Web Site Ziyaretçi Sayısı Nasıl Artar?

Web Site Ziyaretçi Sayısı Nasıl Artar? ya da site hiti nasıl arttırılır? Soruları yeni site edinmiş birçok kişi tarafından merak edilerek araştırılmaktadır.

Web Site Ziyaretçi Sayısı Nasıl Artar? Günümüzde yeni site edinmiş birçok kişinin sormuş olduğu aynı zamanda merak ettiği konulardan bir tanesidir. Bir hevesle site edinmiş fakat gelen ziyaretçiden memnun olmayan site sahipleri web sitesi hiti artırma yöntemlerini öğrenmek istemektedirler. Sizlere web site ziyaretçi sayısı yani hiti artıracak olan tüm yöntemleri detayları ile birlikte aktarmaya çalışacağız.

Web Site Ziyaretçi Sayısı Nasıl Artar?

Web site ziyaretçi sayısı nasıl artar? sorusunu cevaplamadan önce bilmeniz gereken temel etken bir hevesle başladığınız işi bırakmamanız olacaktır. Sitelerin oturma süreci yaklaşık olarak 3 ile 6 ay kadar sürmektedir. Bu durum ise sabırsız birçok web site sahibini etkileyerek projelerinden ya da fikirlerinden vazgeçmesine sebep olmaktadır. Unutmayın ki sizlerin sabrı ve azmi başarıya götürecektir. Peki, Web site ziyaretçi sayısı veya hiti nasıl artar? Gelin birlikte bakalım. Ayrıca seo hakkında bilgi almak için https://www.aylakbilgin.com/en-iyi-seo-icin-yapilmasi-gerekenler-26/ makalemizi okuyabilirsiniz.

Site Hızınızı İyi Ayarlayın

Site hızının iyi bir şekilde ayarlanması ziyaretçilerinizin daha çok sitenizde kalmasını sağlayacaktır. Hızlı açılan bir web sitesi ile yavaş açılan bir web sitesi ziyareti arasında bariz bir fark bulunmaktadır ve kullanıcıların bir çoğu tarafından hızlı açılan web sitesi ziyaret edilmektedir. Bu ise sitede gezinme ve reklama tıklanma oranlarını da artırmaktadır.

Anahtar Kelime Araştırması Yapın

Anahtar kelime araştırmasını yapmanız uygun ve ilgi çekici içerik hazırlamanız için sizlere yol gösterecektir. Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimelerin kullanıcılar tarafından çok aranması aynı zamanda sizlerin web sitenize ulaşımını da kolaylaştıracaktır. Oluşturacağınız içerikleri diğer rakiplerinize oranla iyi bir şekilde belirleyip aranma hacmi yüksek bir anahtar kelime yakaladığınızda hitinizin arttığını göreceksiniz. İyi bir anahtar kelime ve kaliteli içerik web sitenizin daima ön planda kalmasında yardımcı olacaktır.

Yorumlara Cevap Verin

Web sitenizde yer alan yorumlara cevap vermeniz hem kullanıcıları memnun edecek hem de sitenizin ne kadar kaliteli olduğunu ön plana çıkaracaktır. Yorumlara cevap verirken bilginiz dahilinde ve kullanıcıyı aydınlatacak şekilde cevap vermeyi ihmal etmeyin. Yorumlara cevap verildiği gören bir ziyaretçi aynı zamanda aklına takılan diğer soruları sizlere yöneltecek ve bunlar Google üzerinden indeks alarak sizlere hit kazandıracaktır.

Kaliteli İçerik Hazırlayın

Kaliteli ve sürekli içerik hazırlamak web sitelerinin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. İçeriklerinizin ilgi çekici ve kaliteli olması ziyaretçi oranlarını artırarak makalelerinizin daha ön planda kalmasını sağlayacaktır. Bu durum ise sizlere hem seo anlamında yardımcı olacak hem de ziyaretçi sayınızın artmasını sağlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta Google algoritma değişikliklerini takip etmek olacaktır. Google belirli dönem aralıkları ile algoritmasını yenileyerek site üzerindeki içerikleri denetlemektedir.

Sosyal Medya Desteğini Kesmeyin

Sosyal medya günümüzde milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı platformlardan bir tanesidir. Sitenizin daha fazla etkileşim almasını istiyorsanız sizlerde sosyal medyadan faydalanabilirsiniz. Büyük kitlelere sahip bir sosyal medya hesabınız var ise bu hesaplar üzerinden sitenizde yayımladığınız yazıları paylaşabilir ve yorum isteyebilirsiniz.  İnstagram, facebook ve twitter başta olmak üzere sosyal medyalar ziyaretçi kaynağınızı oldukça fazla artmasını sağlayacaktır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.