Plaka Yenileme Dilekçesi Örneği

Plaka Yenileme Dilekçesi Örneği 2022 yılında plakasını yenilemek isteyenlerin oldukça sık araştırdığı konular arasında yer almaktadır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki plaka yenileme ve değiştirme işlemi birbirinden farklıdır. Ayrıca her iki işlem içinde yapılacak olan usuller farklılık göstermektedir. Bundan dolayı bu iki kavramın birbirinden ayrılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Plaka yenileme farklı sebeplerle birlikte kullanılmaz hale gelen aynı plakanın tekrar çıkarılmasıdır. Genellikle muayeneden geçmeyen plakaların yeniden çıkarıldığını söyleyebiliriz. Ayrıca yenileme işlemini gerçekleştirmeniz için öncelikle belirli usulleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Sizlerde plaka yenileme konusunda araştırma yapıyorsanız, yazımıza kulak verebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Plaka Yenileme Dilekçesi Örneği ile bazı hususlardan bahsedeceğiz.

Plaka Yenileme Dilekçesi 2022

Plaka yenileme dilekçesi 2021 yılında en güncel hali ile siz değerli okurlarımıza sunulmuştur. Ayrıca dilekçe örneğinden bahsetmeden önce sizlere bildirmek isteriz ki, yazacağını bu dilekçeyi Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne teslim etmeniz ve belirli prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra hemen bu konu hakkında sizlere bilgi vererek dilekçe örneğini paylaşalım. Bunun yanı sıra benim yenileyecek bir plakam bile yok diyenler ve plakasını arayıp bulamayanlar için https://www.aylakbilgin.com/arabamin-plakasi-kayboldu-ne-yapmaliyim-2579/  ile tek plakasını kaybedenler bu yazımızdan detaylara ulaşabilir.

Araç Plaka Yenileme

Araç plaka yenileme işlemi ile ilgili olarak yapacağınız hususları düz metin halinde bildirmemiz halinde çok okunaklı olacağını düşünmüyoruz. Bunun yerine maddeler halinde sizlere aktarmamızın daha faydalı olacağını düşünüyoruz. İşte araç plaka yenileme işlemi için yapmanız gerekenler;

  • Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şubesinden Randevu Alınmalıdır.
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Araç Ruhsatı ve Fotokopisi ile Eski Plaka Hazır Edilmelidir.
  • Kolaylık Olması Açısından Plaka Yenileme Dilekçesi Yazılmalıdır.
  • Trafik Tescil Şubesi İşlemleri Tamamlanmalıdır.
  • Daha Sonra Şoförler Odasına Bağlı Plaka Basım Merkezinden Yeni Plaka Alınmalıdır.

Yukarıda sizlere yapmanız gereken işlemleri özet bir şekilde sunmaya çalıştık. Bunun yanı sıra zaman tasarrufu kazanmak ve istenilen bilgi ve belgeleri net olarak öğrenmek için bulunduğunuz il ya da ilçenin Trafik Tescil Şubesinden bilgi alabilirsiniz.

Plaka Yenileme Dilekçesi Örneği

Plaka Yenileme Dilekçesi Örneği 2022 yılı için en güncel haliyle sizlere sunulmuştur. Ayrıca dilekçe örneğini kolay bir şekilde word sayfasına yapıştırarak kullanabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra el ile de yazabilirsiniz. İşte plaka yenileme dilekçesi örneği;

………… VALİLİĞİ
………… ………… İlçe Emniyet Müdürlüğü
Trafik Tescil Şubesine

 

KONU: Plaka Yenilenme Talebi Hk.

Adıma kayıtlı (….. ABC ….. )  plakalı aracıma ait plaka çeşitli sebeplerden dolayı yıpranmıştır. Plakam  mevzuatta aranan şartları taşımamaktadır. Bu durum muayene işlemine de engel teşkil etmekte ve muayeneden geçmemektedir. İzah ettiğim nedenlerle aracımın plakasının yenilenmesini talep ediyorum.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.  …/…/2022

Eki:

  • Trafik Sigortası
  • Ruhsat Fotokopisi
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

ADI SOYADI – İMZA

T.C. Kimlik No: ………………………………………………

Adres                 :……………………………………………………………………………………………………….…………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Tel No                : ………………………………………………

 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.