Sonradan Boyu Küçültülen Eserin Sahibi Kimdir?

Sonradan boyu küçültülen eserin sahibi kimdir? ve kayıp parçaları yıllar sonra bulunan kendi dönemini çok iyi bir şekilde yansıtan eser nedir?

Sonradan boyu küçültülen, aynı zamanda ressam olan ve kayıp parçaları yıllar sonra bulunan kendi dönemini çok iyi bir şekilde yansıtan eser nedir? Sorusu son dönemlerde öğrencilerin merak araştırmış olduğu bir konu haline gelmiştir. Nedeni tam olarak bilinmez ama samanlıkta iğne aramaktan farksız elde edilen bilgiler ışığında yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde bazı tahminlerde bulunmak istiyoruz. Peki, Sonradan Boyu Küçültülen Eserin Sahibi Kimdir? Bu Eser Nedir? Gelin hep birlikte bakalım.

Sonradan Boyu Küçültülen Eserin Sahibi Kimdir?

Sonradan boyu küçültülen, aynı zamanda ressam olan ve kayıp parçaları yıllar sonra bulunan kendi dönemini çok iyi bir şekilde yansıtan eser nedir? Bu eserin sahibi kimdir?  Soruları verilen bilgilerin kısıtlılığı neticesinde araştırma yaptık. Elde ettiğimiz bilgilerde bir ressama ve aynı zamanda ülke değerlerimiz arasına katılan bir sanat eserine ulaştık bunları da sizlere başlıklar halinde paylaşacağız. Yine araştırmalarımız devam edecektir. Sizlerinde ulaştığı bir bilgi veya aklınıza takılan soru olursa yorum kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

İtalyan Ressam Giuseppe Arcimboldo

İtalyan ressam Giuseppe Arcimboldo aynı zamanda bir mimar, sahne tasarımcısı, mühendis ve sanat danışmanı olarak nitelendirilmektedir. İtalyan ressamı ön plana çıkaran özelliği ile üst üst yığılmış vaziyette çiçek, meyve, kabuklu deniz hayvanları, kitap veya balık gibi birçok nesneyi simgeleyen figürlerle oluşturmuş olduğu alegorik resimleridir. Bundan dolayıdır ki, Sonradan boyu küçültülen ve ressam olan kişi kimdir? Sorusunda ilk akla gelen isimler arasında yer almaktadır.

Çingene Kızı Mozaiği

Çingene Kızı Mozaiği, 1998 yılında Gaziantep ilimizin Nizip ilçesinde Fırat Nehri Kıyısında yer alan Zeugma Antik Kenti’ndeki kazılar neticesinde elde edilmiştir. Yaklaşık olarak 300 metre kareye yayılı olan bu mozaiğin diğer parçaları Ohio’da bulunmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından yapılan açıklamada ise dışarıda bulunan parçaların 26 Kasımda ülkemize getirilerek bu harika eserin tamamlanacağı belirtilmiştir. Eserin sahibinin kim olduğu tam olarak bilinmese de, yapılış itibari ile oldukça zeki bir şekilde eserin yapıldığı ve tam anlamıyla usta eller tarafından oluşturulduğu görülebilmektedir. Tüm bu hususlarda bizlere kayıp parçaları yıllar sonra bulunan kendi dönemini çok iyi bir şekilde yansıtan eser nedir? Sorusunun sanki bir cevabıymış gibi düşündürmektedir. Aynı zamanda mozaik sanatı ile ilgili https://www.aylakbilgin.com/mozaik-sanati-nedir-nasil-yapilir-1466/yazımızda yer alan bilgilerde bu olayın çözümünde işinize yarayacaktır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.