Arabadaki Pasları Gidermenin 7 Etkili Yolu

Arabadaki pasları gidermenin yolu birçok unsura bağlı olarak değişiklik gösterse de pasları giderebileceğiniz belirli yöntemler yer almaktadır.

Arabadaki pasları gidermenin yolu geçmiş yıllara nazaran günümüzde oldukça kolaydır. Temizlik firmaları tarafından çıkarılan yeni pas sökücülerin çok etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra evlerinizde hazırlayabileceğiniz bazı yöntemler ile de paslardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Metal nesnelerin belirli bir zaman sonra dışarıdan gelen etkenlere bağlı olarak pas tuttuğunu görmekteyiz bu durum ise en çok arabalarımızda yaşanmakta ve zamanla çürütmekte veya görüntü itibari ile bozulmaktadır. Sizlere yazımızda Arabadaki Pasları Gidermenin 7 Etkili yolu ve tüm detaylarını açıklayacağız.

Arabadaki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Arabadaki Pas Lekesi Nasıl Çıkar? Sorusu arabasını özenle temizleyenlerin ve bakımını yapanların en çok araştırdığı ve merak ettiği konulardan bir tanesidir. Araba üzerinde yer alan paslar zamanla büyüyerek arabanın çürümesine yol açmaktadır. Bunu önlemeniz hem görüntü hem de yapı itibariyle arabanız için oldukça önemlidir. Sizlere vereceğimiz çözüm önerileri ile pasları gidereceğinizi düşünmekteyiz. Peki, arabadaki paslar nasıl gider? Gelin birlikte bakalım.

Arabadaki Pasları Gidermenin 7 Etkili Yolu

Arabadaki pasları gidermenin yolu en iyi çözümü uygulayabilmektedir. Sizlere vereceğimiz tüyolar genellikle uygulanan ve olumlu sonuç elde edilen çözümlerdir. Umarım bu bilgiler sizlerinde işine yarayacaktır. Sizlere Arabadaki Pasları Gidermenin 7 Etkili Yolu ve detaylarını listeledik;

Arabadaki Pasları Gidermenin Yolu İçin Karbonat

Karbonat gerek ev gerekse pas tutmuş lekelerin temizliğinde oldukça çok tercih edilen bir malzemedir. Antimikrobiyal ve aşındırıcı özelliği metalin üzerindeki pası yok ederek en eski haline dönmesini sağlamaktadır. Karbonat ile suyu karıştırarak bir sünger ya da diş fırçası yardımı ile arabanıza uygulayarak paslardan kurtulabilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Pas Gidermek

Elma Sirkesi içerisinde yer alan asitler pas gidermenin en iyi yollarından bir tanesidir. Elma sirkesinin demir üzerinde yer alan pasları iyi bir şekilde giderdiği bilinmektedir. Eğer temizleyeceğiniz bir parça ise bunu bir kovanın içerisinde bir gün boyunca elma sirkesi ile bekletebilirsiniz. Araç üzerinde oluşan pasları gidermek içinse elma sirkesi uyguladıktan sonra bir saat kadar bekleyip ovalayarak pasları giderebilirsiniz.

Yeşil Limon ile Pasları Gidermenin Yolu

Yeşil limon özünün yağı ile sitrik asit oluşan pas lekelerinin giderilmesi için çok güzel bir çözüm yöntemidir. Pas lekesinin bulunduğu noktaya tuz serpin ardından yeşil limonu bol miktarda sıkarak pasın bulunduğu bölgeyi ovalayın kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Pas Sökücü Kullanarak Çözüme Ulaşmak

Pas sökücüler geçmiş yıllara nazaran günümüzde oldukça çok geliştirilmiştir. Her türlü nesneye ya da yüzeye uygulanabilen pas sökücüleri oldukça dikkatli ve özenle kullanmanız gerekmektedir. Arabanızın paslı olduğu bölgesine pas sökücü spreyi sıkarak yaklaşık 5 dakika kadar bekleyin daha sonra ovalayarak bu işlemi bir kaç defa uygulayan pasların gittiğini göreceksiniz.

Alüminyum Folyo Kullanarak Pas Giderme

Alüminyum Folyo kullanarak pas giderme çok denenmese de birçok demir veya çelik üzerindeki pası sildiği bilinmektedir. Alüminyum folyoyu belirli bir yumak haline getirerek paslı bölgeyi ovun bir süre sonra pasların çıktığını göreceksiniz. Bunu bir pas sökücü yardımı ile yapmanız daha etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Soda ve Fırça ile Arabadaki Pasları Gidermenin Yolu

Soda ve Fırça yardımı ile de pasları gidermeniz mümkündür. Aslında arabadaki pasların giderilmesi işleminde en çok denen çözüm yollarından bir tanesi de sodadır. Paslı bölgeye sodayı fırça yardımı ile yedirin hafif ovaladıktan sonra 1 dakika kadar bekleyin üzerine karbonat dökerek fırça ile tekrar ovun pasların çok iyi bir şekilde çıktığını görebilirsiniz.

Zımpara ve Tel Fırça İle Pas Gidermek

Zımpara ve tel fırça genellikle çok büyük pas lekelerinin çıkarılmasında kullanılmaktadır. Alana uyguladığı etki ile birlikte pasları hızlı bir şekilde söktüğünü görebiliriz fakat bunu yaparken sadece zımpara ya da tel fırça kullanmak yetersiz kalabilmektedir. Bir pas sökücü ile birlikte kullanıldığında harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sonuç

Arabadaki pasları gidermenin yolu ve tüm detaylarını yazımızda paylaştık. Pasların bizler için büyük bir dert olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle araba bakımını önemseyenler ya da yeni araba alan arkadaşların arabalarını en güzel şekle getirmek için çaba sarf etmesindeki en büyük problem paslardır. Bu pasların sökülmesi için belirtmiş olduğumuz detayları bir arada kullanarak kendinize bir yöntem belirleyebilirsiniz. Bu sizleri en hızlı çözüme götürecek ve arabanın ilk günkü gibi parlak bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.