FaceApp Fotoğrafları Nasıl Silinir?

FaceApp Fotoğrafları Nasıl Silinir? Sorusu güvenlik endişesi yaşayan ve FaceApp kullanmış birçok kişi için endişe duyulan bir konu haline gelmiştir.

FaceApp son dönemlerin en popüler yaşlandırma uygulamaları arasında yer almaktadır. Bu tarz uygulamalar popülerliği ile üne kavuşmuş olsa da birçok kişinin aklına acaba fotoğraflarım kullanılır mı? sorusunun gelmesine neden olarak endişe duyulacak bir hale dönüşmüştür. Yapay zeka destekli bu uygulamalar günümüzde her ne kadar popüler olsa da güvenlik endişesi ile birlikte sonradan en çok pişman olunan konular arasında yer almaktadır. Keza bu endişe aynı zamanda FaceApp Fotoğrafları Nasıl Silinir? Sorusunun da cevabının aranmasına neden olmaktadır.

FaceApp Fotoğrafları Nasıl Silinir?

FaceApp son dönemlerin en çok tercih edilen yapay zeka ile yüz yaşlandırma uygulamalarından bir tanesidir. İnsanlar gelecekte yüzlerinin nasıl olacağını merakla bu uygulamaya yönelmekte ve kullanmaktadır. Fakat birçok kişi güvenlik endişesi ile fotoğraflarını silmeye çalışmaktadır. Peki, FaceApp fotoğraf silme işlemi nasıl yapılır? Gelin tüm detayları ile birlikte bakalım.

FaceApp Fotoğraf Silme İşlemi

FaceApp uygulaması kullanım ve gizlilik sözleşmesinde yer alan şartlar neticesinde birçok kişinin endişe duymasına sebep olmuştur. Sırf eğlence amaçlı kullanılan bu uygulamada fotoğrafları silebilmeniz mümkündür. FaceApp’iın kurucusu Yaroslav Goncharov tarafından talepte bulunulduğu takdirde fotoğrafların silinebileceği belirtilmiştir. Sizler için FaceApp fotoğraf silme işlemi ve yapacaklarınızı listeledik;

  • İlk Olarak FaceApp uygulamasına girin
  • Sol üst köşede yer alan dişli ikona tıklayın
  • Karşınıza çıkan menüde destek bölümüne girin
  • Alt kısımda yer alan şikayet et bölümüne tıklayın

Burada karşınıza bir ekran açılacak, bu ekrana “Uygulamada kullanmış ve yüklemiş olduğum tüm fotoğrafların silinmesini ve fotoğrafların bir üçüncü taraf kişi veya kuruluşla paylaşılmamasını talep ediyorum” şeklinde mesaj gönderin. Bunu aynı zamanda İngilizce olarak da gönderebilirsiniz. Kısa süre sonra FaceApp fotoğraf silme işleminin gerçekleştiğini göreceksiniz.

FaceApp Fotoğraf Silme Yapılmalı Mı?

FaceApp Fotoğraf Silme Yapılmalı Mı? ya da başka bir deyişle FaceApp Güvenilir Mi? Bu sorular genellikle aşırı çok uygulama kullanan gizlilik ve sözleşme politikasını okumayan daha sonra kaygı duyarak bu uygulamaları içerikleri ile birlikte kaldırmak isteyen birçok kişinin sormuş olduğu sorulardır.  FaceApp uygulaması ile birlikte; Kamera, çekilen fotoğraflar ve videolar gibi birçok içeriğe erişim izni vermektesiniz. Ayrıca makul bir şekilde gerekli olan bilgilerin paylaşılabileceği ve erişim olabileceği ile ilgili söylenti bulunmaktadır. Bunları göze alarak genel olarak uygulamaları değerlendirmenizi öneririz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.