Almanya da Asgari Ücret Ne Kadar 2020

Almanya da Asgari Ücret Ne Kadar? Sorusu 2020 yılı verileriyle asgari ücret oldukça çoğalmış gibi gözükse de Almanya’da yaşam standartları oldukça artmıştır

Almaya da asgari ücret konusu çalışmaya gidecek olan işçilerin oldukça merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Avrupa’nın üretim merkezi olarak gösterilen resmi adıyla Almanya Federal Cumhuriyeti sağlamış olduğu maaş ile birlikte de oldukça göz doldurmaktadır. Sizlerde Almanya da çalışmak istiyor ve asgari ücret tutarını merak ediyorsanız, tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Almanya da Asgari Ücret Ne Kadar 2020

Almanya da Asgari Ücret 2020 yılı itibari ile güncellenerek çok iyi bir rakama ulaşmıştır. Almanya da 2014 yılından bu yana Asgari Ücret Yasası kapsamında her yılın başında asgari ücret güncellenmektedir. Güncellenen bu ücretler ise vatandaşlarımız tarafından oldukça merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Sizler için başlıklar halinde Almanya da asgari ücret tutarına değineceğiz.

Almanya da Ortalama Maaş Ne Kadar?

Almanya da ortalama maaş çalışılan sektöre göre değişiklik göstermektedir. 2015 yılında yapılan bir analiz sonucunda ise tüm çalışanların ortalama maaşlarının 2.155 Euro civarında olduğu tespit edilmiştir. Fakat her sene asgari ücrete gelen zamlar 2020 yılında bu ortalamayı yükseltmiştir. Almanya da mühendislik maaşları ise 4 ile 5 bin Euro arasında değişmektedir. Doktor, avukat ve ekonomist gibi mesleklerde ise bu maaş 5 ile 10 bin Euro arasında değişiklik göstermektedir. 2020 yılı Almanya Hemşire alımına ilişkin detaylara https://www.aylakbilgin.com/almanya-hemsire-alimi-862/ yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Almanya da Asgari Ücret ile Nasıl Geçinilir?

Almanya da Asgari ücret ne kadar yüksek olsa da yaşam standartlarına oranla pahalılık da o düzeydedir. Almanya da alacağınız asgari ücretin karşılığında ülkemizde çok rahat bir şekilde geçinebilirken bu durum  da Almanya için aynı şeyi söyleyemeyiz. Asgari ücret ile geçinmek istiyorsanız mutlaka kira fiyatınıza ve alışveriş tutarlarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Sizlere fiyatlar ile ilgili birkaç bilgi verelim.

  • Almanya da 1 aylık  ortalama bir kira ücreti = 689,33 €
  • 1 Çift Deri Ayakkabı = 103,13 €
  • Elbise = 32,60 €
  • Domates = 2,62 €
  • Peynir = 8.97 €
  • Su = 1,80 €
  • Ucuz bir restoran için = 10.00 €

Almanya da Asgari Ücret Tutarı Ne Kadar 2020

Almanya da Asgari Ücret 2020 yılı itibari ile yaklaşık 1.498 Euro’dur. Bu tutar taşeronda ve kadrolu işçilere göre değişiklik gösterse de sosyal haklar açısından herhangi bir fark yoktur. Taşeron ve kadrolu işçiler eşit haklara sahiptirler. Kalacak yer ve alışveriş giderlerini minimum düzeyde tutarak iyi bir şekilde para kazanabilirsiniz. Şuan ki kur oranı olan 6 dan hesap edersek Almanya da Asgari ücret yaklaşık olarak 8.988 TL’ye tekabül etmektedir.

 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.