Yağ Yakan Egzersizler

Yağ yakan egzersizler ve hareketler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte birçok kişi tarafından merak edilen ve aranan konular arasında yerini almıştır. Sizlerde yaz aylarını güzel bir şekilde değerlendirerek hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, vereceğimiz önerilere kulak vermeniz gerekmektedir.

Kilo vermeye karar verdiyseniz ve kendinize ait bir diyet programınız var ise bazı egzersizlerden de faydalanmanız gerekmektedir. Bu egzersizler ile birlikte hem dinç bir vücut kazanacak hem de hızlı bir şekilde kilo vermiş olacaksınız. Fakat burada dikkat etmeniz gereken yanlış egzersizlerden uzak durmak olacaktır. Burada önemli olan yağdan kilo verebilmektedir. Bunu sağlamanız sizlere sağlıklı kilo vermede oldukça yardımcı olacaktır. Gelin yağ yakan egzersizlere birlikte bakalım.

Yağ Yakan Spor Programı

Yağ Yakan Spor Programı uygulamak istiyorsanız ilk olarak kendi yapabileceklerinizi listelemeniz gerekmektedir. Bilindiği üzere yağ oluşumu genellikle göbek ve basen bölgesinde oluşmaktadır. Bazı durumlarda ise bu yağ oranı baldır ve kollarda da görülebilmektedir. Bu kişiden kişiye farklılık gösterse de yağ yakımına etki eden bazı temel hareketler vardır. Sizlerde bu hareketleri paylaşalım. Hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız https://www.aylakbilgin.com/hizli-zayiflamak-icin-neler-yapilmali-66/yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Sumo Squat

Bu hareketi yapabilmeniz için bacaklarınız ayrık bir şekilde ayak parmaklarınız dışa dönük olarak durması gerekmektedir. Kalçalarınızı hafif dışarı çıkararak bacaklarınızın 90 derece olacak şekilde çömelerek hafif bir şekilde zıplamanız gerekmektedir. Bu hareketi belirli periyotlarla tekrarlayarak iyi bir şekilde yağ yakabilirsiniz.

Şınav

Herkesin bildiği üzere en güzel yağ yakma yollarından bir tanesi de şınavdır. Normal Plank pozisyonu alarak bütün kaslarınızı gergin hale getirip belirli periyotlar arasında bu işlemleri gerçekleştirmeniz hem vücut dinçliğiniz hem de yağ yakımınız açısından oldukça önemlidir.

Zıplamalı Plank

Plan pozisyonu alarak hafif zıplayıp bacaklarınızı kollarınıza doğru çekerek yapabileceğiniz bu hareket vücudunuzda birçok kasın çalışmasını sağlayacaktır. Belirli periyotlar ile birlikte devam etmeniz güzel bir şekilde yağ yakmanızı sağlayacaktır.

Hızlı Yağ Yakan Egzersizler
Hızlı Yağ Yakan Egzersizler

Hızlı Yağ Yakan Egzersizler

Yağ yakan egzersizler ve hareketlerden genel anlamda bahsetmek gerekirse en önemli hareketlerden birisi mekik hareketidir. Günde 20 mekikle başlayarak her gün 5 er mekik artırarak devam etmeniz mümkündür. Bu sizlerin kısa zamanda göbek yağlarınızın erimesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca şınav ve step programları uygulamanızda kalça ve baldırlarınızda oluşan yağlardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Bunların yanı sıra kolunuzda oluşan yağlardan kurtulmak içinde düzenli olarak ağırlık kaldırabilirsiniz. Tüm bu hususlar için uzman bir diyetisyen ve sporcudan faydalanmanız gerekmektedir. Eğer sabır ve azim ile birlikte devam ederseniz kısa süre içerisinde güzel bir sonuç alabilirsiniz.

Diz Çekmeli Plank

Yağ yakımında oldukça önemli olan Plank pozisyonu çeşitli metotlar ile birlikte görebilmeniz mümkündür. Özellikle yan bölgelerdeki yağlardan kurtulmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat olan diz çekmeli Plank azmini ve sabrınız ile birlikte sizleri kısa sürede başarıya ulaştıracaktır.

Dizleri Göğse Çekerek Yüksek Zıplama

Biraz zor bir hareket gibi gözükse de vücudunuzda tüm kasların çalışmasını ve kolay bir şekilde yağ yakmanızı sağlayacak nadir hareketlerdendir. Bu hareketi düzenli bir şekilde uygulamanız hem karın bölgesi hem de baldır bölgesindeki yağlardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Sonuç

Yukarıda belirtmiş olduğumuz hususların yanı sıra beslenmeniz ve düzenli olarak yürüyüş yapmanızda oldukça önemlidir. Bir diyetisyen yardımı ile alacağınız beslenme programı üzerinde bu egzersizlerden faydalanmanız hem vücudunuzu daha dinç bir hale getirecek hem de kolay ve hızlı bir şekilde yağ yakmanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra sağlığınız için yürüyüş yapmayı da ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.