Makyaj Malzemeleri İsimleri ve Kullanımları

Makyaj Malzemeleri İsimleri ve Kullanımları günümüzde sadece kadınlar tarafından merak edilse de kullanımları ile birlikte birçok kişi içinde merak konusu haline gelmiştir. Peki, bu kadar merak edilen makyaj malzemeleri nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

Makyaj malzemeleri isimleri kadar kullanımları da oldukça merak edilen bir konudur. Günümüzde pek çok kadın makyajlarını keyif alarak ve eğlenerek tamamlamaktadır. Fakat birçoğunun makyaj malzemelerini tam olarak bildiğini ve kullanım sıralamasını doğru olarak tamamlamadığını düşünmekteyiz. Daha önce hiç makyaj yapmamış ve makyaj yapmaya yeni başlayacak olan kadınlar için altın değerine sahip olan makyaj malzemeleri birçok kadın içinde merak konusu olmuştur. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi de makyaj malzemelerinin doğru bir şekilde sırasıyla kullanılmasıdır. Makyaj malzemelerine ilişkin tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Makyaj malzemeleri isimleri ve kullanımları
Makyaj malzemeleri isimleri ve kullanımları

Makyaj Malzemeleri İsimleri Nelerdir?

Makyaj Malzemeleri İsimleri ve kullanımları hakkında yeteri kadar bilgi edindikten sonra bilmeniz gereken bir konu daha bulunmaktadır. Çantanızda olması gereken makyaj malzemelerini de iyi bir şekilde bilmeniz gerekmektedir. Özel davetlerde ve günlerde oldukça sık karşılaşılan makyaj hatalarını gidermek için bazı malzemeleri kesinlikle çantanızda bulundurmanız gerekmektedir. Bunları sırası ile listeleyecek olursak fondöten, ruj, maskara, allık, pudra, kapatıcı ve nemlendirici başta yanınızda bulundurmanız gereken makyaj malzemeleri arasında yer almaktadır.

Fondöten

Cildinizin renk tonunu eşitlemek ve cildinizde yer alan kusurları kapatmak istiyorsanız fondöten kullanmanız gerekmektedir. Bu malzemeyi kesinlikle nemlendiricilerden ya da kapatıcılardan sonra kullanmanız gerekmektedir. Fondöteni nemli bir makyaj süngeri ya da makyaj fırçası ile birlikte cildinize uygulayabilirsiniz.

Kapatıcı

Fondöten her ne kadar cildinizde yer alan kusurları kapatmayı sağlasa da bazı durumlarda yetersiz kalmaktadır. Bunu önlemek amacıyla makyaj yapmadan önce kesinlikle kapatıcı kullanarak yüzünüzde ki kusurları engellemeniz gerekmektedir.

Far

Göz çevresine uygulanan far gözünü ön plana çıkarmanız için gereken en önemli makyaj malzemelerinden bir tanesidir. Genellikle toz ya da krem olarak bulunan farların pek çok rengi mevcuttur. Başlıca kullanılan renklerin arasında ise kahverengi, lila, gri, bej ve şeftali renkleri yer almaktadır.

Kaş Kalemi

Dökülen ve kötü duran kaşların arasını doldurmak ve onarımını sağlamak için oldukça önemli olan kaş kalemleri, gözlerinizin ortaya çıkmasında ve yüzünüzün güzel bir görünüm kazanmasında da oldukça önemlidir.

Eyeliner

Göz hatlarının belirgin ve güzel bir şekilde sağlanması için Eyeliner vazgeçilmez bir makyaj malzemesidir. Eyeliner, göz çevrenizi daha belirgin bir hale getirerek bakışlarınızın daha derin bir hale gelmesini sağlamaktadır.

Makyaj Çantanızda Olması Gereken Diğer Malzemeler

Gündelik hayatta makyaj malzemelerin önemli olması kadar çantanızda bulunduracağınız makyaj malzemeleri de oldukça önemlidir. Sizler için çantanızda yer alması gereken birkaç makyaj malzemelerini paylaşıyoruz. Ayrıca Makyaj yapma tekniklerinden faydalanmak istiyorsanız https://www.aylakbilgin.com/makyaj-yapma-teknikleri-353/ makalemizi inceleyebilirsiniz.

Maskara

Göz makyajının güzel ve iyi bir şekilde gözükmesini sağlamak ve gözlerinizin daha büyük bir hal almasını sağlamak istiyorsanız kesinlikle maskara kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca maskara kirpiklerinizin daha dolgun ve büyük gözükmesini de sağlayacaktır.

Allık

Genellikle en çok bilinen makyaj malzemeleri arasında yer alan allık, yanakların ve elmacık kemiklerinin belirginleşmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Yüz hatlarını daha canlı ve sıcak göstermek istiyorsanız sizlerde pembe ve şeftali renklerini tercih ederek allık kullanabilirsiniz.

Ruj

Dudakların ilgi çekici ve belirgin olmasını istiyorsanız kesinlikle ruj kullanmanız gerekmektedir. Ruj, makyaj malzemeleri arasında en önemli ve gerekli üründür. Ayrıca rujun yanında dudak parlatıcı kremde kullanabilirsiniz.

Pudra

Yapmış olduğunuz makyajın akmamasını ve sabitlenmesini istiyorsanız kesinlikle pudra kullanmanız gerekmektedir. Pudra fondötenin yerleşmesinde ve makyajım yağsız bir görünüme kavuşmasında oldukça önemlidir.

Rimel

Göz ve kirpiklerinizi güzel ve iyi bir biçimde şekillendirmek istiyorsanız rimel kullanmanız gerekmektedir. Rimel aynı zamanda bakışlarınızın da daha derin olmasını sağlamaktadır. Göz renginize uygun olarak rimel kullanımı sizlerin daha şık ve zarif bir görünüm sağlamasında yardımcı olacaktır.

Makyaj Malzemeleri İsimleri ve Kullanımları 

Makyaj malzemeleri isimleri ve kullanımları birçok kişinin ilgi duyduğu bir konu olsa da burada dikkat edilmesi gereken en önemli doğru kullanım sırasını da bilmek olacaktır. Bu sizlerin en güzel ve doğru makyaja ulaşabilmeniz de oldukça önemlidir. Fondötenden önce kesinlikle nemlendiricinin uygulanması gerekmektedir. İlk olarak göz makyajınızı tamamlamayı tercih etmeniz gerekmektedir. Sonrasında kaş makyajını tamamlamalısınız. Daha sonrasında ise Far, Eyeliner ve maskara kullanımını gerçekleştirmeniz en sonunda ise makyajını sabitlemeniz için pudra kullanmanız gerekmektedir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.