Aylak Ne Demek? Aylak Nedir?

Aylak Ne Demek? Aylak Nedir? Sorusunun cevabını en ince detayları ile birlikte merak edenler için yazımızda paylaşmaya çalışacağız.

Aylak Ne Demek? Aylak Nedir? Birçoğumuzun cevabını tahmin ettiği fakat tam anlamıyla öğrenmek istediği bu terimler pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Sitemizin isminde de yer alan Aylak terimi geçmişten günümüze kadar pek çok kişiyi de tarif etmekte veya başka bir deyişle tanımlamakta kullanılmıştır. Öncelikle web sitemizin isminde de yer alan “Aylak” kelimesinde bizler boş gezen bilginleri nitelemeye çalıştığımızı ve öğrenmiş olduğumuz tüm bilgileri sizlere aktarmaya çalıştığımızı belirtelim. 🙂 Sizlerinde günlük hayatta bu kelimenin kullanımına oldukça çok rastladığınızı düşünmekteyiz. Duyduklarınızı bizimle paylaşmak isterseniz, yorum kısmından hemen iletebilirsiniz. Aylak kelimesi ile ilgili örnekler dahil olmak üzere sizlere anlamlarını aktarmaya çalışacağız. Peki, Aylak Ne Demek? Gelin hep birlikte bakalım.

Aylak Ne Demek? Aylak Nedir?

Aylak Ne Demek? Aylak Nedir? Sorusu ile ilgili tüm detaylara yazımızdan ulaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra anlamını bilmediğiniz veya merak ettiğiniz farklı bir kelime olursa bunu yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Gün içerisinde sizlere hızlı bir şekilde dönüş yapmaya çalışacağız. Peki, hemen Aylak konumuza dönelim ve sizlere bu kelime ile ilgili detayları aktaralım.

Aylak Ne Demek?

Aylak Ne Demek? Aylak, birincil anlamlarına baktığımızda İşsiz, boş gezen, avare gibi anlamlara gelmektedir. Günlük hayatta da bir iş yapmayan veya bir meşgalesi olmayan kişilere yönelik aylak tanımlaması yapılmaktadır. Hemen sizlere “Aylak” kelimesinin anlamlarını bir liste halinde sunalım.

Aylak Kelime Anlamı;

  • İşsiz
  • Boş gezen
  • Avare

Aylak Nedir?

Aylak Nedir? hakkında birincil anlamını sizlere üst kısımda açıkladık. Bunun yanı sıra cümle içerisinde de kullanımı değişmektedir. Genel anlamda aynı anlamı nitelese de,  işe yaramaz, işsiz güçsüz ve başıboş gibi anlamlara da gelmektedir. Bu kelimelerin yapısını cümle içerisinde kullanıldığında  daha rahat bir şekilde anlayabileceğinizi düşünmekteyiz. Aylak kelimesinin cümle içerisinde kullanımları ile ilgili olarak sizlere yazımızın sonunda örnek cümleler sunacağız.

Aylak Kelimesi ile Cümle Örnekleri

Aylak Kelimesi ile Cümle Örnekleri başlığımız altında da sizlere Aylak ile ilgili kullanılan cümle örneklerini paylaşmaya çalışacağız. Günlük hayatta birçok kişinin iş yapmayan ve boş gezen birilerini tarif etmek ya da tanımlamak istediği kişi için kullanılan Aylak kelimesine sizlerin de oldukça sık bir şekilde rastladığını düşünmekteyiz. Sizlerinde eklemek istediğiniz bir örnek olursa bunu yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Aylak Kelimesi ile Cümle Örnekleri;

  • O, uzun zamandır bir iş bulamamış ve aylak gezen birisidir.
  • Aylak insanlar genellikle hiçbir iş yapmayı sevmeyen tembel kişilerdir.
  • Avare, boş gezen ve aylak neredeyse aynı anlamları içeren kelimelerdir.
  • Aylak insanlar çevresi tarafından pek hoşnut karşılanmazlar.
  • Aylak aylak gezeceğine iş bul ve çalış.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.