Yüz Yogası Nedir? Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası Nedir? Nasıl Yapılır? Son dönemlerde stresten uzaklaşmak isteyenlerin oldukça çok araştırdığı konular arasında yer almaktadır.

İnsan bedeni, zihni zaman zaman iyileşmeye ihtiyaç duyacak şekilde bir yapıya sahiptir. Bu ihtiyaçların giderilmesi, sağlıklı bir beden ve ruha sahip olmak açısından önemlidir. Ayrıca, son zamanlarda günümüzde Hindistan kökenli bir felsefe olarak yüz yogası ortaya çıkmıştır. Felsefe, nefes alma egzersiz, fiziksel ve zihinse olarak iyileşmeyi hedefler. Bunun yanı sıra yüz yogası ise uygulanan hareketler ile cilt altında kan dolaşım hızını arttıran, daha güçlü bir yüze sahip olmayı mümkün kılan hareketler bütünüdür. Bundan dolayıdır ki, yüzdeki kaşların yumuşamasına yarayan, tekrar edilen çeşitli egzersizler ile uygulanan bir yoga türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizlere bu yazımızda Yüz Yogası Nedir? Nasıl Yapılır? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Yüz Yogası Nedir? Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası Nedir? Yüz Yogası Nasıl Yapılır? Son dönemde en çok ilgi gören yoga çeşitlerinden biri olan yüz yogası hakkında detayları sizlerle paylaşacağız. Yüz yogası, uygulanan çeşitli hareketler ile birlikte kan dolaşımını artırarak insan vücudunun rahatlamasını sağlayan bir yoga çeşididir. Ayrıca yüz yogası ciltteki kasların yumuşamasını sağlayarak oldukça çok tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra hayatınıza sporu alarak sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsanız https://www.aylakbilgin.com/spor-yapmanin-onemi-ve-faydalari-nedir-1777/ yazımıza göz atabilirsiniz.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Peki, yüz yogası nasıl yapılır? Uygulama açısından nasıl bir seçenek sunulur? Yüzünüzdeki birçok farklı bölgede giderilmesini istediğiniz, rahatsızlık duyduğunuz durumlar ortaya çıkabilir. Üz yogası da bölgesel olarak uygulanarak size çözüm sunar. Hem belirgin hem de verimli sonuçlar elde etmek istiyorsanız, haftanın her günü 15 dakika ile çözüm sağlayabilirsiniz.

  • Isınma Egzersizleri: ilk olarak ısınma egzersizleri yapılır. Dudaklarınızı ıslık çalıyormuş gibi sürekli olarak önde tutup üfleyerek yapmanız gerekiyor. Dudak bölgesi ısındırılarak yüz yogasına başlanır.
  • Dudak Çevresi Egzersizleri: Dudak çevresindeki çizgileri gidermek üzerine yapılıyor. Bunun yanı sıra dudakların arasında kalem alınarak ileri – geri hareketleri tekrarlanarak yapılır. Ayrıca bunun uygulanması dudak çevresinde yer alan kırışıklıkların giderilmesi için önemlidir.
  • Göz Çevresi İçin Egzersizler: İlk olarak hem işaret parmağı hem de orta parmak gözlerinizin iki yanında olacak şekilde tutun. Ayrıca Kaş üstüne yerleştirin. Ardından hem serçe hem de yüzük parmaklarının burun üstüne iki yanında olacak şekilde tutun. Ayrıca  bu hareketi 15 kez yapın. Göz çevresi için yüz yogası etkili olacaktır.
  • Yanaklar İçin Egzersizler: Yanaklar için ise 10 defa balon şişirmenin yapılması etkili bir sonuçtur. Aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırır.
  • Gıdı ve Boyun İçin Egzersizler: Koltuğa dik oturup boyun gergin olacak şekilde yüzünüzü kaldırın. Birkaç defa yapın.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz hususlar yüz yogası egzersizleri arasında yer almaktadır. Sizlerde bu egzersizleri deneyebilirsiniz.

"<yoastmark

Yüz Yogası Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Yüz yogası nedir? Sorusunun yanı sıra işe yarayıp yaramadığı da oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Yüz yogasının en büyük özelliği kimyasal destek kullanmadan kolaylıkla yapılabilen egzersizlerdir. Bu egzersizlerin düzenli olarak yapılması cildin yaşlanmasını önlemektedir. Bunun yanı sıra yüz yogasının kişiyi sinir ve stresten uzaklaştırdığı da bilinmektedir. Sizlerde ev ortamında kolay bir şekilde yüz yogasını yapabilirsiniz.

Yüz Yogası Ne Kadar Sürede Etkili Olur?

Yüz yogasının etkili olabilmesi için günlük belirli periyotlar ile tekrar edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra sabah ve akşam olmak üzere yapacağınız bu yogayı kendinizi zorlamadan 1 hafta kadar devam edebilirsiniz. Bunun yanı sıra etkilerini ise düzenli bir şekilde yapıldığında değişiklik gösterse de, 1 hafta kadar kısa bir süre içerisinde de gösterebilmektedir.

Yüz Yogası Nedir? Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası Nedir? Yüz Yogası Nasıl Yapılır? Sorusuna ilişkin olarak edinmeniz gereken bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Günümüzde pek çok yoga stilinin ve egzersizin yer aldığını söylemek mümkündür. Ayrıca yapılan bu yoga ve egzersizler genellikle vücudun daha ferah bir şekilde hareket etmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı pek çok kişi yogayı tercih etmektedir. Sizlerde yüz yogası başta olmak üzere çeşitli yoga stilleri ile ilgili olarak düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.