Eski Yazıları Güncellemek Faydalı Mı?

Eski Yazıları Güncellemek Faydalı Mı? Sorusu SEO’ya uyumlu bir şekilde eski yazıları güncelleyerek daha çok ziyaretçi kazanmak isteyenlerin tercihidir.

Eski yazıları güncellemek faydalı fakat burada dikkat edilmesi gereken SEO açısından bu güncelleme zamanlarını ve periyotlarını iyi ayarlamaktır. Web siteleri Google botları aracılığı ile belirli aralıklarda denetlenmektedir. Bu denetleme neticesinde yazılarınızda meydana gelen değişiklikler ve yeni yazılarınız tekrar indexlenerek arama motorlarında çıkarılmaktadır. Fakat sık yapılan güncellemeler bazen sitelere zarar verebilmektedir. Tüm detayları ile birlikte yazı güncellemek faydalı mı? yoksa değil mi? sorusunu cevaplandıracağız.

Eski Yazıları Güncellemek Faydalı Mı?

Eski yazıları güncellemek faydalı mı? Sorusu yeni web site sahipleri veya web sitelerinde belirli tarih aralıkları kullanarak yazı başlığı oluşturanların oldukça sık sormuş olduğu sorular arasında yer almaktadır.  Örnek vermek gerekirse oluşturmuş olduğunuz bir başlık sonuna 2018 yazdınız fakat 1 sene sonra aranma hacmi 2020 olarak devam etmektedir. Bu yazıyı güncel tutmanız sizlere avantaj sağlayacaktır. Fakat yazılarınızın sürekli güncellenmesi sıralamalarda geriye düşmenize de neden olmaktadır. Bundan dolayı belirli periyotlarla ilerlemeniz gerekmektedir.

Eski Yazılar Nasıl Güncellenir?

Eski yazılar Nasıl Güncellenir? Sorusunu cevaplamadan önce kendinize bir analiz oluşturmalı ve strateji belirlemelisiniz. Güncelleyeceğiniz tüm içerikleri belirleyerek hepsini gruplar halinde günler içerisinde yapmak sitenizin daha hızlı indexlenmesini sağlayacaktır. Aksi halde Google botları tarafından yazı içeriğinin güncel olmadığı ve tarihinin eski olduğu tespit edilirse bu sizlerin sıralamalarda daha geride olmanıza ve hitlerinizin düşmesine neden olacaktır. Bu yüzden dolayı içeriklerin sürekli güncel kalması web siteniz açısından oldukça önemlidir. Peki, Eski yazılar Nasıl Güncellenir? Gelin birlikte bakalım. Ayrıca site hitinizi artırmak istiyorsanız https://www.aylakbilgin.com/web-site-ziyaretci-sayisi-nasil-artar-1029/ yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Yazı Başlıklarını Güncellemek 2020

Yazı başlıklarını güncellemek genellikle sene sonunda yapılan bir işlemdir. Genel ve hit almayan başlıklar daha dar alanda yeniden düzenlenerek index alınması sağlanmalıdır. Bunun yanı sıra 2018 yılı a fiyatları, 2018 yılı x işlemleri gibi yazılarınızda güncel tutularak 2020 yılına uyarlanmalıdır.

Yazı İçeriğini Güncel Tutmak

Yazı içeriğini güncel tutmak da yazı başlığının güncellenmesi kadar önemli bir konudur. Yazı içeriğinin güncel olması aynı zamanda ziyaretçinizin yazınızdan istemiş olduğu edimi güncel bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayarak sayfa da daha fazla gezinmesine imkan verecektir.

Meta Description Etiketini Güncellemek

Meta Description Etiketini Güncellemek aslında yazınızın anahtar kelimesi ile oynamanızı sağlayacaktır. Yazı başlığı ve içerik değişikliği neticesinde bu etiketi de güncel tutarak indexleme işlemini hem SEO’ya uygun hem de içeriğe uygun bir şekilde yapmış olacaksınız.

Yazı Güncellenmesi İçin İndexleme

Yazı Güncellenmesi İçin İndexleme işlemi sizlerin yazı başlığı, içeriği ve Meta Description Etiketi üzerinde yapmış olduğunuz değişiklikler sonrasında yer almaktadır. Yazınızın güncel hali ile birlikte daha hızlı ve çabuk indexlenmesini istiyorsanız Google Search Console aracılığı ile indexleme işlemi talebinde bulunmalısınız. 

Eski Yazıları Güncellemek Faydalı Mı?

Eski Yazıları Güncellemek Faydalı Mı? Sorusunun cevabı kesinlikle evettir. Fakat burada özen göstermeniz gereken konu içeriklerinizi sürekli olarak güncelleyip index işlemi uygulamamanızdır. Kendinize senede 2 defa hatta 1 defa gün belirleyerek hit almayan yazılarınızı başlık içerik ve anahtar kelimeleriniz ile birlikte güncellemeniz sitenizi daha ön plana çıkaracaktır. Bunu sürekli hale getirmeniz ise yazınızı daha geri planda bırakacaktır. Bu ayrıma oldukça özen göstermeli ve dikkatli davranmalısınız.

İçerik Güncellemenin SEO’ya Etkisi Nedir?

İçerik Güncellemenin SEO’ya Etkisi olumlu yöndedir. İçeriklerin sürekli olarak değiştirilmesi ve güncellenmesi ise olumsuz etki yapmaktadır. Yazımızda belirtiğimiz üzere Google botları belirli aralıklarla sitenizi ziyaret etmekte ve yazı içerisindeki güncellemeler ile birlikte sitenizi indexlemektedir. Yazınızın tam anlamı ile oturması için bunu belirli periyotlarda gerçekleştirmeniz de fayda vardır. Aksi halde sürekli olarak yapılan değişiklik SEO açısından da sitenize zarar verecektir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.