Cilt Beyazlatma Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Cilt Beyazlatma Ameliyatı Nasıl Yapılır? Sorusu genellikle koyu cilt tonuna sahip kişilerin ten rengini açarak beyazlatma girişiminde bulundukları konudur.

Cilt beyazlatma ameliyatı yaş veya etnik kökene bakılmaksızın açık ve parlak bir cilde sahip olmak isteyen tüm kadınlar tarafından araştırılan bir konu haline gelmiştir. Günümüzde birçok kadın parlak bir cilt elde etmek için mücadele etmektedir. Bunun en büyük nedenleri arasında ise melanin birikimi neticesinde ciltte meydana gelen koyu lekeler ve hiperpigmentasyon rahatsızlığı ile gelen sağlık sorunlarıdır. Genellikle siyah ve kahverengi lekelerin görüldüğü bu rahatsızlıklarda kadınların bir çoğu cilt beyazlatma yoluna gitmektedir. Sizlere yazımızda Cilt beyazlatma ve cilt aydınlama ile ilgili sorulan tüm soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

Cilt Beyazlatma Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Cilt beyazlatma ameliyatı nedir? nasıl yapılır? Açık ve parlak bir cilt isteyen ya da cildinde oluşan lekelerin giderilmesi için cilt beyazlatma ameliyatı konusunu araştıran birçok kişi bu ameliyat ile ilgili bazı kaygıları da yaşamaktadır. Siyah, kahverengi tenli Afrikalı, Güney Doğu Asya ve İspanyol kökenli kadınlarda rastlanan ve lekeler oluşturan hiperpigmentasyon günümüzde neredeyse her ülkede görülebilmektedir. Bu lekelerin giderilmesi için tercih edilen cilt beyazlatma ve cilt aydınlatma işlemine ilişkin de detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Cilt Beyazlatma Ameliyatı Nedir?

Cilt beyazlatma ameliyatı, cilt tonunuzun açılması veya cildinizde yer alan rahatsızlıkları bağlı ya da bağlı olmaksızın lekelerin giderilmesi için yapılan bir operasyondur. Yanıklar ve hastalıklar neticesinde oluşan ve ciltte farklı tona sahip lekelerin cilt ile eşitlenmesi işlemi olarak da tanımlayabiliriz. Yazımızda sizlere cilt beyazlatma ve cilt aydınlatma ile ilgili bilgiler aktarmaya çalışacağız. Bilmenizi isteriz ki bu bilgiler sadece bir öneri niteliğindedir. Sağlıklı ve doğru bir sonuç almak istiyorsanız mutlaka uzman bir doktor tarafından yardım almanız gerekmektedir. Peki, simdi gelin cilt beyazlatma ameliyatı ile ilgili detaylara bakalım.

Cilt Beyazlatma Ameliyatı Mı? Cilt Aydınlatma Mı?

Cilt Beyazlatma Ameliyatı ve cilt aydınlatma işlemi her ne kadar aynı görünseler de, aralarında önemli farklar bulunmaktadır. Cilt beyazlatma ameliyatı sizlerin oluşan leke ya da tüm ten renginizin değişmesine neden olurken cilt aydınlatma ya da farklı bir deyişle parlatma işlemi yüzünüzde yer alan sivilce ve akne gibi lekelerin silinerek daha pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Cilt bakımınız ile ilgili işleme karar vermeden önce bu ayrımı iyi bir şekilde yapmalı ve tüm artı ve eksi yönlerini değerlendirmelisiniz. Öyle ki, bu durum sağlığınız ile ilgili bazı olası riskleri de yanında getirmektedir.

Cilt Beyazlatıcı ve Aydınlatıcı 15 Maske

Cilt beyazlatıcı ve aydınlatıcı maske, genellikle cilt bakımına özen gösteren kişiler tarafından tercih edilmektedir. Genellikle cilt bakımı için kullanılan bu maskeler kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bundan dolayı kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda var. Araştırdığımız ve kaynaklardan derlediğimiz cilt beyazlatıcı ve aydınlatıcı 15 maske ismini sizlerle paylaşıyoruz. Bunun yanı sıra cilt bakımınız ile ilgili https://www.aylakbilgin.com/limon-kabugunun-cilde-faydasi-nelerdir-392/ makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

 1. Papaya ve Bal Paketi
 2. Kurutulmuş Portakal Kabukları Ve Yoğurt
 3. Domates, Yoğurt ve Yulaf Ezmesi Maskesi
 4. Süt, Limon Suyu ve Bal Maskesi
 5. Gram Un ve Gülsuyu(Veya Yoğurt)
 6. Sandal Ağacı Tozu
 7. Balkabağı Maskesi
 8. Narenciye Maskesi
 9. Patates Suyu
 10. Pirinç Unu ve Sütlü Yüz Maskesi
 11. Blueberry Skin Aydınlatıcı Maske
 12. Aloe Vera Ve Pirinç Unu Maske
 13. Kabartma Tozu ile Masaj
 14. Cilt Beyazlatma İçin Süt
 15. Cilt Aydınlatması İçin Esansiyel Yağlar

Cilt Beyazlatma Estetiği Fiyatları

Cilt beyazlatma estetiği fiyatları ile ilgili yaptığımız araştırmalarda tam ve doğru bir sonuca ulaşamadık. Belirli bir fiyat aralığı olmaması ve işin içerisinde birçok doktorun bölgesel olarak faaliyet göstermesi ile birlikte pek çok özel hastane bu işlemi değişik fiyatlarda sunmaktadır. Fiyat aralığının belirlenmemesinin en büyük nedeni ise ciltte yer alan lekelerin boyutu ve nasıl bir işlem uygulanacağıdır. Bu bilgiye en net olarak doktorunuzdan ulaşabilirsiniz.

Cilt Beyazlatma Ameliyatı Tehlikeli ve Ağrılı Olabilir!

Cilt beyazlatma ameliyatı tehlikeli ya da ağrılı olabilir. Cildinizi doğal cilt tonundan uzaklaştırarak tonunun açılması ya da daha solgun bir hal almasını sağlayacak bu işlem tartışmalı bir konudur. Cilt beyazlatma işlemine karar vermeden önce meydana gelebilecek yan etkileri iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir. Bizlerin bu konuda ki düşüncesi ise eğer tıbbi bir müdahale gerektiriyor yani yaşam fonksiyonlarınızı etkileyecek bir durum var ise bu konu üzerinde durmanızdır. Aksi halde keyfi olarak yapacağınız işlemlerde profesyonel bir doktor ile görüşerek bu işlemi tamamlamalısınız. Birçok doktor arasında tartışma konusu olan cilt beyazlatma ameliyatının bir kesim tarafından da tehlikeli olarak görüldüğünü ve önerilmediğini bilmenizi isteriz.

Cilt Beyazlatma Estetiği Nasıl Yapılır?

Cilt beyazlatma estetiği genellikle lazer tedavisi yöntemi kullanılarak yapılmaktadır. Ten renginin ton farkları ile birlikte açılacağı gibi mevcut olan lekelerin giderilmesi işleminde de lazer tedavisi kullanılmaktadır. Belirli bir fiyat aralığı bulunmayan cilt beyazlatma estetiği işlemini ülkemizde de bir kesim özel hastaneler uygulamaktadır.

Cilt Beyazlatma Ameliyatı Tehlikeli Mi?

Cilt beyazlatma ameliyatı tehlikeli mi? sorusunun asıl cevabını yapılan doktor yorumlarıdır. Araştırdığımız ve edinmiş olduğumuz kaynaklarda doktorların cilt beyazlaştırma işleminin aksine cilt aydınlatması işlemine daha pozitif olarak baktıklarını görebilirsiniz. Cilt beyazlatma işlemini gerçekleştirmeden önce bu işlemden faydalanan kişilerin yorumlarından faydalanmanız, uzman bir doktor tarafından yönlendirilmeniz ve çıkabilecek yan etkileri iyi bir şekilde hesap etmeniz gerektiğini düşünmekteyiz.

Cilt Aydınlatma ve Hiperpigmentasyon

Cilt aydınlatma ve Hiperpigmentasyon konusu cilt rengini ile ilgili araştırma yapanların bilmesi gereken bir konudur. Hiperpigmentasyon yaygın olarak görülen ve cildin koyulaşması anlamına gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Koyu renkli lekeler, genellikle yüz ve ellerde yada güneşe maruz kalan diğer bölgelerde görülmektedir. Cildin koyulaşmasının en büyük sebebi cilde rengini veren ve kahverengi bir pigment olan melaninin fazlalığıdır. Hiperpigmentasyonun her ne kadar zararsız olduğu dile getirilse de cilt güzelliğine önem veren birçok kişi için bir sorun olarak belirtilmektedir. En çok görülen Hiperpigmentasyon şekli Malezma’dır. Malezma lekeleri, güneşten zarar gören kişilerde  yüzde simetrik leke hiperpigmentli yamalar, genellikle yanaklar, burun köprüsü, alın, çene ve üst dudak gibi bölgelerde görülmekte ve hormonlardan kaynaklanmaktadır. Hiperpigmentasyon ile başa çıkmak için genellikle cilt aydınlatıcı ürünler kullanılmakta ve cilt tonunun eşitliği sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu ürünler bir uzman bir doktor tarafından verilmekte ve belirli aralıklarla kullanımı denetlenmektedir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.