KYK Kredi Uzatma Dilekçesi

KYK Kredi Uzatma Dilekçesi son dönemlerde öğrencilerin oldukça çok araştırdığı ve merak ettiği konular arasında yerini almıştır.

Birçok öğrenci Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü tarafından sunulan burs veya kredi imkânından faydalanmak istemektedir. Bir kısım öğrenciler bu kredi imkânından faydalanırken bir kısım öğrenciler ise faydalanmaktadır. Öğrenim kredisi alan öğrenciler öğrenim kredisi süreleri ve diğer unsurları hakkında oldukça dikkatli olmalıdır. KYK kredi uzatma talebinde de oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Sizlerde KYK kredi uzatma talebine ilişkin olarak nasıl dilekçe yazacağınız hususunda bir araştırma yapıyorsanız, yazımıza kulak verebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda KYK kredi uzatma dilekçesi ve merak edilenler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

KYK Kredi Uzatma Dilekçesi

KYK Kredi Uzatma Dilekçesi hakkında bahsetmeden önce sizlere bu konu ile ilgili olarak en çok sorulan soruları cevaplandıracağız. Bunun yanı sıra sizler de aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. En kısa sürede sorularınızın cevabını araştırarak sizlere dönüş sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Peki KYK Kredi uzatma ile ilgili merak edilenler nelerdir? Gelin, hep birlikte bakalım.

KYK Kredi Uzatma Dilekçesi Nereye Gönderilecek?

KYK kredi uzatma talebinde bulunacak olanlar yazmış oldukları dilekçelerini Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne göndermeleri gerekmektedir.  Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Kredi Daire Başkanlığı adresi: “Söğütözü Mahallesi 2176 Sokak No:25 Çankaya/Ankara’dır.” Ancak son dönemlerde dilekçelerin şube idare üzerinden de gönderildiği de görülmekle tam olarak bilgiye kaldığınız yurt idaresinden ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra KYK yurt izin alma dilekçesi içinde bir araştırmanız var https://www.aylakbilgin.com/kyk-yurt-izin-dilekcesi-ornegi-3799/ bu yazımızdan dilekçe örneğine ulaşabilirsiniz.

Öğrenim Kredisini Uzatmak Mümkün Mü?

Bilindiği üzere yüksek öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak normal öğrenim süresi kadar kredi ödemesi gerçekleştirilmektedir. Öğrenim süresi uzayan öğrencilerde ise burs ya da kredi ödemesi gerçekleştirilememektedir. Öğrenim kredisi uzatma gibi bir durum söz konusu değildir. Sadece normal öğrenim süresi kadar sizlere burs ya da farklı bir deyişle kredi imkânı sağlanmaktadır.

KYK Kredi Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Her zaman olduğu gibi resmi bir kuruma dilekçe yazılırken yazım ve imla kurallarına oldukça dikkat edilmelidir. Dilekçe yazan kişi adını soyadını ve açık adresini dilekçede belirtmek durumundadır. Yazım bittikten hemen sonra ise imzalanmalıdır. Dilekçe yazım kurallarına dikkat ederek kredi uzatma dilekçesi yazmalısınız. Sizlere aşağıda uygun bir dilekçe örneği sunacağız.

Öğrenim Kredisi Alan Bursa Başvurabilir Mi?

Öğrenim kredisi alan öğrencilerin kredilerini bursa çevire bilmeleri mümkündür. Ancak bunun için mevcut değişimin yönetime bildirilmesi gerekmektedir. Yönetim Kurulunca öğrencinin durumu değerlendirilmektedir. Öğrencinin durumunda meydana gelen değişime bağlı olarak yönetim kurulu bir karar vermektedir. Ancak son dönemlerde bu tarz uygulamanın oldukça azaldığını görebilmekteyiz. Bununla ilgili olarak detaylara bakanlığın resmi web sitesi olan https://kygm.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

KYK Kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

KYK kredi borcunuzu birer yıllık süreyle erteleyebilmeniz sizlere verilen bir haktır. Borcunuzun ödeme vadesi henüz başlamamış olsa da, borçların ertelenmesi üzerine talepte bulunabilirsiniz. Bu talebi fiziki dilekçe ile yapabileceğiniz gibi kolay bir şekilde E-devlet üzerinden de sağlayabilmeniz mümkündür.

KYK Kredi Uzatma Dilekçesi

KYK Kredi Uzatma Dilekçesi örneği siz değerli okurlarımız için güncel haliyle sunulmuştur. Belirtmek isteriz ki, bu talebinizi E-devlet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bunu yapamayacak durumdaysanız dilekçe örneğini kullanabilirsiniz.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü

Kredi Dairesi Başkanlığı

                                                                                                                                                                                           ANKARA

Konu: KYK Kredi Uzatma Talebi Hk.

Kurumunuzdan almakta olduğum kredimin okulumun uzaması nedeniyle 1 sene uzatılarak gelecek sene içinde devam etmesini istiyorum.

Gereğini saygılarımla arz ve talep ederim.

.………/………../20…….

ADI SOYADI – İMZA

Eki: Öğrenci Belgesi

 T.C. Kimlik No: ………………………………………………

Adres                 :……………………………………………………………………………………………………….…………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Tel No                : ………………………………………………

 

4 Yorum
 1. Buket

  Merhaba üniversite 3. Sınıf öğrencisiyim ve kredi alıyorum ama bölümümü bırakıp yeni bir bölüme başlamak istiyorum böyle bir durumda yeni başladığım bölümde dört yıl boyunca kredi alamaz mıyım

  1. Zehra

   Bununla ilgili bir bilgiye ulaşabildin mi

 2. İsmet

  E devletten nasıl yapıyoruz?

  1. Aylak Bilgin

   E-Devlet üzerinden KYK Kredi Borç Erteleme yapmak istiyorsanız E-Devlet hesabınıza giriş yapın. Arama butonuna “Kredi Geri Ödeme Erteleme Başvurusu” yazarak ilgili adımları takip edin. E-Devlet üzerinden KYK Kredi Borç Erteleme işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.