Değer Kaybetmeyen Bilezik Modelleri Nelerdir?

Değer Kaybetmeyen Bilezik Modelleri Nelerdir? Sorusu son dönemlerde yatırımını altına yapacak olan birçok kişiyi yakından ilgilendirmektedir.

Değer kaybetmeyen bilezik modelleri son zamanlarda yatırımını altından yana tercih eden başta bayanlar olmak üzere birçok kişinin ilgi odağı haline gelmiştir. Hem alırken hem de satarken kar elde etmek isteyen birçok kişi yatırımını altın bileziklerden yana yapmaya başlamıştır. Sizlere bu yazımızda en akıllıca yatırım yapacağınız bazı bilezik modelleri ve kazanma tüyolarından bahsedeceğiz. Bunları uygulamanız hem kısa vade de hem de uzun vade de kazançlı çıkmanızı sağlayacaktır. Peki, değer kaybetmeyen bilezik modelleri nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

Değer Kaybetmeyen Bilezik Modelleri

Değer kaybetmeyen bilezik modelleri genellikle işçiliği bulunmayan alırken ucuza almış olduğunuz ve satarken altının değerinin yükselmesi ile birlikte kolay ve kazançlı bir şekilde satmış olduğunuz modellerdir. Sizlerde yatırımınızı altından yana ve dahası bilezik alarak kullanacaksanız bazı modelleri elinizde bulundurmanız sizlere avantaj sağlayacaktır. Değer kaybetmeyen bilezikler ile ilgili sizlere her başlığımızda bir bilezik modelimizin ismini açıklayacağız. Peki, bakalım bu modeller nelermiş.

Değer Kaybetmeyen Bilezik Modelleri Hangileri

Değer Kaybetmeyen Bilezik Modelleri Nelerdir? Sorusunu başlıklar halinde yazımızda cevaplamaya çalıştık yine de özet geçmek ve listelemek gerekirse işçiliği bulunmayan bilezik modelleri diğerlerine göre daha uygundur. Ayrıca burma bilezik ve 22 ayar bilezik sizlerin kazanç sağlaması için yapılan tetkik ve analizlerde kazandıran bilezik modelleri arasında yer almaktadır. Ayrıca bilezik haricinde yatırımınızı farklı altın olanakları ile değerlendirmek istiyorsanız en çok kazandıran altın çeşitleri için https://www.aylakbilgin.com/deger-kaybetmeyen-altin-cesitleri-nelerdir-1844/ yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İşte Kazandıran Bilezik Modelleri;

 • İşçiliği Olmayan Bilezikler
 • 22 Ayar Altın Bilezikler
 • İşçiliksiz Burma Bilezikler

Alırken ve Satarken Kazandıran Bilezik Modelleri

Altın yatırımlarında alırken ve satarken kazanç elde etmek birçok kişi için iyi bir analiz yapmaktan geçmektedir. Nitekim düğünlerde ya da kişisel alınan özel hediyelerde altının yerinin oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Altın takılarında ise bileziklerin önemli bir yere sahip olduğunu belirtelim. Alırken ve Satarken zarar etmeyeceğiniz ya da kazanabileceğiniz bir bilezik modeli arıyorsanız kesinlikle burma bilezik modellerini tercih etmelisiniz. Kısa vade de kar sağlamasa da burma bilezikler uzun vade de sizlere oldukça iyi kazanç sağlayacaktır.

İşçiliği Olmayan Bilezik Modelleri

İşçiliği Olmayan Bilezik Modelleri kişilerin altın alırken oldukça dikkatli davrandıkları konudur. Bu modeller çok uygun fiyatlarla verilmektedir. Altının yükselişe geçmesi ile birlikte bu modellerin fiyatı da artmakta ve normal altına göre oldukça kar sağlamaktadır. İşçiliği olmayan bilezik modellerinden kastımız ise üzerinde herhangi bir deseni olmayan ya da taş gibi aksesuarlar bulunmayan bileziklerdir. Bunun yanı sıra sade ve gösterişten uzak bir bilezik arıyorsanız işçiliği olmayan bilezikleri tercih edebilirsiniz. Bu bilezikler sizlerin aynı zamanda daha sade ve şık görünmenizi sağlayacaktır.

Satarken Zarar Etmeyen Bilezik Modelleri

Satarken zarar etmeyen bilezik modelleri altın fiyatlarının dalgalanması ile birilikte pek çok kişinin yakından takip ettiği konular arasında yer almaktadır. Özellikle evliliğe adım atacak olanlar veya birikimde bulunmak isteyenlerce araştırılan bu konu günümüzde de oldukça merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Yazımıza 2019 yılında dair altın fiyatları hakkında bilgi vererek başlamıştık 2020 yılında da yazımızı güncelleyerek önceki seneler ile karşılaştırma yapmaktayız. Hemen bir alt başlığımızda yıllar arası fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Satarken Zarar Etmeyen Bilezik Modelleri

Satarken zarar etmeyen bilezik modelleri denilince ilk akla gelen 22 ayar bilezik modelleri veya hurda altınlardır. Altına yatırım yapmak istiyorsanız  22 ayar bilezik modellerini tercih edebilirsiniz. Alacağınız bu modeller altının kuruna göre hareket etse de diğer bileziklere oranla sizlerin daha çok kazanç elde etmesini sağlayacaktır. Kısa süre içerisinde kar sağlamasa da uzun vade de sizlere oldukça kazandıracaktır. Bunun yanı sıra sizlere 2019 yılı itibari ile 22 ayar altın bilezik fiyatlarını listeleyim. En azından bir karşılaştırma yaparak kendi analizinizi oluşturabilirsiniz.

 •  2019 yılı Ocak Ayı 22 Ayar Altın Bilezik = 203,20 ₺
 •  2019 yılı Şubat Ayı 22 Ayar Altın Bilezik = 206,80 ₺
 •  2019 yılı Mart Ayı 22 Ayar Altın Bilezik = 216,00 ₺
 •  2019 yılı Nisan Ayı 22 Ayar Altın Bilezik = 223,30 ₺
 •  2019 yılı Mayıs Ayı 22 Ayar Altın Bilezik = 223,70 ₺
 •  2019 yılı Haziran Ayı 22 Ayar Altın Bilezik = 237,50 ₺
 •  2019 yılı Temmuz Ayı 22 Ayar Altın Bilezik = 231,80 ₺
 •  2019 yılı Ağustos Ayı 22 Ayar Altın Bilezik = 261,50 ₺
 •  2019 yılı Eylül Ayı 22 Ayar Altın Bilezik = 246,50 ₺

Not: Fiyatlar her ayın son günü üzerinden baz alınmıştır.

Yukarıda gördüğünüz üzere 2019 yılı Ocak ayında 203 TL’den satışı gerçekleştirilen 22 ayar altın bilezik, Eylül ayı itibari ile 246,50 TL’den gerçekleştirilmiştir. Yaklaşık olarak 43 TL’lik bir kazanç da göz önünde bulundurulursa hiç fena bir gelir olmadığını söyleyebiliriz.

Yazımıza bir kaç ay ara vererek sizlere 2020 yılı şubat ayına ilişkin 22 Ayar Altın Bilezik 298,50 TL, Nisan ayına ilişkin  ise 355 TL olduğunu ve  geçen sene şubat ayının karşılaştırılması ile tam olarak 91,7 TL kazancın sağladığını söyleyebiliriz. 2019 yılı Şubat ayında 100 adet 22 ayar altın bileziği 206,80 TL’den aldığınızı varsayarsak toplam 20.680 TL harcamış olacak ve günümüzde bozdurmaya kalktığınızda en kötü ihtimalle 297 TL’den hesap ettiğimizde toplam tutarının 29.700 TL olduğunu ve karınızın 9.020 TL olduğunu söyleyebiliriz. Bir sene için hiç fena bir birikim değil. Altın alırken uygulamanız gerekenleri kısa bir şekilde özetlersek;

 • Paranız kenarda duracağına altına yatırım yapmak
 • Piyasa dengesini kontrol ederek yüksek seviyede bozdurup düşük seviyede almak
 • Birikim yapıyorsanız altın alıp uzan vadede beklemek

Değer Kaybetmeyen Altın Kolye

Değer kaybetmeyen altın kolye ile ilgili araştırma yapıyorsanız yukarıda izah ettiğimiz ve sizlere sunmuş olduğumuz taktiklerden faydalanabilirsiniz. Altın olursa ne olursa olsun kazandırır dememiz mümkün. Altının günümüze kadar hiç değer kaybetmediğini de göz önünde bulundurursak ister altın kolye, ister altın bilezik isterse altın takılar olsun hepsi sizlerin faydasına olacaktır. Sadece sabırla beklemeniz ve birikiminizi sürekli olarak artırmanız sizlere fayda sağlayacaktır. Aklınıza takılan bir soru olursa yorum kısmından belirtmeniz yeterli olacaktır.

Kazandıran Bilezik Modelleri

Kazandıran bilezik modelleri genellikle daha ucuza alabileceğiniz fakat altın fiyatlarının artması ile birlikte güzel bir şekilde kar edebileceğiniz modellerdir. Genellikle işçiliği olmayan ve 22 Ayar olarak tabir edilen altın bilezik modelleri 1-2 sene içerisinde güzel kazanç elde etmektedir. Yatırımınızı her ne olursa olsun altın üzerinde değerlendirmeniz sizlere avantaj sağlayacaktır. Yukarıda 2019 yılı ve 2020 yılına dair karşılaştırmayı yapmıştık. Bunu da göz önüne aldığınızda birikiminizin ne denli önemli bir derecede artmış olduğunu görebileceksiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.