya nam salmış olan güzide şehirlerimizin birçok damak tadına uygun lezzetleri bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse; Erzincan Tulum Peyniri, Kahramanmaraş Dondurması, Malatya Kayısısı, Gaziantep Menengiç Kahvesi ve benzeri birçok ürün. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında ülkemizin birçok yerinde üretilen yöresel lezzetleri yöre halkından fiyatında alıp üzerine güzel bir kar koyarak 2020 iş olanakları ile güzel bir kazanç elde edebilirsiniz.

Güzellik Salonu İşletme

Güzellik salonu işletme, özellikle bayanların oldukça ilgi duyduğu konulardan birisidir. İşlek bir yerde güzel bir müşteri kitlesi ile bu işi yapmanız sizlere oldukça kar sağlayacaktır. Kısa vade de kazanamasanız da vereceğiniz reklamlar ile müşterinizi çoğaltmanız sizlerin 2020 yılı için güzel bir kar elde etmenizde yardımcı olacaktır.

Tamirhane Açmak

Tamirhane açmak, ülkemizin, şehrimizin  ve dahi çevremizin araçla dolu olduğu bir dönemde sağlam bir usta ile bu işe başlamak oldukça mantıklıdır. Sanayi fiyatlarının el yakması ve işlerin beğenilmemesi araç sürücülerinin oldukça muzdarip olmasına neden olmaktadır. Uygun fiyatlarla yapacağınız sağlam işler hem çevrede tanınmanızı hem de güzel bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Çocuk Bakım Merkezi Açma

Çocuk Bakım Merkezi Açma, son dönemlerde evli çiftlerin çalışma durumunun artması ve çocuklara bakıcı bulmakta zorlanan aileleri oldukça mağdur etmiştir. 2020 senesi içinde bu iş fikri birçok kişinin yeni ekmek kapısı edinmesini sağlamıştır. Sizlerde özellikle bahçeli bulabileceğiniz bir iş alanı ile birlikte 2020 yılında bu işten güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

İkinci El Araba Alım Satımı Yapmak

İkinci el araba alım satımı yapmak sanırım günümüzde altından daha karlı bir yatırımdır. Düşürülen faizler, kampanyalar ve birçok kolaylık piyasanın düşmesini sağlamamıştır. Hatta gün geçtikçe fiyatlar artmayı başarmıştır. Uygun fiyatlar ile alacağınız araçları birkaç değişimden ve yıkamadan sonra iyi fiyatlara satabilmeniz mümkündür. Bu sizlere güzel bir kar sağlayacaktır.

Kiralama İşi Yapmak

Kiralama işi yapmak oldum olası karlı işlerin arasında yer almaktadır. Geçmişten günümüze kadar itibarını kaybetmeden devam eden kiralama işi 2020 yılınında popüler işleri arasında yer almaya devam edeceğe benziyor. Özellikle Vinç ve araç kiralama işlerinin oldukça karlı olduğunu söyleyebiliriz.

Organik Tarımcılık Yapmak

Organik tarımcılık yapmak, köyden şehre göçülmesi ile birlikte değerini kaybeden ata mesleği günümüzün popüler mesleği haline gelmeyi başarmakla şimdi şehirden köye göçülmesini sağlamıştır. Bu durum iyiye mi yoksa kötüye mi işaret etmiş bilmemekteyiz ama GDO’lu besinler ve sağlıksız yaşamdan sonra doğal yaşamı oldukça çok özlediğimizi söyleyebiliriz. Bu doğallığın yanı sıra üretiminiz ile birlikte organik tarımcılık yaparak güzel bir gelir elde edebileceğinizi de söyleyelim.

2020 İş Önerileri Dikkat Etmeniz Gerekenler

2020 iş önerileri dikkat etmeniz gerekenler aslında birçok girişimci ve yatırımcının da bilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Hem kısa vadeli hem de uzun vadeli işlerde sürekli kazanç sağlayabileceğiniz pek çok iş olanağı mevcuttur. Şöyle bir çevrenize baktığınızda tabiri caizse hiç ölmeyen ve sürekli devam eden işlere örnek verebilir misiniz? Genel anlamda sağlık, giyim, beslenme ve zorunlu ihtiyaçları giderecek işlerin sayıldığını biliyoruz.

Peki, uzun vadeli işlerde daha derine inersek, mesela bir berber dükkanını baz alalım. Ortalama bir insan bir ay ya da iki ay bir süre ile bu ihtiyacı karşılamak amacıyla sürekli bu iş yerine uğramaktadır. Bu iş süreklidir, hele ki müşteri potansiyeliniz de fazlaysa ve müşterinizi memnun ediyorsanız oldukça fazla kazanç sağlamanızda mümkündür.

Kısa vadeli işe bir örnek verecek olursak popüler olan süs eşyalarını baz alabiliriz. Misal sevgililer günü, evlilik yıl dönümü ve düğün gibi özel günlerde yapım maliyeti 2 TL olan ürünleri 10 TL ye pazarlayabilirsiniz. Hele ki bu satışı sosyal medyalar üzerinden gerçekleştiriyorsanız 2000 TL sermaye ile elde edeceğiniz 1000 adet ürünün satışını gerçekleştirerek 8000 TL kar sağlayabilirsiniz. Bunun 2000 TL’sini gidere ayırsak sizlere kalacak olan miktar oldukça güzeldir. Bunu sürekli hale getirebilmekte sizlerin elindedir. Buradaki püf nokta ilk olarak sağlam bir kafa ve iyi bir analiz ile yapacağınız işe tam anlamıyla odaklanmak olacaktır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.